Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21177) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (4)

Konin. Amfiteatr do remontu? Jeśli uda się zdobyć unijne środki

Dodano: 25.05.2019 10:03
Źródło: LM.pl

Amfiteatr czeka na unijne środki. Bez nich modernizacja nie będzie możliwa. Dyrekcja Konińskiego Domu Kultury liczy, że uda się pozyskać pieniądze i obiekt odzyska dawny blask.

Jeszcze w ubiegłym roku, przy wyłączonej części widowni, w amfiteatrze „Na Skarpie” odbyła się gala Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. W tym roku wiadomo już, że obiekt się do tego nie nadaje.

- Zostało 1800 miejsc. Przy imprezach plenerowych dla dużych firm eventowych to jest mało, bo potrzeba minimum 2200 miejsc, żeby koszty się zwróciły – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury. - Cały czas monitorujemy zapisy wniosków, które będzie można składać w następnym rozdaniu pieniędzy unijnych. Będzie to nie wcześniej niż za 2 lata. Wtedy pojawią się twarde projekty, które dotyczyć będą infrastruktury w kulturze – dodaje.

Amfiteatr każdego roku musiał przechodzić remonty bieżące. Trzeba było wymieniać zniszczone płyty chodnikowe, schody, malować pomieszczenia, wymieniać sanitariaty, konserwować dach. Teraz ten obiekt wymaga gruntownej modernizacji. Koszt nowej widowni, zadaszenia, remontu pomieszczeń oraz nowego oświetlenia i ogrodzenia jest ogromny. Ze wstępnej kalkulacji wynika, że takie prace pochłonęłyby 36 mln zł. I nie wiadomo, czy na tym koniec.

- To olbrzymie pieniądze, a mamy informację z jednego z miast, gdzie jest podobna infrastruktura jak w Koninie, że po przetargu te koszty zostały zweryfikowane i są one kosmiczne, bo ponad 50 mln zł – mówi Elżbieta Miętkiewska.

Stąd też bez unijnego wsparcia, remont amfiteatru nie będzie możliwy.

- Mamy olbrzymią nadzieję, że przy kolejnym rozdaniu uda się zdobyć środki na nowy amfiteatr. Miejsce jest urocze. Nie ma lepszego w mieście. Chcielibyśmy, żeby za jakiś czas festiwal wrócił do amfiteatru – podkreśla dyrektor KDK.

Przypomnijmy, że w amfiteatrze do tej pory odbywało się około sześciu imprez rocznie. Były wśród nich m.in. Dni Konina, Juwenalia, czy Noc Kabaretowa.

fot. archiwum

  • Konin. Amfiteatr do remontu? Jeśli uda się zdobyć unijne środki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.