Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22080) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (34)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (8)

Golina. Na targowisku pokażą jak prawidłowo palić w piecach

Dodano: 13.11.2018 14:44
Źródło: LM.pl

Poza prawidłowego spalania węgla w piecach zostanie zorganizowany w najbliższym czasie w Golinie.

Spotkanie, którego celem jest ograniczenie zanieczyszczeń i szkodliwych substancji emitowanych z dymem, odbędzie się 1 grudnia o godz. 10:00 na Targowisku Miejskim w Golinie.

- Zachęcamy mieszkańców do przyjścia i zobaczenia na własne oczy, że tanie ogrzewanie wcale nie musi śmierdzieć, a im mniej się dymi z komina, tym taniej się ogrzewa – podkreślają organizatorzy. - Ponadto, uczestnicy dowiedzą się o korzyściach płynących z podpalania paliwa do góry – dodają.

Na pokaz zaprasza burmistrz Goliny wspólnie z miejscową strażą miejską i wydziałem ochrony środowiska.

  • Golina. Na targowisku pokażą jak prawidłowo palić w piecach

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Golina ma Straż Miejską i nic nie robi w kierunku pilnowania i edukowania mieszkańców by nie palili plastików. Czasem to nie można wyjść na dwór taki syf.
Dodano: 13.11.2018 16:40    Przez: ~Plastik
Totalna bzdura. Rząd nie chce żadnych zmian. Dlatego? Proste. W porównaniu z np. Danią czy Niemcami, mamy dwukrotnie droższy prąd. Na wielu forach dotyczących ogrzewania, właśnie o tyle (o 2x) jest droższy prąd niż najtańszy ekogroszek. Gdyby prąd był w normalnych cenach, to smogu by nie było. Na prąd w europie grzeją niemcy, dunczycy, francuzi ... ale nas polaków stac na akcyzy w prądzie, paliwie, węglu itd... cwany rząd zwali wszystko na "ekoterrorystów", skłuci naród, i nadal będzie wał na wale.
Dodano: 13.11.2018 15:59    Przez: ~Gh
Trujemy sami siebie spalając śmieci w swoich piecach, myśląc że jeżeli spalamy w swoim piecu to siebie nie zatruwamy. Dym wydobywający się z naszego komina zatruwa również nas, gdyż sami wdychamy to śmierdzące powietrze, a więc nie spalajmy plastików, gum, mebli nasączonych lakierami. Zdrowie jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadamy.
Dodano: 13.11.2018 16:05    Przez: ~K-n
Pokaz prawidłowego spalania węgla ..., czy nie tak prawidłowo powinno brzmieć zdanie Pani Redaktor Olu ?
Dodano: 13.11.2018 16:08    Przez: ~K-n
Ustanowić karę 10.000 za palenie śmieciami czy plastykiem to by żaden goliniok syfu do kotła nie wrzucił. Acha redaktorku piece to są kaflowe lub piekarnicze a w domach mamy kotły !
Dodano: 13.11.2018 22:26    Przez: ~Youtu

