Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19403) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (19)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (27)

Akcja NURD. Konińscy policjanci kontrolowali pieszych i kierowców

Dodano: 21.01.2019 13:47
Źródło: LM.pl

Ponad 600 osób i 450 pojazdów skontrolowali konińscy policjanci. To efekt akcji NURD.

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego to akcja, którą w ostatnich dniach w całej Wielkopolsce prowadzili mundurowi. Jej celem jest eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali sposób poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach oraz zachowania kierujących pojazdami względem pieszych oraz rowerzystów.

Od 14 do 18 stycznia na drogach Konina i powiatu konińskiego służbę pełniło 213 policjantów. Jak informuje Sylwia Król z KMP Konin, podczas akcji odnotowano 68 wykroczeń przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 1 wobec kierujących rowerem, a także ukaranych zostało 91 pieszych.

fot. KMP Konin

  • Akcja NURD. Konińscy policjanci kontrolowali pieszych i kierowców

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mnie nie łapią bo mam mega sposób na to, aby nie łapać mandatów! Jeżdżę przepisowo!!!
Dodano: 21.01.2019 15:35    Przez: ~EmiliaK
zamiast BMW do szkoły
Dodano: 21.01.2019 14:27    Przez: ~Dragon
Wyjesz jak hiena za padliną....nie możesz normalnie napisać tylko wyzywać ludzi odrazu od buraków... Każdy wie, że jest z tym problemu panie sołtys, ale pan to jest moralnie niżej od tych w BMW i umysłowo też... A to że ktoś ma 15letnie auto to nie wstyd, wstyd to kraść i bydz z panem rodziną..
Dodano: 21.01.2019 15:30    Przez: ~Kamil
Posiadam 18 letnią bunie i jest utrzymana w bardzo dobrym stanie jeżdżę przepisowo nie stwarzam zagrożenia na drodze czy to powód zeby obrazac takich kierowców?? Nie...Nie odpowiadam za kulture jazdy innych a idiotow w innych markach jest pelno
Dodano: 21.01.2019 17:58    Przez: ~Borys

KOMENTARZE

kiedy akcha "BMW" ? buraki w 15 letnich egzemplarzach tych wynalazków powoduja wielkei zagorzenie na drogach miasta i okolic!!! e60, 446, e90, seria 1 x5 i inne stare padla szaleją. Kierowcy mysla ze sa krolami szos. Szkoda pieszych!!!
Dodano: 21.01.2019 14:11    Przez: ~jabajbaj
Wyjesz jak hiena za padliną....nie możesz normalnie napisać tylko wyzywać ludzi odrazu od buraków... Każdy wie, że jest z tym problemu panie sołtys, ale pan to jest moralnie niżej od tych w BMW i umysłowo też... A to że ktoś ma 15letnie auto to nie wstyd, wstyd to kraść i bydz z panem rodziną..
Dodano: 21.01.2019 15:30    Przez: ~Kamil
Polszczyzna z odległych okolic Azji lub Afryki.
Dodano: 21.01.2019 15:30    Przez: ~Ja Polak
Posiadam 18 letnią bunie i jest utrzymana w bardzo dobrym stanie jeżdżę przepisowo nie stwarzam zagrożenia na drodze czy to powód zeby obrazac takich kierowców?? Nie...Nie odpowiadam za kulture jazdy innych a idiotow w innych markach jest pelno
Dodano: 21.01.2019 17:58    Przez: ~Borys
Młody kierowca za kierownicą BMW, to potencjalny morderca, widzę jak szarżują.
Dodano: 21.01.2019 18:16    Przez: ~Stefan
Jak często takie akcje będą wykonywane ?? Czy to było na pokaz ?? Na kogo to była nagonka?? Ciekawe, kto się chciał wykazać?? i przed kim?
Dodano: 21.01.2019 14:21    Przez: ~Mundek
Pieszego czy rowerzystę łatwo złapać, ale młodego kierowcę w samochodzie marki BMW to nie lada sztuka.
Dodano: 21.01.2019 15:34    Przez: ~I co mi zrobisz ?
Mnie nie łapią bo mam mega sposób na to, aby nie łapać mandatów! Jeżdżę przepisowo!!!
Dodano: 21.01.2019 15:35    Przez: ~EmiliaK
A ja szzybko z yanoskiem. I moge piwiedziec, ze frazesem jest, że szybkość zabija.
Dodano: 21.01.2019 20:37    Przez: ~Pn
Janosik ci nie powie, że dojeżdżasz do przejścia dla pieszych, na którym pieszy ma bezwzględnie pierwszeństwo
Dodano: 22.01.2019 06:50    Przez: ~Jahoo
Policjanci też jeżdzą samochodami marki BMW i dlatego z przymróżeniem oka patrzą na kierowców jeżdzących tą marką.
Dodano: 21.01.2019 15:38    Przez: ~Tak mi się wydaje
W Koninie denerwuje to że np na ul Kolejowej jest ścieżka rowerowa a i tak rowerami popylają po drodze..
Dodano: 21.01.2019 16:10    Przez: ~XxX
Chodzę często Kolejową i nie zauważyłem aby rowerzysta korzystał z drogi asfaltowej zamiast ścieżki rowerowej.
Dodano: 21.01.2019 16:28    Przez: ~Pieszy
Zdaża się niestety, ja jeżdżę kolejową kilka razy dziennie i tak dwóch na tydzień spotkam. Kiedyś nawet widziałem jak rowerzysta przejechał koło radiowozu stojącego na światłach i dwóch funkcjonariuszy stojących na baczność, a oni nawet nie zareagowali
Dodano: 22.01.2019 06:53    Przez: ~Też rew
"podczas akcji odnotowano 68 wykroczeń przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 1 wobec kierujących rowerem, a także ukaranych zostało 91 pieszych." => Jaw widac po liczbach piesi to nie aniolki...
Dodano: 21.01.2019 20:34    Przez: ~Pn
P.S. A zawsze psy wieszaja na kierowcach.
Dodano: 21.01.2019 20:38    Przez: ~Pn
BRAK ? MOŻLIWIOŚĆI WPISU : STACJE BENZYNOWE?. PŁACĘ RAHUNKI WIECZOREM , STWIERDZAM ŻE DUŻO KIEROWCÓW KUPUJE PIWO ,I DUŻO LUDZI MŁODYCH : KLNIE ,10 NA ULICY SLYCHAC HAŁASY ?. ....
Dodano: 22.01.2019 02:41    Przez: ~L
Zakup piwa przez kierowcę na stacji benzynowej nie jest zabronione. Żeś sobie miejsce do opłacania rachunków wybrał, to przez ciebie takie kolejki????
Dodano: 22.01.2019 07:00    Przez: ~Buaha
A ja stwierdzam, że wielu starych zapomniało co robiło gdy mieli po20, 30, 40 lat. Na starość dupa siadła, bioderka sztuczne i nie chcą tańczyć i żal tyłek ściska????
Dodano: 22.01.2019 07:03    Przez:
Na Chopina koło Fryderyka niech przypilnują pieszych, bo kiedyś to jeszcze uważali aby samochód nie nadjechał, a teraz idą jak chcą przez podwójną ciągłą. I koło Omegi na 11listopada,bo się emerytom 20 metrów do przejścia nie chce dojść