Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

ZE PAK o procesie sprawiedliwej transformacji energetycznej

Dodano: 7.03.2019 11:07

Spółka ZE PAK SA poinformowała o udziale w procesie sprawiedliwej transformacji energetycznej Regionu Wielkopolski Wschodniej

- ZE PAK SA („Spółka”), mając świadomość wyzwań jakie stawia proces transformacji energetycznej Regionu Wielkopolski Wschodniej („Region”), zdecydowała się podjąć określone kroki by być częścią tego procesu i w optymalny sposób wykorzystać potencjał jakim dysponuje Grupa Kapitałowa ZE PAK S.A. („Grupa”). Celem jest opracowanie koncepcji i realizacja inwestycji, które dadzą impuls do rozwoju Grupy w nowych obszarach działalności – poinformowało biuro prasowe ZE PAK. - Spółka zamierza uczestniczyć w przygotowaniu inicjatyw skierowanych do Regionu związanych z procesem transformacji energetycznej. W szczególności chodzi o współpracę w zakresie uczestnictwa Regionu w ramach Platformy Wsparcia Regionów Górniczych („Platforma Węglowa” –„Coal Platform”) ale również innych programach, których celem jest finansowanie projektów o określonym profilu. Spółka mając świadomość wyzwań jakie stoją przed Regionem w kontekście wypracowania strategicznej wizji przyszłego rozwoju, chce aby jej udział był nie tylko deklaratywny, ale w ślad za deklaracjami poszły również konkretne pomysły i propozycje projektów inwestycyjnych, których charakter pozwala wpisać się w ideę transformacji energetycznej Regionu.

Wśród rozważanych projektów warto wymienić:

1. Budowa farm fotowoltaicznych na rekultywowanych terenach Grupy,

2. Przystosowanie części instalacji węglowej do spalania biomasy,

3. Budowa magazynu ciepła dla potrzeb ogrzewania Miasta Konin,

4. Budowa farm wiatrowych na rekultywowanych terenach Grupy,

5. Budowa magazynu energii dla potrzeb OZE powstających na terenach Grupy,

6. Budowa centrum logistycznego wraz z zabudową paneli fotowoltaicznych na dachach,

7. Budowa infrastruktury do wytwarzania, magazynowania oraz dystrybucji wodoru,

8. Montowanie gotowych paneli fotowoltaicznych, wytwarzanie elementów do montażu oraz montaż instalacji.

Wyżej wymienione przykłady proponowanych inwestycji są na różnych etapach w procesie opracowywania koncepcji, jednak ich powodzenie może przyczynić się do realizacji idei sprawiedliwej transformacji Regionu Wielkopolski Wschodniej, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem strony społecznej. ZE PAK SA zamierza informować o kolejnych istotnych krokach podejmowanych w procesie transformacji energetycznej Regionu.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   spółka,   transformacja,   platforma węglowa,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ble, ble ble - proszę o konkrety a nie gdybania i bzdury pod potrzebę rządzących. Konkrety tak dla pracownikow jak i regionu. Przekażcie cały PAK z kopalniami i pieniędzmi na rekultywacje i dajcie sobie spokój. Nie macie pojęcia o zarządzaniu w energetyce zawodowej to nie kierowanie bankiem czy firmą telekomunikacyjną albo telewizyjną. Największym bogactwem tej firmy są pracownicy, ich wiedza i doświadczenie w branży i zacznijcie ich szanować a nie okradać ze wszystkiego a sobie nabijać kabzę bo wam się należy.
Dodano: 7.03.2019 11:53    Przez: ~Energetyk na emeryturze
perspektywy piękne tylko kto na te pomysły wyłoży fundusze? Właściciel od samego początku panowania tylko zabiera zamiast inwestować. Kolejne myślenie oczu.
Dodano: 7.03.2019 11:38    Przez: ~Mix
Chcieliscie PO to macie.
Dodano: 7.03.2019 12:04    Przez: ~Bieńkowska
Pn jak był młody to matka ubijała schabowe na jego głowie.
Dodano: 7.03.2019 18:09    Przez: ~Ki
Inwestycje w OZE nie dadzą dodatkowych miejsc pracy w tej konińskiej dziurze!!!
Dodano: 7.03.2019 22:04    Przez: ~pepe

