Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21584) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (14)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Konin. Znamy kandydatów na radnych. Zaskoczeń nie brakuje!

Dodano: 18.09.2018 15:12
Źródło: LM.pl

Sześć komitetów wyborczych i 159 osób ubiegających się o mandat radnego w Koninie. Niektóre nazwiska zaskakują. 

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Koninie opublikowała listy kandydatów do Rady Miasta Konina. Jak z niej wynika pięć komitetów zarejestrowało listy we wszystkich czterech okręgach, a jeden zaledwie w dwóch (KWW Alternatywa dla Konina).

Na listach nie brakuje zaskoczeń. Aktualnie sprawujący mandat radnego Jarosław Sidor, którzy wszedł do Rady Miasta z list SLD i w trakcie kadencji z klubu tej partii został usunięty, teraz kandyduje z komitetu Michała Kotlarskiego – Konin miastem na TAK! Z tego samego komitetu startuje Sebastian Górecki, który aktualnie jest radnym PiS. Natomiast z listy SLD kandydować będzie do niedawna radna PiS – Anna Kurzawa. Wśród kandydatów do Rady Miasta Konina nie brakuje też aktualnego prezydenta Józefa Nowickiego i wiceprezydentów: Sławomira Lorka i Sebastiana Łukaszewskiego.

Komitet Wyborczy Wyborców Alternatywa dla Konina

Okręg nr 1 – Starówka, Przydziałki, Pawłówek, Wilków, Osada

  1. Janusz Józef Kozłowski
  2. Katarzyna Magdalena Michalska
  3. Krzysztof Karol Kuznowicz
  4. Edyta Lisiecka
  5. Mieczysława Alicja Osowska

Okręg nr 3 – V osiedle, Glinka, Laskówiec, Grójec, Morzysław

  1. Marek Wiesław Więckowski
  2. Jolanta Maria Frydryszak
  3. Barbara Anna Swędrowska
  4. Zdzisław Osowski
  5. Józef Ryszard Kosecki
  6. Irena Kuznowicz

strona 1 z 6
1 2 3 4 5 6

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

PO to DNO !!!!
Dodano: 18.09.2018 18:06    Przez: ~Precz z komuna
Co za bzdura... Of kiedy to kopalnia jako spółka skarbu państwa może być sprzedana przez miasto??? Demagogia do kwadratu.
Dodano: 18.09.2018 19:06    Przez: ~Anka
Wiek to żaden argument. Wolę doświadczonego i mądrego od głupca gołowąsa, który w życiu niczego nie osiągnął i jeszcze niczego się nie nauczył...nawet pokory.
Dodano: 18.09.2018 23:54    Przez: ~wolę
U Kotlarskiego kandyduje chyba cała rodzina, a z SLD sami swoi przy korytach i kilku na sztukę. W PIS też porażka.
Dodano: 18.09.2018 18:41    Przez: ~Benek
Wilczewski tez zaczynał w PiS, i Tomasz Nowak. Listy SLD przyjma wszystko :)
Dodano: 18.09.2018 16:11    Przez: ~hahaha

