Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18055) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Konin. Grzegorz Schetyna przyjechał z poparciem dla kandydatów

Dodano: 4.10.2019 15:47
Źródło: LM.pl

„To jest ważny okręg” - mówił w Koninie Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

W Strefie „K” Konińskiego Domu Kultury w towarzystwie kandydatów na parlamentarzystów z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna spotkał się z dziennikarzami. Zanim szef Platformy Obywatelskiej, głos zabrał poseł Tomasz Nowak, który wystąpił z długą listą osiągnięć.

- Inwestycje, które były za rządów Platformy Obywatelskiej: bulwar nadwarciański, spalarnia za 360 mln zł, pierwszy otwór geotermalny, kapitał dla kopalni zagrożonej upadłością, sala dydaktyczna PWSZ, nowy Sąd Rejonowy, doposażenie szpitala, koniński obszar strategiczny za ok. 130 mln zł, żłobki i Orliki, place zabaw, mariny, ścieżki rowerowe. Teraz odpowiadamy na podstawowe problemy naszego regionu. Sprawiedliwa transformacja jest tym na co stawiamy i o co zabiegamy konsekwentnie – mówił poseł Tomasz Nowak. - Co w kontrze do tego zrobił PiS? Okazało się, że doszło do realizacji Europejska-Kolska. Wszystko inne to odwlekanie decyzji, bo czymże jest odwlekanie budowy dworca kolejowego. Brak decyzji politycznej co do przyszłości energetycznej regionu, brak kluczowej decyzji dla kopalni węgla brunatnego. Brak decyzji jest wyróżnikiem tego rządu. Premier Morawiecki przyjechał do Koła i Turku, rok temu był w Koninie,. Tym razem przestraszył się, bo rok temu skłamał, że były stosowne decyzje. Nie miał z czym tutaj przyjechać. Przyjechał Kaczyński, który nic nie powiedział o problemach regionu – dodał.

Grzegorz Schetyna podkreślił, że ostatnie lata pokazują co można dobrego zrobić w regionie, jeśli jest dobra współpraca między innymi samorządu z parlamentarzystami.

- Te wybory wskażą kierunek, w którym będzie mógł podążać Konin i okolice. Ten subregion jest ważny, bo on wymaga pracy, zaangażowania i pieniędzy, ale też dobrej współpracy między samorządem, a rządem. Ten potencjał tu jest, tylko trzeba go wykorzystać. Cieszę się, że listę tworzą ludzie, którzy potrafią to robić. Wszystkich łączy to, że chcą pracować dla tego regionu. Dobrze, że mówimy o ekologii, zielonej dolinie, ale wiemy że to też wyzwanie miejsc pracy, kwestia nowych inwestycji, ale nie zrobimy tego bez współpracy z rządem. Ta lista w Wielkopolsce Wschodniej jest znakiem sukcesu i wierzę głęboko, że ten sukces odniesiemy – mówił Grzegorz Schetyna.

O wspólnej pracy dla regionu mówili też startujący w wyborach do Sejmu: Paulina Hennig-Kloska, Miłosława Stępień, Ireneusz Niewiarowski, Andrzej Szurgot i Żanetta Matlewska oraz kandydat do Senatu – Maciej Sytek. Poparcia całej liście Koalicji Obywatelskiej udzielił prezydent Piotr Korytkowski.

- Umiemy porozumiewać się i budować relacje. To ważne rzeczy, które powinny uosabiać polityków, którzy będą reprezentować region w rozmowach z rządem. Te osoby, które są na liście KO będą dobrymi ambasadorami samorządu. W tej chwili samorządy nie są lubiane przez władzę – mówił Piotr Korytkowski. - To początek drogi zmiany miasta. Mam ambicję, żeby Konin był motorem napędowym całego regionu. To co się w tej chwili dzieje, musi się dziać, bo za chwileczkę może być w regionie niedobrze. Cieszę się, że wokół mnie stworzyła się grupa osób, która rozumie te problemy. Wielkopolska Wschodnia to szczególny region wymagający szczególnego traktowania. Musimy dokonywać transformacji gospodarczej, społecznej i energetycznej. Bez wysłanników do parlamentu, którzy będą orędować za naszymi sprawami, nie damy rady. Istotne jest, żeby te osoby właściwie reprezentowały nasz interes i żeby było zrozumienie dla naszych wszystkich działań. My mamy receptę, ale chcemy wsparcia rządu – dodał.

