Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21465) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
4 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (5)

4 funkcje, które powinna mieć dobra płyta indukcyjna

Materiał promocyjny

Dodano: 17.07.2019 12:22
  • 4 funkcje, które powinna mieć dobra płyta indukcyjna

Płyty indukcyjne to rozwiązanie, które można spotkać w coraz większej liczbie polskich domów. Nic dziwnego – to nie tylko energooszczędny, ale też niezwykle wygodny sposób przygotowywania posiłków. Dlaczego warto zdecydować się akurat na to rozwiązanie? Jakimi funkcjami powinna wyróżniać się dobra płyta indukcyjna? Dowiedz się już teraz.

Jak działa płyta indukcyjna? Krótka powtórka z fizyki

Tym, co odpowiada za działanie płyty indukcyjnej, jest specjalna cewka. Po uruchomieniu urządzenia zaczyna ona wytwarzać zmienne pole magnetyczne, w wyniku czego tworzą się prądy wirowe. Dzieląc się wytworzoną energią z dnem stojącego na płycie naczynia, doprowadza ona do jego stopniowego podgrzewania. Aby dany garnek przejął część powstałej energii, potrzebne jest jednak specjalne ferromagnetyczne dno. Alternatywą dla takich naczyń może być zakup przypominającej swoim wyglądem łopatkę do pizzy podstawki ferromagnetycznej. Umożliwia ona korzystanie z płyty indukcyjnej nawet w przypadku zwykłych emaliowanych akcesoriów.

Kliknij i zobacz, które płyty indukcyjne cieszą się największą popularnością: https://www.neonet.pl/plyty-do-zabudowy/plyty-indukcyjne.html.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej?

Liczba i rodzaj pól grzewczych

Standardowa płyta indukcyjna wyposażona jest w 4 pola grzewcze. Ciekawym rozwiązaniem może być płyta z poszerzonym lub zmiennym polem grzewczym. Opcję tę znajdziesz w niektórych modelach Amiki, na przykład w popularnym PI6544NSU. Umożliwiają one podgrzewanie posiłków w nawet tak niestandardowych naczyniach jak brytfanna czy wok.

Zajrzyj na: https://www.neonet.pl/plyty-do-zabudowy/plyty-indukcyjne.html?producent=amica i zapoznaj się pełną ofertą płyt indukcyjnych Amiki.

Energooszczędność

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że płyta indukcyjna to urządzenie dla oszczędnych. Mimo wyższej ceny samego zakupu inwestycja ta może zwrócić się nam już po kilku latach. Dlaczego? Wydajność takiej płyty może sięgać nawet 90%, podczas gdy jej gazowej odpowiedniczki – jedynie 50%. Warto rozejrzeć się za płytą z automatycznym wykrywaniem średnicy garnka lub wskaźnikiem zalegania ciepła. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas potrzebny do przygotowania posiłku.

Bezpieczeństwo

Zapomniałeś wyłączyć swoją płytę i w pośpiechu wyszedłeś z domu? W przypadku indukcji może się to skończyć co najwyżej nieco większymi opłatami za prąd. A może jesteś rodzicem? Zwróć uwagę, czy dana płyta posiada zabezpieczenia chroniące przed przypadkowym włączeniem przez najmłodszych.

Łatwość sterowania

Jedną z zalet płyt indukcyjnych jest niezwykła łatwość sterowania. Elektroniczne przyciski czynią korzystanie z takiej płyty dziecinnie prostym. Niektórzy producenci wyposażają swoje płyty w specjalny timer, który pozwala samodzielnie wybrać, jak długo będzie włączone dane pole grzewcze.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do poradnika Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Którą płytę wybrać, aby… nie zagotować się ze złości? i sprawdź, jakie jeszcze zalety kryje w sobie gotowanie na płycie indukcyjnej.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kuchnia,   płyta,   wyposażenie wnętrz

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.