KOMENTARZE

Lista SLD na Zatorzu i północy. Średnia wieku pierwszych czterech kandydatów na radnych to 69,75...Nie mam pytań :)
Dodano: 18.09.2018 15:43    Przez: ~konic komunizmu jest bliski
I bardzo dobrze wolę powierzyć rządy miastem doświadczonym radnym niż napalonym na władzę młokosom, który gdy dostanę władze w swoje łapy to się nią zachłysną i nie będą mieć zielonego pojęcia z czym to się je!!! Wolę nie marnować 4 lat na ich naukę jak się sprawuję stanowisko radnego!!!
Dodano: 18.09.2018 16:00    Przez: ~Ryszard D.
A dlaczego tylko Zmieniamy Konin prezentuje swoich kandydatów w necie? Chcemy znać osiągnięcia pozostałych z innych klubów. Lepiej przeczytać na spokojnie i kierowac się wyborem jak przy kasie w Biedronce
Dodano: 18.09.2018 16:07    Przez: ~elektroniczny wyborca
Ale jaja Szopa startuje z Konina. Haha Od kiedy Stare Miasto należy do Konina. Pachnie tu prokuraturą.
Dodano: 18.09.2018 16:30    Przez: ~Misiewicz
Listy SLD to wybitna geriatria. Na wieczór wyborczy to pewnie ich przywiozą z kroplówkami i butlami tlenowymi hehe
Dodano: 18.09.2018 17:05    Przez: ~starzej się nie da
Brawo dl Platformy i Nowoczesnej za postawienie na młodych ludzi!!! Tylko zjednoczona Koalicja Obywatelska może wygrać i zatrzymać pochód PiSu w rujnowaniu kraju!! Brawo!!
Dodano: 18.09.2018 17:06    Przez: ~PO.N
Panie Piotrze Korytkowski ma Pan mój głos i całej mojej rodziny!! Jedyny młody, dobrze wykształcony i z potężnym doświadczeniem zawodowym i samorządowym!! Jeśli ktoś ma resztki rozsądku w tym mieście to zagłosuje na Korytkowskiego i Koalicję Obywatelską!!!
Dodano: 18.09.2018 17:08    Przez: ~br
Ryszard ci doświadczeni ludzie sprzedali konin rządy sld elektrownie resztę na czele z cukrownia i kopalnia po przypomnę sld i po rządzi koninem oni mają doswiadczenie ale w darmowej wyprzedaży majątku panstwowego(czyli i mojego i Twojego każdego Polaka) tyle miejsc pracy zlikwidowanych przy 0 sprowadzeniu iinwestorów ostatnio w programie lustra w telewizji regionalnej było przedstawianie kandydatów na prezydenta Konina i omawianie regionu i osiągnięć sld i po w wielkim skrócie największe bezrobocie w Wielkopolsce największą emigracja młodych ludzi najmniej płatne stanowiska pracy w Wielkopolsce i cały region oparty na 1 firmie od której wszystko zależy jeśli ona upadnie jak tam mówili trzeba będzie wszystko pomnożyć x2 bezrobocie szybkość odpływu ludzi z regionu itd to są rządy doświadczonych kolesi
Dodano: 18.09.2018 17:09    Przez: ~🤔
NIGDY WIECEJ PO W KONINIE!!!! ani lewactwa z nowośmiesznej!
Dodano: 18.09.2018 17:11    Przez: ~koryto
PO to DNO !!!!
Dodano: 18.09.2018 18:06    Przez: ~Precz z komuna
U Kotlarskiego kandyduje chyba cała rodzina, a z SLD sami swoi przy korytach i kilku na sztukę. W PIS też porażka.
Dodano: 18.09.2018 18:41    Przez: ~Benek
Z listy PIS wstydziłbym się pokazać w Koninie
Dodano: 18.09.2018 18:47    Przez: ~Piotrek