KOMENTARZE

Totalna bzdura. Rząd nie chce żadnych zmian. Dlatego? Proste. W porównaniu z np. Danią czy Niemcami, mamy dwukrotnie droższy prąd. Na wielu forach dotyczących ogrzewania, właśnie o tyle (o 2x) jest droższy prąd niż najtańszy ekogroszek. Gdyby prąd był w normalnych cenach, to smogu by nie było. Na prąd w europie grzeją niemcy, dunczycy, francuzi ... ale nas polaków stac na akcyzy w prądzie, paliwie, węglu itd... cwany rząd zwali wszystko na "ekoterrorystów", skłuci naród, i nadal będzie wał na wale.
Dodano: 13.11.2018 15:59    Przez: ~Gh
Golina ma Straż Miejską i nic nie robi w kierunku pilnowania i edukowania mieszkańców by nie palili plastików. Czasem to nie można wyjść na dwór taki syf.
Dodano: 13.11.2018 16:40    Przez: ~Plastik
Każdy oszczędza jak może. Ja też śmieci palę. Zaoszczedze na weglu.
Dodano: 13.11.2018 22:12    Przez: ~Ut
Kto Ci broni kupić prąd w Energa G12r w cenie 28 gr 1kWh z przesyłem? Cena prądu w drugiej taryfie jest kilka groszy na kWh droższa od ceny ziemnego a to gaz jest wyznacznikiem cen bo jest najpopularniejszy na zachodzie do CO. Cena bufora by ten prąd z G12R w 12h zmagazynować na następne 12h jest tańsza od instalacji kotła gazowego a w przypadku ogrzewania podłogowego sama podłoga jest buforem cieplnym. Francja to inny przykład bo tam jest atom. Niemcy to inny przykład bo tam jest inwestycją w OZE za 450 mld euro a są eksperci szacują jej koszt do 2025 na biliard euro. Zainwestowali to dziś mają tańszy prąd w stosunku do zarobków. Nie ma zaś prądu u nich 2 x tańszego bo masz już europejska giełdę prądu i w UE średnia prądu 280 euro do 305 euro w PL. Przy czym ja wole płacić 305 euro za polski prąd, miejsca pracy i bezpieczeństwo niż 280 euro za prąd Niemca (bo tylko oni mogą nam sprzedać). Na dziś jak Ci nie stać pal jak w RPA uczą: od góry.
Dodano: 13.11.2018 23:06    Przez: ~Lo
Prąd jest tanszy bo liczysz euro do pln. Nie zarabiamy tyle samo co na zachodzie więc nie manipuluj danymi. Cena w Danii, Niemczech jest tyle tańsza, bo za średnią krajową kupią tam dwa razy tyle.
Dodano: 14.11.2018 08:50    Przez: ~Bk
Trujemy sami siebie spalając śmieci w swoich piecach, myśląc że jeżeli spalamy w swoim piecu to siebie nie zatruwamy. Dym wydobywający się z naszego komina zatruwa również nas, gdyż sami wdychamy to śmierdzące powietrze, a więc nie spalajmy plastików, gum, mebli nasączonych lakierami. Zdrowie jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadamy.
Dodano: 13.11.2018 16:05    Przez: ~K-n
No niezupełnie tak jest. Jak ja palę w piecu plastykami, gumami, meblami i innymi śmieciami to dym wędruje sobie wysoko kominem i wiatr przenosi go na mojego sąsiada, i to on się truje tym moim dymem - nie ja. Ale z kolei inny sąsiad zatruwa mnie jego dymem. Dobrze by było, gdybym to ja jeden tylko palił śmieciami...
Dodano: 13.11.2018 19:55    Przez: ~filozof z pod spławia
Pokaz prawidłowego spalania węgla ..., czy nie tak prawidłowo powinno brzmieć zdanie Pani Redaktor Olu ?
Dodano: 13.11.2018 16:08    Przez: ~K-n
Niemcy by chcieli zamknąć nasze kopalnie by ich węgiel kupować. Dlatego solorz czeka by ruszyło oscislowo wtedy pod młotek.
Dodano: 14.11.2018 06:15    Przez: ~Lm
Dokładnie na co ta straż miejska w Gołubie nic nie robią nigdzie ich niema
Dodano: 13.11.2018 17:43    Przez: ~Tak
Ustanowić karę 10.000 za palenie śmieciami czy plastykiem to by żaden goliniok syfu do kotła nie wrzucił. Acha redaktorku piece to są kaflowe lub piekarnicze a w domach mamy kotły !
Dodano: 13.11.2018 22:26    Przez: ~Youtu
Panie i nanowie a co powiecie na toz e gdybtm był kominiarzem to wystraczylba by sczujnika przy kominie i wiadomoczy piec jes dobry czny nie jes tnapisane w DTR na jakie palio jest dostosowane urządzenie i o jakich parametrach.Dlaczego nikt kto spredaje nawet wegiel i srodki do opalania nie podaje kaloryczności ich prodoktow zawrtosci wilgoci S02 i CO / CO2 ,NOxoraz ich opisu emisji po spalaniu w mieszance stechiometrycznej .I dalczego wegiel np nie ksztuje takiej ceny jak powienie :-cena wydobycia 23% 23%vat tranport kolejowy 5% Panstwowe s kłady weglowe-cena sprzedarzy 10% 23Vat % pośrdenictow 45% 15%spredarz prywatanaVAT23%wegiel weg powienie kosztować w granicach 500 za tone a kosztuje prawie 1000 Czyli tak naprwade jakby zwykli ludzie sie zrzucili to kupiliby sobie kopalanie tylko ze wszcyscy chelby by byc zaras prezesami :)
Dodano: 14.11.2018 05:26    Przez: ~u
Naucz się pisać.
Dodano: 17.11.2018 23:43    Przez: ~N
Uwielbiam takie p***rolenie. "prawidłowe palenie" hehe. Niech najpierw rząd weźmie się za składy opału i co co na nie trafia jak również za to na co sam pozwala żeby do Polski przyjeżdżało.
Dodano: 14.11.2018 05:50    Przez: ~Darohl
ja od dawna w Kraśnicy mam gaz
Dodano: 14.11.2018 12:02    Przez: ~nawrocki
Za spalanie śmieci lub plastiku musi być bardzo surowa kara np.20,000;PLN do 50,000;PLN
Dodano: 14.11.2018 12:06    Przez: ~Koniniak
W Golinie to zawsze smierdzialo ismierdzi a od tej staej panny z ulicy piaskowej jak wali z daleka
Dodano: 14.11.2018 12:23    Przez: ~wojtek
A Ty skąd jesteś wiesniaku? Naucz się pisać.
Dodano: 17.11.2018 23:44    Przez: ~Wojtuś
1 z 2
12>>