Dzisiaj jest wtorek 2 czerwca 2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18348) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (21) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 8oC
Jutropogoda
18 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 m ... (0)O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)

Laureaci z Sompolna awansowali w olimpiadzie konsumenckiej 

Dodano: 16.03.2019 11:18

Weronika Kmieć, Andżelika Ziółkowska i Natalia Malczyk dołączyły dziś do grona laureatów powiatowych eliminacji XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Zapewniły sobie tym samym udział w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 11 kwietnia w Poznaniu.

W Światowym Dniu Konsumenta (15 marca), 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiedzę konsumencką. Młodzież zmierzyła się z pisemnym testem zawierającym 40 pytań ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi zapewniała gruntowna wiedza w zakresie: sprzedaży konsumenckiej, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, prawa ochrony konkurencji i konsumentów, a także przepisów prawa: bankowego, turystycznego, ubezpieczeniowego i telekomunikacyjnego.

Po raz trzeci w historii konkursu po zwycięstwo w jego finale powiatowym sięgnęła Weronika Kmieć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, która w ubiegłym roku wygrała też olimpiadę wojewódzką. Z sukcesem zakończyły tez udział w XV edycji konkursu: Andżelika Ziółkowska– reprezentująca ZSP w Sompolnie (II miejsce) oraz Natalia Malczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie (III miejsce) Kolejne premiowane miejsca wywalczyły również uczennice z Sompolna: Natalia Jastrzębska (miejsce IV), Izabela Sztejkowska i Patrycja Gralińska.

Najlepsza szóstka etapu powiatowego olimpiady otrzymała dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe: smartfony, smartwatche i słuchawki bezprzewodowe. Nagrody wręczyli laureatom: sekretarz powiatu Mirosław Kruszyński oraz Bernadeta Szmytka powiatowy rzecznik konsumentów. Z upominkami zakończyli udział w konkursie także pozostali jego uczestnicy.

Laureatki trzech pierwszych miejsc: Weronikę Kmieć, Andżelikę Ziółkowską i Natalię Malczyk czeka kolejny sprawdzian 11 kwietnia w Poznaniu podczas finału wojewódzkiego olimpiady. To już piętnasta edycja konkursu, który jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w skali kraju. Tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa mają możliwość rywalizowania na polu przepisów konsumenckich. W ciągu 14 lat, w konkursie szczebla wojewódzkiego wzięło udział 42 uczniów z powiatu konińskiego. W finałach powiatowych, rywalizowało natomiast około 400 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Warto przypomnieć, że Wielkopolską Olimpiadę Wiedzy Konsumenckiej dwukrotnie wygrywały uczennice naszych szkół. W 2005 roku, I miejsce w finale wojewódzkim konkursu zajęła Urszula Strzelecka, natomiast w 2018 roku – dzisiejsza laureatka finału powiatowego - Weronika Kmieć. Obydwie reprezentowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   olimpiada konsumencka,   laureaci z Sompolna,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Moje gratulacje !!!!
Dodano: 16.03.2019 12:43    Przez: ~M..k

KOMENTARZE

Moje gratulacje !!!!
Dodano: 16.03.2019 12:43    Przez: ~M..k
Dziewczyny gratuluję kolejnego sukcesu
Dodano: 16.03.2019 17:04    Przez: ~J.S
PO KUPNIE TELEFONU : HAMER W BIEDRONCE NA ULICY PRZYJAŹNI W KONINIE ,STWIERDZIŁEM : BRAK LĄDOWANIA TELEFONU KABLEM { BEZPRZEWODOWE TELEFONY MAJĄ PŁYTKĘ SZKLANĄ Z TYŁU ?TELEFONU , I MOGĄ BYĆ ŁADOWANE NA PŁYTKACH INDUKCYJNYCH ,DO ŁADOWANIA BEZPRZEWODOWEGO ]. PONIEWAŻ NIE CHCIAŁEM ZAPŁACIĆ , ,,DRUKIEM PRZELEWOWYM '' ZA NAPRAWĘ ,, TERMIN ODBIORU KIEROWNICTWO SKLEPU PRZEDŁOŻYŁO O : 14 DNI , A ODDANO TELEFON : BEZ ,,SPECJALNEGO ''KLUCZYKA ,,MOGĄCEGO BEZ SPECJALISTYCZNEGO URZĄDZENIA , PODŁĄCZENIE KARTY : ,,SIM''. WNIOSEK BOGATY : SILNY WYGRYWA ,TAK JAK ZMARŁY SĘDZIA Z MŁODZIEŻOWEJ 35 . WYGRAŁ WMAWIAJĄC : ZABRAŁEM MARCINKOWSKIM CZEŚĆ DZIAŁKI ,BO MARCINKOWSCY ZOSTALI PRZE-GLOSOWANI . POLSKA I SPRAWIEDLIWOŚĆ ŻART CZASU ? . ..
Dodano: 16.03.2019 21:59    Przez: ~MARCINKOWSKI

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.