Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19416) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Masakra jednym słowem jakiego mamy gospodarza gminy no goliniasy mysleliscie ze wybierzecie burmistrza z Goliny to będzie tak kolorowo , co z tego ze ten dziad wam porobil drogi na działkach i nie tylko , na połowe tych dróg projekt juz byl za Nowickiego który to po wyborach miał realizowac , taki ktoś kto zrobi trochę dróg w Golinie przez 4 lata , nic pozatym , u burmistrza powinna być kultura , pomoc dla ludzi wysłuchanie ich i szczera miła odpowiedź , współpraca ze szkołą powinna byc jak najlepsza, jak uslyszalam ze ci radni co.byli przeciwko kruckiej później byli w komisji w konkursie na dyrektora szkoły no totalna żenada , za byłego burmistrza nie było żadnych takich i innych konfliktów ale no cóż dla was i tak durciu będzie najlepszy bo " zaloł wum kawołek drogi i zmienił kostke dobra na nieco czysciejsza" ludzie zastanówcie czy wy chcecie tak zyc w tej gminie ?
Dodano: 01.09.2018 23:56    Przez: ~nie głosujmy na Durcia
nawet durciu nie zaloł kawałka drogi. Tak jak piszesz to zasluga Nowickiego i poprzednikow. Mirek nie potrafi sie wypowiadac 3 lata u koryta i jak w tamtym roku wital rok szkolny no to poziom tragiczny. Ja myslalem ze jakiegos palacza wypuścili z kartką. Brzuszysko wielkie papa czerwona włosy tłuste. No twarz timesa. To nie jest czlowiek godny by reprezentować szalet miejski. Goliniaki do wyborów bo nas bedzie dymał kolejne lata i oszukiwał a pk drugie Durcio nie jest Goliniakiem tylko jakimś słoikiem wiec tak to jest jaknsie farbuje lisa i udaje ze on w kurniku dopilnuje kury. No i skończylo sie rumakowanie.
Dodano: 02.09.2018 00:19    Przez: ~Krystian
obecny burmistrz kiepski, ale wychwalanie poprzedniego to lekka przesada Dla Goliny ten p. tez nic nie zrobil. Wiem ze kandyduje i niektorzy zaczynają go wychwalac, ale czas tego pana tez minął. Potrzebny jest ktos mlody z wizją rozwojuz ikrą. Starssi panowie moze niech korzystają z emerytury .Potrzeba świeżości mlodosci a starsi panowie ze swoimi skostnialymi poglądami raczej nie wniosą zmian
Dodano: 03.09.2018 08:50    Przez: ~moli
Burmistrz pakuj sie , jak szybko ludzie cie wybrali tak szybko sie do ciebie zniechecili , odrazu kup dwie walizki bo Pani Ż.M także wyleci , ponieważ kuzyn już nie będzie miał władzy nad gminą
Dodano: 02.09.2018 00:10    Przez: ~jo
Pani Ż. dramat w 3 aktach. Hala widowiskowa zbudowana po co? kupa kasy z naszych kieszeni by???? by co???? Gmina Golina mistrzem gospodarności. Mieszkań socjalnych brak i pomocy dla najuboższych ale na hale bylo i na to zeby swojaki robote mieli. A na sprawy ludzi z Gminy nie ma kasy. najlepiej zapomniec ze gmina to takze ościenne miejscowości. Ludzie ze wsi i okolic przywołuje was do porzadku i pamietajcie idziemy głosować bo Gminie nalezy sie nowa władza. Ci juz kabze napchali dosyć.
Dodano: 02.09.2018 00:26    Przez: ~Magda
A co ze sprawą odpadów na zwirowni w przyjmie czy kozarzewie? co zrobił burmistrz??????????
Dodano: 02.09.2018 02:39    Przez: ~alicja
Co zrobił burmistrz? Wywołał awanturę w szkole wraz z radnymi ze swojego komitetu wyborczego, w szczególności z W.W. i J. M. oraz z tym panem radnym "niby od oświaty", co przez cztery lata nie "zaszczycił" szkoły swoją obecnością. No, może pokazał się na jednej uroczystości katyńskiej, żeby "zabłysnąć". To są te ich przeogromne zasługi dla Goliny. Sztucznie przez cały rok podsycali złą atmosferę w szkole, żeby skłócić ze sobą społeczność szkolną. Nie wspomnę już o nieudanych próbach buntowania uczniów byłego gimnazjum przeciwko nauczycielom podstawówki. Żenada!
Dodano: 02.09.2018 06:25    Przez: ~n
Nie wspomnę już o ogromnej niechęci Pana Burmistrza do nauczycieli starej podstawówki. Z jakiego powodu ta złość? Otóż mieli odwagę zbiorowo stanąć w obronie swojego dyrektora! Czy tak postępuje dobry gospodarz gminy?
