Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16560) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Koniński Budżet Obywatelski. Zagłosować będzie mógł każdy

Dodano: 17.07.2019 09:48
Źródło: LM.pl

Niespełna 120 ze 140 projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, zostanie poddanych pod głosowanie. W tym, zgodnie z nowymi przepisami, głosować będą mogli wszyscy bez względu na meldunek i wiek.

To już kolejna edycja Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, ale pierwsza ze wskazaniami od ustawodawcy. Zmieniła się m.in. kwota, bo do tej pory na pomysły mieszkańców przeznaczone były 2 mln zł, a w tym roku są to 3 mln zł. Inna zmiana dotyczy tych, którzy będą mogli głosować.

- Nie ma ograniczenia wiekowego. Wcześniej było to u nas 16 lat – mówi Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych. - Osoby niezameldowane w Koninie, które chciałyby wziąć udział w głosowaniu powinny zarejestrować się na stronie KBO w terminie od 1 do 22 sierpnia – dodaje.

Te dwie kwestie mogą wzbudzać nieco kontrowersji.

- Pewnie niektórzy mogą to krytykować, że nawet noworodek będzie mógł głosować. Albo osoba, która do Konina przyjechała tylko na miesiąc. Takie jest prawo, a my się dostosowaliśmy – mówi prezydent Piotr Korytkowski. - Staraliśmy się rozeznać i zabezpieczyć dziury w systemie. Zobaczymy. Będzie ciekawie, jeśli chodzi o wyniki głosowania – dodaje.

Do tegorocznej edycji KBO zgłoszono rekordową liczbę, 140 pomysłów. Z tego, jak mówi Bartosz Jędrzejczak, zakwalifikowano 89 projektów małych ( do 100 tys. zł) i 29 projektów dużych ( od 100 tys. zł do 1 mln zł). Głosujący będą mogli wybrać trzy małe i trzy duże projekty. Elektroniczne głosowanie ruszy 1 września i potrwa tydzień. Natomiast 8 września będzie można zagłosować tradycyjnie w lokalu wyborczym. Te, działać będą aż w pięciu punktach: Centrum Organizacji Pozarządowych, Miejska Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 11 i Przedszkole nr 31.

  • Koniński Budżet Obywatelski. Zagłosować będzie mógł każdy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To się teraz zacznie... będą wygrywać bezsensowne projekty heh
Dodano: 17.07.2019 10:02    Przez: ~Tak jest

KOMENTARZE

To się teraz zacznie... będą wygrywać bezsensowne projekty heh
Dodano: 17.07.2019 10:02    Przez: ~Tak jest

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.