KOMENTARZE

Czyli nie brdzie kopalni i 70 procet elektroenii a eiatraki i panele fotowoltaniczne to mydlenie oczu i tyle swietlana przyszłość Konina nie ma co
Dodano: 07.03.2019 11:29    Przez: ~Yt
Upadek ruina co na to POsieł czy wyrazi troskę,a moze uderzy sie w pierś że Pomuna zaorala Konin skazala ludzi na biede i tuaczke po swiecie a moze ma swietny nastruj jak przystało na wyćwiczonego konfidenta i wroga ludzi z SB.
Dodano: 07.03.2019 12:27    Przez: ~Marx
Marks to pis nie dajac pozwolenia na najtansza energie (wegiel brunatny) zabija region.
Dodano: 07.03.2019 12:31    Przez: ~Pn
Pn chce kopać, a zły PiS mu nie pozwala, a co na to właściciel o obecnym nazwisku Zygmunt Solorz ?
Dodano: 07.03.2019 15:35    Przez: ~Pytam
Panowie górnicy to nie ci mężczyźni co kiedyś Oni pojechali by na Warszawę a wy tylko płaczecie jak baby jak ten walnięty Pn
Dodano: 07.03.2019 17:01    Przez: ~emeryt
@Pytam - pissuarku PiS chce zabic nasza polska kopalnie a sam wegiel sciaga od tak znienawudzonego Putina. I robi to juz od ponad 3 lat. Na dodatek uzalezniajac nas od niego. W 2018 roku zakup wegla od Rosji wzrosl dzieki PiS 160%. Any questions? Czy to jest propolskie? A hfzie Bog Honor Ojczyzna??
Dodano: 07.03.2019 19:13    Przez: ~Pn
Torfiorze wiedza jak ryc w ziemi czas do niemiec w pole ryc u hansa
Dodano: 08.03.2019 09:04    Przez: ~Mckonjac
@Mckonjac - ano czasa bo tu kaczafi jeno patoli wspierac potrafi... hehehe... Plus jest taki, ze u Hansa bedzie za ta sama prace znacznie lepsza praca bo w ojro...
Dodano: 08.03.2019 10:51    Przez: ~Pn
Po regionie taka transformacja Bedzie jak w Turku sprzedadza co się da niemcowi i tyle w temacie a ty mieszkańcu Konina będziesz płacił 60 % więcej jak teraz bo o tyle więcej kosztuje wytworzenie zielonej energii ale suweren wybrał wizjonera energii wodorowej którą ze pak umieścił dopiero na 7 miejscu na liście będzie to samo co z geotermia elektrownia atomowa kominy naszych elektrowni skończą jak ten w cukrowni gosławice !!
Dodano: 08.03.2019 11:39    Przez: ~Yyy
Nowy termin dla odkrywki ościsłowo 17 maja wejdźcie na inne portale tam to jest 1 wiadomość lm jak zwykle w tyle
Dodano: 08.03.2019 11:46    Przez: ~Uuu
perspektywy piękne tylko kto na te pomysły wyłoży fundusze? Właściciel od samego początku panowania tylko zabiera zamiast inwestować. Kolejne myślenie oczu.
Dodano: 07.03.2019 11:38    Przez: ~Mix
Najlepiej usiasc i buadolic, ze wszystko jest do dudy.. Jakiez to typowo wolskie....
Dodano: 07.03.2019 12:24    Przez: ~Pn
@Taki jest Pn - PiS chce zabic nasza polska kopalnie a sam wegiel sciaga od tak znienawudzonego Putina. I robi to juz od ponad 3 lat. Na dodatek uzalezniajac nas od niego. W 2018 roku zakup wegla od Rosji wzrosl dzieki PiS 160%. Any questions? Czy to jest propolskie? A gdzie Bog Honor Ojczyzna?? Taki jest PiS.
Dodano: 07.03.2019 19:15    Przez: ~Pn
To nie biadolenie to realia pakowskie. Jak brak Ci wiedzy to milcz. Wszystkie kredyty pak sam opłacał. Właściciel nie dał złamanego grosza.
Dodano: 08.03.2019 15:38    Przez: ~True
Jak kto kto wyłoży? Obywatele wyłożą już prezydent miasta o to zadba by mieszkańcy dofinansowali prywatną firmę w której niestety szary odywatel nawet pracy nie znajdzie.. chyba że za minimalną krajową. Za komuny było lepiej, duże firmy wspierały region i miasto, dawały prace, a właścicielem był rząd, czyli obywatel. Teraz jest to firma która doi region przy wsparciu kolesi którym wciąż dajecie władzę w tym mieście.
Dodano: 09.03.2019 01:03    Przez: ~kom2
Ble, ble ble - proszę o konkrety a nie gdybania i bzdury pod potrzebę rządzących. Konkrety tak dla pracownikow jak i regionu. Przekażcie cały PAK z kopalniami i pieniędzmi na rekultywacje i dajcie sobie spokój. Nie macie pojęcia o zarządzaniu w energetyce zawodowej to nie kierowanie bankiem czy firmą telekomunikacyjną albo telewizyjną. Największym bogactwem tej firmy są pracownicy, ich wiedza i doświadczenie w branży i zacznijcie ich szanować a nie okradać ze wszystkiego a sobie nabijać kabzę bo wam się należy.
