Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21464) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
4 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (5)

„Dziewczyna od trawnika”. Druga książka Doroty Pasek z Konina

Dodano: 16.07.2019 19:28

„Dziewczyna od trawnika” to druga książka konińskiej polonistki, pisarki, która 16 lipca br. miała swoją premierę na księgarskim rynku.

- To nie jest drugi tom wydanej w czerwcu minionego roku książki „Czas gniazdowania”. To inna historia – mówi autorka, która w dniu premiery odwiedziła LM.pl, żeby opowiedzieć o nowej książce.

Na co dzień Dorota Pasek uczy języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 15, wcześniej w Gimnazjum nr 2 w Koninie. – Lubię to robić. Jest to moje hobby i jak tylko mam wolną chwilę to poświęcam na pisanie – mówi konińska pisarka. Zdradza, że już powstaje kolejna powieść obyczajowa (w założeniu są cztery), a w wydawnictwie czeka powieść z gatunku fantasy.To będzie pierwsza część wielotomowej sagi. 

- Powiem szczerze, że pisanie dwóch książek naraz, jednej obyczajowej, drugiej fantastycznej to jest demolka umysłowa. Żyje się w trzech różnych  światach: domowym, zawodowym, realnym, z drugiej strony w świecie powieści obyczajowej, gdzie się ma konkretnych bohaterów i ich historie i jest jeszcze świat fantasy, który jest mało realistyczny. Dlatego staram się przez dłuższy czas zajmować  jedną książką. Tak naprawdę pisanie książki to taka monotonna robota i gdyby nie to, że lubię wymyślać te historie, to pewnie bym nigdy nie pisała. Dla mnie to odskocznia od codziennego życia.

A teraz o historii z najnowszej książki Doroty Pasek. - Tytułowa dziewczyna od trawnika ma na imię Marysia. Jest młodą kobietą, która ma parę nieprzyjemnych rzeczy w swoim życiorysie dlatego ucieka do brata, który mieszka w rodzinnym domu na wsi. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu więc któregoś dnia spotyka właściciela domu i trawnika, który pielęgnuje. Zaczynają się spotykać. Śledzimy ich spotkania. Okazuje się, że Adam kupił dom z ogrodem z jakiegoś powodu – streszcza, ale nie zdradzając szczegółów, autorka.

- Ta książka jest lżejsza  – mówi Dorota Pasek. – Pisana jest trochę inaczej niż „Czas gniazdowania”, jest klasyczna narracja trzecioosobowa. Z poprzednią książką łączy ją tylko miejsce bo akcja dzieje się w tej samej wsi (bez nazwy). Na prośbę czytelniczek jest pół rozdziału o bohaterach z „Czasu gniazdowania”. Pojawiają się tylko przez chwilę. Pojawia się również bohaterka, która będzie w następnej książce. Została wprowadzona do tej historii bo kolejna powieść jest już w połowie napisana.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gratulacje Doroto.
Dodano: 17.07.2019 09:50    Przez: Karol Fritz
Przynajmniej Pani nauczycielka próbuje pokazać, że jest fachowcem w swojej dziedzinie i potrafi pisać, a nie tylko uczyć polskiego. Wszyscy powinni brać przykład, że można dorobić do tych 1800 zł głodowej nauczycielskiej pensji. Trzeba tylko coś potrafić i trzeba chcieć.
Dodano: 17.07.2019 10:57    Przez: Romek Ress

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.