Dzisiaj jest środa 27 maja 2020, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18317) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 11oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpnia w Licheniu

Dodano: 21.08.2019 11:03

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza w najbliższą sobotę, 24 sierpnia do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy.

Modlitewne spotkanie w licheńskim sanktuarium zainauguruje wspólne odmówienie różańca pokoju o godz. 11.00 w nawie głównej licheńskiej bazyliki. Podczas południowej sumy, której będzie przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium, wierni będą modlić się o pokój na Ukrainie oraz polsko - ukraińskie pojednanie. Po mszy odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Dymitra Morozowa z Charkowa. W licheńskich uroczystościach udział weźmie Iryna Sukhovych, przedstawicielka ambasadora Ukrainy w Polsce - Andrija Deszczycy. Przewidywana jest także obecność delegacji z Ukrainy.

Dzień Niepodległości Ukrainy jest świętem państwowym obchodzonym w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SSR 24 sierpnia 1991. Dzień ten jest uważany za datę powstania Ukrainy w obecnej formie.

  • Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpnia w Licheniu

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Obciach.
Dodano: 21.08.2019 13:31    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.