Co za bzdura... Of kiedy to kopalnia jako spółka skarbu państwa może być sprzedana przez miasto??? Demagogia do kwadratu.
Dodano: 18.09.2018 19:06    Przez: ~Anka
PO to polityczne DNO i każdy porządny Polak wyrobiony politycznie nie zagłosuje na nikogo z tzw. "Koalicji", przecież pamiętamy 8 lat nieudolnych rządów PO-PSL.
Dodano: 18.09.2018 19:10    Przez: ~Witek
Z UTĘSKNIENIEM CZEKAM NA PRZEDWYBORCZE SPOTKANIE Z KANDYDATKĄ KINGĄ KIJAK. PRZYJDĘ Z PLIKIEM DOKUMENTÓW POKAZUJĄCYCH KOMU ZACHCIEWA SIĘ ZASIADAĆ WE WŁADZACH MIASTA.
Dodano: 18.09.2018 21:05    Przez: ~Mnie nie nabierzesz, Kinia .
Koalicja sld -po narobiła długów . O tym w środę na sesji rady miasta . Redaktorów z LM prosimy o relację .
Dodano: 18.09.2018 21:24    Przez: ~Wyborca
Wiek to żaden argument. Wolę doświadczonego i mądrego od głupca gołowąsa, który w życiu niczego nie osiągnął i jeszcze niczego się nie nauczył...nawet pokory.
Dodano: 18.09.2018 23:54    Przez: ~wolę
Mój głos otrzyma Fudżika Dżesika Kasprzak. Nie znam tej Pani, i nie wiem kim jest, ale ze względu na imię otrzyma mój głos. Będzie wesoło, będzie się działo...
Dodano: 19.09.2018 08:42    Przez: ~Japoniec z Konina
Ale jaja Siuda Mariusz z listy SLD? Ten gość uciekł z partii jak szczur teraz startuje?
Dodano: 19.09.2018 09:42    Przez: ~osiedlanka
: ~Misiewicz i zdążył się w Koninie zameldować.
Dodano: 19.09.2018 10:27    Przez: ~Emilia
A gdzie Zosia? Gdzie ona jest? Wróć i porządek zrób w tym pisie.
Dodano: 19.09.2018 11:15    Przez: ~Albin
Anka władze miasta Konina nawet nie prykły jak sprzedawano 100 % koninskich zakładów w prywatne ręce dały na to przyzwolenie nie walczyły o przyszłość Konina sld rządziło w Polsce sld rządziło w Koninie prywatyzacja elektrowni po rządziła w Polsce sld z po w Koninie sprzedana kopalnia z całą resztą zakładów pracy ty to nazywasz demagogia !!! SLD Z PO SPRZEDAŁO WSZYSTKO CO MOGŁO ( sld LEWANDOWSKI PRYWATYZOWAĆ WSZYSTKO PO BALCEROWICZ PRYWATYZOWAC WSZYSTKO NAJLEPIEJ SPRZEDAC ZAGRANICY ) LUDZIE KTORZY RZADZA W KONINIE OD UPADKU KOMUNY NALEŻĄ DO TYCH PARTI KONIN WIZUALNIE ZMIENIŁ SIE POZYTYWNIE ALE TEN POTENCJAŁ KTORY MIAŁ ZMARNOWAŁ TAK ZE Z 2 MIEJSCA PO POZNANIU SPADLISMY NA OSTATNIE W WIELKOPOLSCE Z DALSZA PERSPEKTYWĄ SPADKU NA SAMO DNO
Dodano: 19.09.2018 15:11    Przez: ~Lippi
W wielkopolsce juz od dawna Konin jest na dnie,obecnie to jedne z gorszych miast w polsce,taka prawda
Dodano: 19.09.2018 17:20    Przez: ~Te
Yirmayahu... Co to za twór? To pokazuje, że ma listę wciągani byli ludzie z łapanki.
Dodano: 19.09.2018 21:27    Przez: ~Masakra
Lippi... Co ty za bzdury wypisujesz?! Prezydent miasta nie ma nic do powiedzenia jeżeli chodzi o prywatyzację spółek skarbu państwa, przynajmniej nic, co mogłoby decyzję ministra zmienić. PIS TO ZLO WCIELONE, to że Kościół ich popiera to tego i tak nie zmieni. Chciałam tylko przypomnieć, że to są wybory samorządowe, w których głosuje się na konkretnego człowieka, nie na partię. Moim zdaniem Nowicki jest lepszym gospodarzem miasta niż Chojnacki kiedykolwiek mógłby być. Mojego zaufania nie zdobędzie, kupić mojego głosu też się mię da, tak jak to Pis próbuje zrobić z wieloma wyborcami.
