Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19378) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO

18 / 15oC

Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Konińscy żeglarze na Mistrzostwach Polski w klasie ,,Omega"

Dodano: 11.09.2019 11:54

Dwie łodzie z naszego regionu wystartowały w regatach o Mistrzostwo Polski w Klasie Narodowej Omega. Zawody zostały rozegrane w dniach 6 - 8 września na zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorami tegorocznych mistrzostw był Klub Sportów Wodnych Fregata z Dąbrowy Górniczej, Polski Związek Żeglarski oraz Polski Związek Klasy Omega. Nasz region reprezentowały dwie jednostki: POL-337 ,,Fuzel" ze sternikiem Mateuszem Szczepaniakiem reprezentująca barwy Klubu Żeglarskiego Energetyk Konin. Załogę uzupełnili: Michał Mach, doświadczony żeglarz, który przed laty startował w ogólnopolskich regatach w klasie Laser oraz Marcin Bryl, instruktor żeglarstwa ze Ślesina. Na drugiej POL-135 ,,Gmina Ślesin - ABC PAK" wystartowali młodzi żeglarze z UKS Delfin Ślesin: Mateusz Ścibor, Piotr Paruszkiewicz oraz Kacper Chmielewski. Cała trójka uczęszcza do III LO w Koninie.

Na starcie zameldowały się 64 załogi podzielone na dwie klasy Omega Standard oraz Omega Sport.
Obie konińskie załogi rywalizowały w tej najbardziej wymagającej. Klasa Omega Sport wyposażona jest w dodatkowy żagiel, zwany spinakerem oraz trapez do balastowania dla jednego z załogantów. - Wyścigi odbywały się przy bardzo zmiennej pogodzie i bardzo słabym wietrze. Z zaplanowanych dwunastu wyścigów wystartowano jedynie cztery razy. W pierwszym dniu regat świeciło słońce, a siła wiatru pozwoliła na rozegranie tylko dwóch wyścigów. Kolejnego dnia wiatr osłabł na tyle, iż musiano przerwać rywalizację po jednym rozegranym wyścigu. W ostatnim, bardzo deszczowym, dniu regat odbył się również jeden wyścig – opisują warunki konińscy żeglarze.

Załogi z regionu konińskiego zakończyły rywalizację odpowiednio na osiemnastym oraz dwudziestym miejscu.

źródło / fot.: M. Szczepaniak

Slajd 1/17

slajd 1 z 17

Dwie łodzie z naszego regionu wystartowały w regatach o Mistrzostwo Polski w Klasie Narodowej Omega. Zawody zostały rozegrane w dniach 6 - 8 września na zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.