Dzisiaj jest czwartek 24 października 2019, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18280) SPORT FORUM FIRMY (5393) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Niesamowity powrót Polonusa, w fina ... (0)Nowoczesna Paulina Hennig-Kloska o parlamentarnych ... (2)

Konin. W ciągu 2 lat przybędzie około 400 nowych miejsc pracy

Dodano: 18.07.2019 10:57
Źródło: LM.pl

W ciągu najbliższych 2 lat w Koninie przybędzie około 400 nowych miejsc pracy. Wszystko to dzięki inwestorom, którzy zamierzają tutaj rozkręcać swój biznes.

Prezydent Piotr Korytkowski wspólnie z Romanem Karbowym, kierownikiem Wydziału Obsługi Inwestora poinformował o zainteresowaniu inwestowaniem w Koninie.

- Do 2020 roku firmy zadeklarowały, że w mieście stworzonych zostanie 180 miejsc pracy, a wartość inwestycji tych firm to około 45 mln zł – mówi Piotr Korytkowski. - W ostatnim czasie mówiliśmy też o nowym inwestorze – Johnson Matthey. Firma ma zamiar zainwestować blisko miliard złotych i zatrudnić 200 osób. Budowa rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec tego roku, a finalizacja inwestycji przewidywana jest na przełom 2021 i 2022 roku – dodaje.

Wśród inwestorów, o których można już dzisiaj powiedzieć znaleźli się: KRJ Display planujący zainwestować ok. 8 mln zł, PND Kurier zamierzający zainwestować 4 mln zł i zatrudnić 30 osób, a także Dystrybutor BHP Jaskon, który chce zatrudnić 5 osób, ale ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości 6 mln zł.

- Pozostałe inwestycje są obarczone klauzulami tajemnicy handlowej. Możemy powiedzieć, że będą to firmy z branży: transportowej, metalowej, samochodowej, urządzenia medyczne, instalatorstwo elektryczne, handel wyrobami chemicznymi, odlewnia aluminium, czy produkcja plandek – mówi prezydent Korytkowski.

Roman Karbowy podkreśla natomiast, że miasto cieszy każdy inwestor i każde nowe miejsce pracy.

- To wzrost zatrudnienia, a nie tylko kreowanie nowych miejsc pracy – mówi Roman Karbowy. - Mamy dobrych, wykwalifikowanych pracowników i dobre szkoły, przygotowujące młodzież do pracy. W Koninie jest potencjał wzrostowy – dodaje.

Na koniec maja w samym Koninie stopa bezrobocia wyniosła 5,6%, a w powiecie konińskim – 8,2%. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Koninie w czerwcu tego roku zarejestrowanych było 5349 osób bezrobotnych, z czego 1943 osoby to mieszkańcy Konina.

  • Konin. W ciągu 2 lat przybędzie około 400 nowych miejsc pracy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dodatkowo wg tego co znalazlem info powinniście napisać że na jedną ofertę pracy przypada ok. 250 bezrobotnych.
Dodano: 18.07.2019 12:10    Przez: ~oj
avatar za najniższą krajową.... ale co tam nasza władza wykonała plan
Dodano: 18.07.2019 11:50    Przez: Tonny Soprano
to żeście zaszaleli
Dodano: 18.07.2019 12:02    Przez: lukas ;ilas
Co za bzdury180 miejsc pracy - w ciągu 1,5 roku 200 miejsc - czyli firma Johnson - dopiero za 2-3lata!a ilu w ciągu tych 3 lat straci pracę ??? Szkoda że Pani, która artykuł pisała nie podkreśliła tak jak Szanowny Prezydent podczas tej konferencji, że wpłyną PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI/GRUNTU do kasy UM ! TO JEST NAJWAŻNIEJSZE!Na szczęście niedługo skończy się kasta urzędnicza - po prostu już nie będziecie mieli skąd brać. Miasto zrujnowane.
Dodano: 18.07.2019 14:02    Przez: Agata
Tyle że jakieś 3000 straci pracę z kopalni i spółek więc bezrobocie napewno wzrośnie
Dodano: 18.07.2019 16:49    Przez: ~Tomasz

