Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18060) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Obóz dla Klimatu w gminie Wilczyn. Będą dyskutować o regionie

Dodano: 16.07.2018 11:52
Źródło: LM.pl

Obóz dla Klimatu: Odzyskujemy Energię – pod takim hasłem odbędzie się w tym tygodniu proekologiczne wydarzenie w gminie Wilczyn.

Podczas pierwszego od 10 lat obozu klimatycznego przedstawiciele środowisk lokalnych, naukowych, eksperckich i aktywistycznych wymieniać się będą doświadczeniami oraz informacjami na temat wydobycia i spalania węgla. Nie zabraknie też dyskusji o przyszłości regionu konińskiego.

- Nasz kraj jest jednym z największych producentów węgla kamiennego i brunatnego na świecie. Podczas gdy globalna polityka energetyczna na naszych oczach obiera inny kurs, Polska wciąż 80 procent energii elektrycznej pozyskuje z węgla, w tym 30 procent z węgla brunatnego. Uzależnienie Polski od tego paliwa ma fatalne skutki dla środowiska naturalnego oraz zdrowia i przyszłości ludzi – informują organizatorzy.

Uczestnicy obozu będą szukać odpowiedz na kryzys klimatyczny w kontekście między innymi narastania konfliktów społecznych, problemów z żywnością i dostępem do wody, a także restrykcyjnej polityki migracyjnej.

- Zapraszam wszystkich, którym dobro regionu, Polski i całego świata nie jest obojętne. Przyjedziecie, zobaczycie wspaniały region – jego dziedzictwo historyczne, kulturalne i przyrodnicze. Region, który od wielu lat boryka się z bezmyślną działalnością człowieka, korzystającego z jego bogactw bez umiaru i doprowadzając do zagłady jakże cennych walorów przyrodniczych, które powinny być wartością bezcenną. Zobaczycie, jak krótkowzroczna, bezmyślna, rabunkowa gospodarka ludzi, dla których liczy się tylko zysk, potrafi zniszczyć środowisko. Musimy razem powiedzieć stanowcze „Nie” niszczeniu Ziemi, która jest naszym najważniejszym dobrem - mówi Józef Drzazgowski, Stowarzyszenie EKO-PRZYJEZIERZE.

Obóz odbywać się będzie w dniach 18-22 lipca w miejscowości Świętne, gm. Wilczyn.

  • Obóz dla Klimatu w gminie Wilczyn. Będą dyskutować o regionie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pierwsze i podstawowe pytanie. Kto finansuje te wszystkie "dbające o klimat" fundacje...
Dodano: 16.07.2018 12:58    Przez: ~niemiec

KOMENTARZE

moze tak wynajac paru EKO-terrorystow, by strajkowali przeciwko innym EKO-terrorystom :D szach-mat lewacy :D
Dodano: 16.07.2018 12:42    Przez: ~asd
Pierwsze i podstawowe pytanie. Kto finansuje te wszystkie "dbające o klimat" fundacje...
Dodano: 16.07.2018 12:58    Przez: ~niemiec
Czym przyjechali obradujacy i ekoswiry na te imprezr? Rowerami, na pieszo czy moze autami, ktore truja środowisko? Czy maja ze soba tekefony komorkowe, tablety lub laptopy? Co będą pili i jedli podczas tej imprezy? Czy beda uzywali urzadzen na prad tj. klimatyzatorow, lodowek z chlodntmi napojami etc? Gdzie beda mieszkac? Czy w szalasach bez eody i prądu?
Dodano: 16.07.2018 18:04    Przez: ~Pn
Czy LM ma jakieś zlecenie by robić PR dla sprzedawcy piwa z Przyjezierza (który robi biznes obsługując cały ten obóz) i jego sponsorów z zagranicznych fundacji?
Dodano: 17.07.2018 07:46    Przez: ~Drzazga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.