Dzisiaj jest wtorek 20 sierpnia 2019, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19026) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Akcja NURD. Konińscy policjanci kontrolowali pieszych i kierowców

Dodano: 21.01.2019 13:47
Źródło: LM.pl

Ponad 600 osób i 450 pojazdów skontrolowali konińscy policjanci. To efekt akcji NURD.

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego to akcja, którą w ostatnich dniach w całej Wielkopolsce prowadzili mundurowi. Jej celem jest eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali sposób poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach oraz zachowania kierujących pojazdami względem pieszych oraz rowerzystów.

Od 14 do 18 stycznia na drogach Konina i powiatu konińskiego służbę pełniło 213 policjantów. Jak informuje Sylwia Król z KMP Konin, podczas akcji odnotowano 68 wykroczeń przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 1 wobec kierujących rowerem, a także ukaranych zostało 91 pieszych.

fot. KMP Konin

  • Akcja NURD. Konińscy policjanci kontrolowali pieszych i kierowców

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mnie nie łapią bo mam mega sposób na to, aby nie łapać mandatów! Jeżdżę przepisowo!!!
Dodano: 21.01.2019 15:35    Przez: ~EmiliaK
zamiast BMW do szkoły
Dodano: 21.01.2019 14:27    Przez: ~Dragon
Wyjesz jak hiena za padliną....nie możesz normalnie napisać tylko wyzywać ludzi odrazu od buraków... Każdy wie, że jest z tym problemu panie sołtys, ale pan to jest moralnie niżej od tych w BMW i umysłowo też... A to że ktoś ma 15letnie auto to nie wstyd, wstyd to kraść i bydz z panem rodziną..
Dodano: 21.01.2019 15:30    Przez: ~Kamil
Posiadam 18 letnią bunie i jest utrzymana w bardzo dobrym stanie jeżdżę przepisowo nie stwarzam zagrożenia na drodze czy to powód zeby obrazac takich kierowców?? Nie...Nie odpowiadam za kulture jazdy innych a idiotow w innych markach jest pelno
Dodano: 21.01.2019 17:58    Przez: ~Borys

KOMENTARZE

kiedy akcha "BMW" ? buraki w 15 letnich egzemplarzach tych wynalazków powoduja wielkei zagorzenie na drogach miasta i okolic!!! e60, 446, e90, seria 1 x5 i inne stare padla szaleją. Kierowcy mysla ze sa krolami szos. Szkoda pieszych!!!
Dodano: 21.01.2019 14:11    Przez: ~jabajbaj
Wyjesz jak hiena za padliną....nie możesz normalnie napisać tylko wyzywać ludzi odrazu od buraków... Każdy wie, że jest z tym problemu panie sołtys, ale pan to jest moralnie niżej od tych w BMW i umysłowo też... A to że ktoś ma 15letnie auto to nie wstyd, wstyd to kraść i bydz z panem rodziną..
Dodano: 21.01.2019 15:30    Przez: ~Kamil
Polszczyzna z odległych okolic Azji lub Afryki.
Dodano: 21.01.2019 15:30    Przez: ~Ja Polak
Posiadam 18 letnią bunie i jest utrzymana w bardzo dobrym stanie jeżdżę przepisowo nie stwarzam zagrożenia na drodze czy to powód zeby obrazac takich kierowców?? Nie...Nie odpowiadam za kulture jazdy innych a idiotow w innych markach jest pelno
Dodano: 21.01.2019 17:58    Przez: ~Borys
Młody kierowca za kierownicą BMW, to potencjalny morderca, widzę jak szarżują.
Dodano: 21.01.2019 18:16    Przez: ~Stefan
Jak często takie akcje będą wykonywane ?? Czy to było na pokaz ?? Na kogo to była nagonka?? Ciekawe, kto się chciał wykazać?? i przed kim?
Dodano: 21.01.2019 14:21    Przez: ~Mundek
Pieszego czy rowerzystę łatwo złapać, ale młodego kierowcę w samochodzie marki BMW to nie lada sztuka.
Dodano: 21.01.2019 15:34    Przez: ~I co mi zrobisz ?
Mnie nie łapią bo mam mega sposób na to, aby nie łapać mandatów! Jeżdżę przepisowo!!!
Dodano: 21.01.2019 15:35    Przez: ~EmiliaK
A ja szzybko z yanoskiem. I moge piwiedziec, ze frazesem jest, że szybkość zabija.
Dodano: 21.01.2019 20:37    Przez: ~Pn
Janosik ci nie powie, że dojeżdżasz do przejścia dla pieszych, na którym pieszy ma bezwzględnie pierwszeństwo
Dodano: 22.01.2019 06:50    Przez: ~Jahoo
Policjanci też jeżdzą samochodami marki BMW i dlatego z przymróżeniem oka patrzą na kierowców jeżdzących tą marką.
Dodano: 21.01.2019 15:38    Przez: ~Tak mi się wydaje
W Koninie denerwuje to że np na ul Kolejowej jest ścieżka rowerowa a i tak rowerami popylają po drodze..
Dodano: 21.01.2019 16:10    Przez: ~XxX
Chodzę często Kolejową i nie zauważyłem aby rowerzysta korzystał z drogi asfaltowej zamiast ścieżki rowerowej.
Dodano: 21.01.2019 16:28    Przez: ~Pieszy
Zdaża się niestety, ja jeżdżę kolejową kilka razy dziennie i tak dwóch na tydzień spotkam. Kiedyś nawet widziałem jak rowerzysta przejechał koło radiowozu stojącego na światłach i dwóch funkcjonariuszy stojących na baczność, a oni nawet nie zareagowali
Dodano: 22.01.2019 06:53    Przez: ~Też rew
"podczas akcji odnotowano 68 wykroczeń przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 1 wobec kierujących rowerem, a także ukaranych zostało 91 pieszych." => Jaw widac po liczbach piesi to nie aniolki...
Dodano: 21.01.2019 20:34    Przez: ~Pn
P.S. A zawsze psy wieszaja na kierowcach.
Dodano: 21.01.2019 20:38    Przez: ~Pn
BRAK ? MOŻLIWIOŚĆI WPISU : STACJE BENZYNOWE?. PŁACĘ RAHUNKI WIECZOREM , STWIERDZAM ŻE DUŻO KIEROWCÓW KUPUJE PIWO ,I DUŻO LUDZI MŁODYCH : KLNIE ,10 NA ULICY SLYCHAC HAŁASY ?. ....
Dodano: 22.01.2019 02:41    Przez: ~L
Zakup piwa przez kierowcę na stacji benzynowej nie jest zabronione. Żeś sobie miejsce do opłacania rachunków wybrał, to przez ciebie takie kolejki????
Dodano: 22.01.2019 07:00    Przez: ~Buaha
A ja stwierdzam, że wielu starych zapomniało co robiło gdy mieli po20, 30, 40 lat. Na starość dupa siadła, bioderka sztuczne i nie chcą tańczyć i żal tyłek ściska????
Dodano: 22.01.2019 07:03    Przez:
Na Chopina koło Fryderyka niech przypilnują pieszych, bo kiedyś to jeszcze uważali aby samochód nie nadjechał, a teraz idą jak chcą przez podwójną ciągłą. I koło Omegi na 11listopada,bo się emerytom 20 metrów do przejścia nie chce dojść