Dodano: 19.09.2018 21:38    Przez: ~Anka
Na listach PiS to chyba tylko księży brakuje :)
Dodano: 18.09.2018 15:57    Przez: ~Pomidor
Ksiądz też jest człowiekiem, obywatelem RP, odmawiasz mu praw obywatelskich ? Gdyby chciał mógłby, to że w kościele błądzi, to nie znaczy, że w polityce by się nie sprawdził.
Dodano: 18.09.2018 18:21    Przez: ~Człowiek
Fajna ta pisowska lista. Znowu komuś ewentualnie się wygasi mandat radnego. Będzie okazja dlatgo, że może być ktoś karany.
Dodano: 18.09.2018 18:24    Przez: ~xyz
Popatrz na pozostałe listy, tam jest ukryty kabaret, a wszyscy lewicowcy po trupach pchają się do koryta, obiecując mieszkańcom koniński raj na ziemi.
Dodano: 18.09.2018 19:15    Przez: ~Prawy
Jaja jak berety,od Kotlarskiego cała rodzina startuje. Sorry brakuje dziadka i babki. Otrząśnij się trochę bo prezydentem nigdy nie zostaniesz. Ale marzyć możeesz.
Dodano: 19.09.2018 11:10    Przez: ~Hehe
Panie Kotlarski gdzie pana kampania prezydencka? Bo chce się pośmiać z pana porażķi.
Dodano: 19.09.2018 14:39    Przez: ~Bankrut
Ale żeby być w PiS a potem startować z SLD to nie wiem jak nisko trzeba upaść.... wczoraj PiS, dziś SLD a jutro może PO... potem nic dziwnego że ludzie odwracają się od polityki....na szczęście kilka wartościowych osób na listach jest...
Dodano: 18.09.2018 15:57    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Wilczewski tez zaczynał w PiS, i Tomasz Nowak. Listy SLD przyjma wszystko :)
Dodano: 18.09.2018 16:11    Przez: ~hahaha
Anna Kurzawa, to będzie nasza wtyczka w SLD.
Dodano: 18.09.2018 16:13    Przez: ~PiS
Panie Majewski nawet mamusie pan dał na listę. To to już jest bardzo bezszczelne z Pana strony.
Dodano: 18.09.2018 16:34    Przez: ~Pisss
głosowałem na Panią Anne Kurzawę w poprzednich wyborach i jestem nią bardzo zawiedziony że tak postąpiła, straciła mój szacunek i zaufanie. Ja i moja rodzina nie odda już głosu na tak chwiejną osobę. Apeluję do wszystkich wyborców nie głosujcie na takich ludzi.
Dodano: 18.09.2018 20:12    Przez: ~v osiedle
Wstyd w takim bagnie przebywać jakim jest ten pis. Suuuper pani Aniu. Nie głosujcie na pisiorów bo to cos zrujnowane nam konin. Blokują wszelkie inwestycje, aby konin się nie rozwijał. Jak najdalej od tego pisu. W pisdu z nimi.
Dodano: 18.09.2018 22:20    Przez: ~Xyz
Apeluje do wszystkich wyborców NIE GŁOSUJCIE NA PIS.
Dodano: 18.09.2018 22:56    Przez: ~Koninianin
Pisiory blokują dofinansowanie geotermi, budowy dworca PKP i jeszcze wiele innych inwestycji. To jest poprostu świństwo co oni nam robią bo to jest dla nas,dla mieszkańców Konina. NIE DLA pisu Konin.
Dodano: 18.09.2018 23:05    Przez: ~Mieszkaniec
Misiewicze górą. Hahaha
Dodano: 18.09.2018 23:10    Przez: ~Dominik