KOMENTARZE

avatar za najniższą krajową.... ale co tam nasza władza wykonała plan
Dodano: 18.07.2019 11:50    Przez: Tonny Soprano
Skąd taki nagły spadek bezrobocia? Jeszcze niedawno, na koniec 2017 roku w Koninie było 12,5 % bezrobotnych A w regionie 14,8%.
Dodano: 18.07.2019 11:56    Przez: ~pytajnik
przepraszam mialo byc 10,5 w Koninie.
Dodano: 18.07.2019 12:00    Przez: ~poprawka
to żeście zaszaleli
Dodano: 18.07.2019 12:02    Przez: lukas ;ilas
Dodatkowo wg tego co znalazlem info powinniście napisać że na jedną ofertę pracy przypada ok. 250 bezrobotnych.
Dodano: 18.07.2019 12:10    Przez: ~oj
Póki co przez dwa lata koleżka po prawej niczym nie błysnął. Koszty ogromne efektu brak.
Dodano: 18.07.2019 12:56    Przez: Bazyli Opona
Tylko 400 miejsc na które trzeba czekać dwa lata to kpina z mieszkańców Konina . co za bezmyślny prezydent . czym tu się chwalić . ?
Dodano: 18.07.2019 13:18    Przez: ~Ola
Jeszcze żeby nie używali miejsc pracy to by było dobrze. Ale prze te 2 lata ilu ludzi straci pracę ??? Faktem jest że jest niż demograficzny i w związku z tym jest częściowy jakoby spadek bezrobotnych. Ale to jest złudne bo za parę lat znów będzie ogromny wzrost. Zobaczcie sobie na liczbę urodzeń w danych latach i sobie porównajcie
Dodano: 18.07.2019 13:26    Przez: ~Światowy
Co za bzdury180 miejsc pracy - w ciągu 1,5 roku 200 miejsc - czyli firma Johnson - dopiero za 2-3lata!a ilu w ciągu tych 3 lat straci pracę ??? Szkoda że Pani, która artykuł pisała nie podkreśliła tak jak Szanowny Prezydent podczas tej konferencji, że wpłyną PODATKI OD NIERUCHOMOŚCI/GRUNTU do kasy UM ! TO JEST NAJWAŻNIEJSZE!Na szczęście niedługo skończy się kasta urzędnicza - po prostu już nie będziecie mieli skąd brać. Miasto zrujnowane.
Dodano: 18.07.2019 14:02    Przez: Agata
Tyle że jakieś 3000 straci pracę z kopalni i spółek więc bezrobocie napewno wzrośnie
Dodano: 18.07.2019 16:49    Przez: ~Tomasz
Kompromitacja z tak małą ilością miejsc pracy w przeciągu 2 lat.Dla przykładu w Gorzowie-trochę większym od Konina gdzie sporo dni w roku przebywam zapowiadają w przeciągu 2-3 lat 5-6 tys nowych miejsc pracy.Mają wielką strefę ekonomiczną którą będą jeszcze powiększać.Te 200 miejsc pracy w Koninie to wstyd na całą Polskę...
Dodano: 18.07.2019 18:14    Przez: Anna Kubiak
Niebawem będą chwalić się rozbudową warzywniaka i zatrudnieniem 2 sprzedawczyń. Tymczsem od 2023 planuje sie produkcje aut dostawczych przez VW dla Forda we Wrzesni. Zaklad do rozbudowy. Kolejne minimum 1000 miejsc pracy. VW juz zabiega o kolejne tereny i ma plany dalszych inwestycji.
Dodano: 18.07.2019 20:59    Przez: Brawo Konin
Tylko że z Wrześni ludzie uciekają bo zarobki nie są takie jak obiecali przed otwarciem fabryki.
Dodano: 18.07.2019 21:14    Przez: Anna Kubiak
1 z 2
12>>