Dodano: 02.09.2018 06:40    Przez: ~n
Panie burmistrzu juz po wyborach ludzie którzy sie dowiedzą że pan nie bedzie juz zarządzał naszą gminą naprawde będą świętować tygodniami , gdzie pana autorytet i kultura ja sie pytam , przed wyborami z kilometra krzyczał pan dzień dobry a teraz przez 4 lata chodzi pan zadumany i to mieszkancy muszą panu dzień dobry krzyczec bo kim pan jest do cholery ? Za wysokie stanowisko jak dla pana , okaże sie w październiku kogo ludzie w naszej gminie wybiorą
Dodano: 02.09.2018 07:18    Przez: ~golina
Jakość wypowiedzi jakie tu czytam podobna jest do jakości wypowiedzi pani super dyrektor na jednej z sesji proszę przeczytać protokół z sesji jest na stronie goliny to zobaczycie jaka kultura wypowiedzi nie wiecie ludzie o czym piszecie .A po za tym to Pani K została dyrektorem właśnie dzięki temu człowiekowi którego tak szkalujecie .
Dodano: 02.09.2018 08:19    Przez: ~xyz
Została dyrektorem?A skąd ty to wiesz?
Dodano: 02.09.2018 08:23    Przez: ~????
Ciebe nikt nie wyprowadzilby z równowagi takimi pomowieniami? Pluja ci w twarz a ty się usmiechasz? Kiedy ktoś jest dyrektorem, nauczycielem nie ma prawa się bronić.? Ty nadstawiasz drugi policzek?cały rok Pani Jola trzymała fason i okazywała kulturę i dobre wychowanie. Pozazdrościć, a przeciez wszyscy wiemy jak ją opluwano. Burmistrz jest prostym człowiekiem, który pozwolił swoim na takie traktowanie kobiety na stanowisku, z takimi zaslugami. Można mieć inne zdanie, pewne rzeczy może nie wyszły, może narazila się komuś, przez 15 lat kazdemu by się zdarzyło. Wstyd, hańba, zasługuje burmistrz na te pomyje. Niech zobaczy jak się czuje człowiek szkalowany. Pewnie też uwaza, ze nuw zasłużył.
Dodano: 02.09.2018 13:04    Przez: ~AB
Twoim zdaniem Krucka powinna kwiatki wręczyć swoim oprawcom?
Dodano: 02.09.2018 17:45    Przez: ~Irek
Nikt jeszcze nie został dyrektorem , konkurs sie odbył ale dyrektora brak
Dodano: 02.09.2018 08:29    Przez: ~ygfb
dlatego,że w głosowaniu tajnym był remis 6 do 6, cały czas zastanawiam się ,jak było to głosowanie tajne to nie ma możliwości stwierdzenia jak kto głosował, a tutaj wielu popierających byłą panią dyrektor wskazuje jak kto głosował , czy to nie daje do myślenia ? czy głosy na byłą panią dyrektor były ustalone wcześniej i dlatego ,tak daleko idące stwierdzenia ,że organ nadzoru oraz organ prowadzący nie zagłosowali za panią Jolą . Zastanawiające ?
Dodano: 02.09.2018 10:55    Przez: ~xxx
Przeczytaj co zostało wcześniej napisane xxx, tym razem ze zrozumieniem!
Dodano: 02.09.2018 15:14    Przez: ~y
Wątpię, żeby przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego, do którego należą pracownicy byłego gimnazjum, głosował za p. Krucką. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD.
Dodano: 02.09.2018 15:25    Przez: ~n
Xxx, od samego początku masz złe intencje. Już wcześniej wypisywałeś te brednie. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie głosował za panią Krucką (skupia część nauczycieli byłego gimnazjum), więc jeśli nie związek i nie gmina, to na pewno ktoś z organu nadzorującego szkołę, czyli z KURATORIUM. Czego jeszcze nie rozumiesz? A może wszystko rozumiesz i to bardzo dobrze, tylko chcesz ludzi wprowadzić w błąd (to jest nieuczciwe!).
Dodano: 02.09.2018 15:46    Przez: ~y
A to, że radni, którzy przez cały rok szkolny niegodnie atakowali Panią Dyrektor na łamach "PK" nie głosowali na nią, to dla każdego jest jasne jak słońce. Nie ma w tym żadnej filozofii "xxx".
Dodano: 02.09.2018 15:49    Przez: ~y
Ciekawe czy ta nowa dyrektorka co ma być to wszystko czyta?i czy naprawdę chce tam iść?Mocno zdesperowana. A jak burmistrz przepadnie w wyborach to co?