Po -SLD rozmienili się na drobne trzeba uważać żeby znowu tych samych nie wybrać żeby powtórki nie było z ostatnich lat
Dodano: 18.09.2018 16:03    Przez: ~Aaaa
Co to za ludzie? Trochę się w tym miasteczku obracam, a prawie nikogo z nich nie znam.
Dodano: 18.09.2018 16:05    Przez: ~na kogo głosować?
Masz problem, tylko na KW PiS ze swojego okręgu wyborczego, a Twój głos nie będzie głosem straconym.
Dodano: 18.09.2018 16:17    Przez: ~Witek
Wituś w Ostrowie Wlkp.w sklepie Żabka takich jak ty nie obsługują .Klauzula sumienia mówi ci to coś?
Dodano: 18.09.2018 16:37    Przez: ~sram na PiSdę kurdupla
Szyderq jqk widzę niektòre nazwiska z list sld albo stare komunistyczne dinozaury albo lewacka i antypatriotyczna tzw. Młodsież. Dalsze komunikaty na temat niektòrych kandydatòw na radnych jutro. Będzie się działo.
Dodano: 18.09.2018 16:23    Przez: ~As
Sami czerwoni i lewacy albo ich pomiot.Tylko PiS
Dodano: 18.09.2018 20:29    Przez: ~ewa
Ten jad cię córko zniszczy.
Dodano: 18.09.2018 23:15    Przez: ~Ks.Mateusz
Tak,tak będziesz szybko stara,pomarszczona i w dodatku z łupieżem. I po co w tobie tyle tego jadu.
Dodano: 18.09.2018 23:21    Przez: ~Dominikanin
Wilczewski i Nowicki na jednej liście? Może mi ktoś wytłumaczy skąd ten polityczny magnetyzm dwóch panów, którzy pluli sobie pod nogi?
Dodano: 18.09.2018 16:27    Przez: ~polaris magis
Przebaczenie, pojednanie, szacunek.
Dodano: 18.09.2018 22:09    Przez: ~Dariusz Wilczewski.
Panie Darku, szacun to będzie jak pan zdobędziesz więcej głosów niż Nowicki w jego bastionie wyborczym. W innym przypadku uznam, że kolejny raz dał się pan głupio wykorzystać. Timeo Danaos et dona ferentes.
Dodano: 18.09.2018 22:56    Przez: ~polaris magis
Wilczewski a brak kręgosłupa mówi ci to coś ...?
Dodano: 18.09.2018 22:59    Przez: ~zS
Uczyłeś mnie w ZS... i ty gościu coś tu piszesz o zasadach. Śmieszne.
Dodano: 19.09.2018 02:07    Przez: ~Alicja
Czas na nowych starczy lat straconych
Dodano: 18.09.2018 16:43    Przez: ~Wybierzmy nowych
TYLKO SLD!!
Dodano: 18.09.2018 16:47    Przez: ~Paw
Tylko nowi ludzie, nie zostawiajcie losow waszych i.miasta w łapach chciwej kasty
Dodano: 18.09.2018 16:50    Przez: ~Ja wam powiadam
chcecie 80 letniego prezydenta miasta? na tym stanowisku potrzebny jest człowiek młody z bystrym umysłem a nie
Dodano: 18.09.2018 16:54    Przez: ~sld
Jeśli chodzi o bystrość umysłu, to uważam, że wielu młodych mogłoby się od prezydenta uczyć. Rada... Proszę porozmawiać, z nim, a myślę że riposta z jego strony będzie przez komentujących na długo zapamiętana.
Dodano: 18.09.2018 17:08    Przez: ~Trik
panie Trik. Biologii pan nie przedyskutujesz. Nie porównuj umysłu 80 latka to umysłu 40 latka...
Dodano: 18.09.2018 17:17    Przez: ~geriatria
Święta prawda !!!!!
Dodano: 18.09.2018 21:53    Przez: ~RUSKA TYŻ
Szacunek Panie prezydencie Nowicki, że Panu się jeszcze chce walczyć o Konin i o to, żeby nie wpadł w łapy głupców i oszołomów.
Dodano: 18.09.2018 23:58    Przez: ~Szapo
1 z 7
1234567>>