Dodano: 07.03.2019 11:53    Przez: ~Energetyk na emeryturze
Nalezy to sie ministrom rzadu PiS (m.in. slowa Szydlo), dworkom Glapinskiego czy Bieresiowi....
Dodano: 07.03.2019 12:25    Przez: ~Pn
@123 - prawda boli, czyz nie? PiS chce zabic nasza polska kopalnie a sam wegiel sciaga od tak znienawudzonego Putina. I robi to juz od ponad 3 lat. Na dodatek uzalezniajac nas od niego. W 2018 roku zakup wegla od Rosji wzrosl dzieki PiS 160%. Any questions? Czy to jest propolskie? A gdzie Bog Honor Ojczyzna?? Taki jest PiS.
Dodano: 07.03.2019 19:15    Przez: ~Pn
Pn poraża intelektem jak zwykle.. i co pis robi z tym węglem? napisali na wp lub powiedzieli w tvn co partia polityczna robi z węglem gdy elektrownia to prywatna firma należąca do pana który w swojej stacji telewizyjnej wspiera przeciwne ugrupowanie polityczne :P aaa..chyba że ten węgiel od putina co go pis ma to w kawnicach sprzedają do opalania domków jednorodzinnych. 160% powiadasz? niezły biznes mają z tym putinem. szybko mu wybaczyli te sosne.. pn - jestes chyba najglupsza istota jaka ziemia nosila.
Dodano: 09.03.2019 01:13    Przez: ~kom2
Chcieliscie PO to macie.
Dodano: 07.03.2019 12:04    Przez: ~Bieńkowska
To pis nie dajac pozwolenia ma najtansza energie (wegiel brunatny) zabija region. Te wszystkie zamienniki to bajka dalekiej przyszlosci. Ladnie to to eyglada na prezentacji czy papierze.
Dodano: 07.03.2019 12:28    Przez: ~Pn
Ty wyzej.... PiS chce zabic nasza polska kopalnie a sam wegiel sciaga od tak znienawudzonego Putina. I robi to juz od ponad 3 lat. Na dodatek uzalezniajac nas od niego. W 2018 roku zakup wegla od Rosji wzrosl dzieki PiS 160%. Any questions? Czy to jest propolskie? A gdzie Bog Honor Ojczyzna?? Taki jest PiS.
Dodano: 07.03.2019 19:16    Przez: ~Pn
A co słychać w sprawie sprawiedliwego procesu wynagradzania pracowników GK ZE PAK? Kiedy zostanie przywrócone pełne wynagrodzenie miesięczne dla wszystkich pracowników w ZE PAK i Pakserwis?
Dodano: 07.03.2019 12:22    Przez: ~Zyga
Jak pis to przejmie? Wszak onibtacy sprawiedliwi... 😁
Dodano: 07.03.2019 12:29    Przez: ~Pn
Pn zionie nienawiścią jak smok wawelski ogniem.
Dodano: 07.03.2019 19:39    Przez: ~Krakus
@Krakus - PiS chce zabic nasza polska kopalnie a sam wegiel sciaga od tak znienawudzonego Putina. I robi to juz od ponad 3 lat. Na dodatek uzalezniajac nas od niego. W 2018 roku zakup wegla od Rosji wzrosl dzieki PiS 160%. Any questions? Czy to jest propolskie? A gdzie Bog Honor Ojczyzna?? Taki jest PiS.
Dodano: 07.03.2019 19:46    Przez: ~Pn
Elektrownie Adamów też PIS zamknął????El Konin tylko bloczek na biomasę ...Pątnów gdzie ta obiecana modernizacja !!!
Dodano: 07.03.2019 20:19    Przez: ~Wiatrak😉
@Wiatrak - Adamow to Turek a nie Konin i jego region. Zreszta nie porownuj kropelki do oceanu...
Dodano: 07.03.2019 21:12    Przez: ~Pn
PO seł Tomaszewski ma na to teczkę jak bardzo się starał działał rozważał zwłaszcza jak został w opozycji beka beka ludzi tylko żal ..
Dodano: 07.03.2019 12:37    Przez: ~fix
Tomadzeeski? Ten z rodziny Klamczynskiego?
Dodano: 07.03.2019 13:25    Przez: ~Pn
Kto mi pomoze namierzyc błazna Pn ? Chce go troche poprzeciagac.
Dodano: 07.03.2019 12:48    Przez: ~Androbolon
Zaorać Pas Rdzy. Od Maratowa po Pątnów.
Dodano: 07.03.2019 12:54    Przez: ~byk
W kuluarach poszeptuje się również jakoby Grupa analizowała rachunek ekonomiczny odwiertu geotermalnego na głębokość 3-4,5 km na rekultywowanych terenach Grupy. Ponoć jeden taki odwiert zapewniłby ciepło dla powiatu na kolejne 50 lat.
Dodano: 07.03.2019 12:58    Przez: ~krowa
Pn podobno klepie nita codziennie o 19 jak jest jego przekaz na TVN🔯
Dodano: 07.03.2019 12:58    Przez: ~Q
Zas ty o 19:30 kiedy tvpis nadaje 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 07.03.2019 13:47    Przez: ~Pn
Pn jak był młody to matka ubijała schabowe na jego głowie.
Dodano: 07.03.2019 18:09    Przez: ~Ki
1 z 3
123>>