Dodano: 02.09.2018 08:46    Przez: ~zainteresowany
Szkoła piękna, zadbana, pracownicy zgrani, od lat wiedzą, jakie mają obowiązki. Zostało to wypracowane przez cały zespół podstawówki. Taką szkołą można kierować, jechać na tym, co ktoś zrobił. Przez wiele lat udawać, że się pracuje i korzystać z wyników i osiągnięć innych ludzi. Kazdy chcialby przejąć taką szkołę
Dodano: 02.09.2018 14:23    Przez: ~ab
Decyzja jeszcze podobno nie zapadła. Może ktoś ma pomysł, co z tym zrobić? można jeszcze uratować sytuację
Dodano: 02.09.2018 14:36    Przez: ~ak
A ten mecz dyrektorski to ostatecznie sprzedany czy piłka nadal w grze? No człowiek światły potrafi przewidziec konsekwencje swego postępowania ale dla kontrkandydatów w wyborach to dobrze że tak słabo intelektualnie u was we władzach
Dodano: 02.09.2018 10:24    Przez: ~koniniak
Drodzy obrońcy Pani Kruckiej, dlaczego uważacie, że tylko wasza racja jest słuszna? Mamy demokrację i każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania. Wszystkich mających inne poglądy od waszych z lubością i zajadłością hejtujecie. Proszę o refleksję nad swoim postępowaniem, nie jesteście przecież wyrocznią. Co do pani Grażyny Sędziak, którą tak okrutnie zbesztaliście, uważam i mam do tego prawo, że gdyby większość ludzi w gminie miała jej poziom i wiedzę, to byłaby to najwspanialsza gmina w kraju. Pozdrawiam Panią Grażynę i życzę powodzenia. Pamiętajcie, nie traktujcie ludzi tak, jak sami nie chcecie być traktowani.
Dodano: 02.09.2018 12:55    Przez: ~Rodzic
Przyganial kocioł garnkowi
Dodano: 02.09.2018 13:06    Przez: ~ok
Wielkie brawo dla wypowiedzi rodzica , mam nadzieję że jest w gminie jeszcze wiele osób podobnie myślących , mających własne zdanie na temat tego co przez wiele lat działo się w szkole
Dodano: 02.09.2018 13:17    Przez: ~Yyyyyyy
Pani Sędziak opluwa od roku dyrektoke i to jest właśnie kultura i demokracja kodowcow
Dodano: 02.09.2018 13:18    Przez: ~Ak
Pani Grażyna Sędziak sama mogła startowac na dyrektora jeśli ma taką wiedzę. Wtedy szkoła bylaby najwspanialsza w kraju. Co, brak jednak odwagi i predyspozycji. ?. Poziomu na pewno nie ma. Ciekawe czym Pani Jola zasluzyla sobie na jej gniew i prześladowanie przez caly rok..
Dodano: 02.09.2018 13:49    Przez: ~ak
Co do pani Grazyny Sedziak No cóż dała się poznać z jak najgorszej strony......kulturą to wykazała sie dr Krucka nie pozywajac tej pani do sądu o znieslawienie
Dodano: 02.09.2018 14:23    Przez: ~Ole
No właśnie, każdy ma prawo do wlasnego zdania. Obie strony uważają, ze mają rację i ok. Po co o tym piszesz i pouczasz?
Dodano: 02.09.2018 14:27    Przez: ~alicja
Panią Krucka można tak właśnie traktować, ale panią Sedziak nie?
Dodano: 02.09.2018 17:47    Przez: ~AB
na stanowisko dyrektora wysrartował kto chciał , konkurs nie został roztrzygnięty ,tak też się zdarza i ni tylko u nas , teraz zgodnie z prawem to burmistrz powołuje dyrektora , ale przed tym zasięgnie opini kuratorium jako organu nadzoru , więc to organ nadzoru opiniuje dyrektora , jak widać nie jest to samodzielna decyzja burmistrza , tylko osób które na codzień mają styczność z oświatą i wiedzą co należy zrobić , tak więc poczekajmy co zrobi kuratorium i przyjmijmy wybór ze spokojem ,
Dodano: 02.09.2018 14:37    Przez: ~Bbbbbbb
Co za bzdury? przecież przedstawiciele kuratorium jako organu nadzoru byli na konkursie! Były to osoby z Poznania a teraz Kuratorium w Koninie ma dodatkowy głos? skąd? jak? Burmistrz boi się o siebie i nie umie sam podjąć decyzji!!!!
Dodano: 02.09.2018 14:54    Przez: ~f
Kwestia obsadzenia stanowiska dyrektora szkoły, w wypadku braku rozstrzygnięcia w drodze konkursu, została jednoznacznie zapisana w art.36a ust 4 ustawy o systemie oświaty mówiącym: Jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.
Dodano: 02.09.2018 15:01    Przez: ~f
czyli wynika jasno że nie chodzi o żadne kuratorium czy radnych!!!!
Dodano: 02.09.2018 15:02    Przez: ~f
Tylko opinia Rady Pedagogicznej nie jest wiążąca dla burmistrza. Może wstawić dyrektora, nawet wbrew woli Rady Pedagogicznej.
Dodano: 02.09.2018 15:23    Przez: ~n
Zgodnie z art. 63 ust. 12 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r.poz. 59, z późn. zm.) jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursunie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu,w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciuopinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.
Dodano: 02.09.2018 15:49    Przez: ~f
A dlaczego ze spokojem? Może niektórzy boją się teraz, że na jaw (na forum ogólnopolskim) mogłyby wyjść wszystkie nieładnie historie. To by było nawet ciekawe!
Dodano: 02.09.2018 15:53    Przez: ~o
Sposoby stosowane od września przez naszych włodarzy, których celem było pozbycie się dyrektor Kruckiej budzi nasz gniew.
Dodano: 02.09.2018 21:27    Przez: ~ja