  • Konin. Grzegorz Schetyna przyjechał z poparciem dla kandydatów
  • Konin. Grzegorz Schetyna przyjechał z poparciem dla kandydatów
  • Konin. Grzegorz Schetyna przyjechał z poparciem dla kandydatów
  • Konin. Grzegorz Schetyna przyjechał z poparciem dla kandydatów
  • Konin. Grzegorz Schetyna przyjechał z poparciem dla kandydatów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam nadzieję że solidnie przegracie .Polacy pamiętają jak rządziliście przez osiem lat.Nigdy więcej !!!
Dodano: 4.10.2019 19:18    Przez: Ania
Tu potrzeba ludzi pracowitych. Zupełnie innych niz kolesie z fotki. Nikogo z przypadku albo parcia na koryto. Tak wiec wypad z baru.
Dodano: 4.10.2019 17:26    Przez: Bazyli Opona
Grzesiu jak mogłeś spier... przyszłość regionu. Jak mogłeś dać się odepchnąć od władzy. Byśmy uczciwie te środki od Hansa -ups - z UE na zamknięcie PAK ...- ups - na ekologię i transformację regionu wydali. Widzisz jak dobrze kasę na most wydaliśmy; jak mamy spalarnię, do której nie chcą wozić śmieci bo drogo (choć dofinansowane!!). Miałeś całe media niemieckie za sobą i nic! Tak pięknie dziś napisali Ci o aferze Neumanna, że tylko przeklinał; że to taśmy stare bo sprzed roku; że to TVP miesza; że to taśmy na Tczew; że to panika w PiS, chamsto i wogóle nikt na Onecie i WP nic się nie dowiedział o Adamowiczu w kajdankach, o Prezydencie z PO sprzedającym działki, o debilach wyborcach, o bronieniu swoich przestępców.
Dodano: 4.10.2019 18:56    Przez: Marcin Swoinski
Grześ i Donald chwalą rozwój Konina: 1. Orliki (fajne nawet). 2. Spalarnię śmieci!: klapa i drogo mimo dotacji! Na LM pisali, że gminy nie chcą tam śmieci wozić. 3. Bulwar: o kiblu za milion zapomniał, tramwaju wodnym, slipie pod prąd i pustkach na bulwarze. 4. Sąd ... zapomniał Grześ jak sądy w Słupcy i Turku chcieli zamykać? 5. Pieniądze na kopalnię, czyli co ... kasa dla PAK i Solorza bo ma tylko 160 mln zysków rocznie? To normalne jak zna się cenę sprzedaży KWB ze złożami czy 1 miliard zł nadpłaty za autostradę dla Kulczyka. 6. Ścieżki rowerowe .... Grześ ja oddaje moje 1000 plus, matka 13-sta emeryturę, ojcieć 2 lata szybszą emeryturę, młodzięż brak PIT i 5% bezrobocia w kraju. Chcemy powrotu zielonej wyspy czyli 0.001% wzrostu PKB za 170 miliardów zabrane z OFE i 13% bezrobocia. Naród Was kocha.
Dodano: 4.10.2019 19:09    Przez: Marcin Swoinski
A to mi osobowość, która wysmiewsja wszyscy od lewa do prawa. Wystarczy poczytać .
Dodano: 4.10.2019 16:29    Przez: ~Ola

KOMENTARZE

A to mi osobowość, która wysmiewsja wszyscy od lewa do prawa. Wystarczy poczytać .
Dodano: 04.10.2019 16:29    Przez: ~Ola
avatar Ludzie wstydzą się przyznać, że głosowali na was w poprzednich wyborach. Wasze sztandarowe hasła PO-wolne sądy, sądy są nasze, deMOkracja, obnażają intencje i mentalność POlityków i na jaki elektorat liczą. Głosować na was, to jak przyznać się do tego, że nie potrafię uczciwie żyć. POstKOmuna pozostawia na ludziach piętno i budzi jednoznaczne skojarzenia. Nie wiem, jak wy to kiedyś wytłumaczycie własnym dzieciom. Jak tu żyć...
Dodano: 05.10.2019 01:05    Przez: Józef Bąk
Nareszcie jesteście w Koninie. Czas także na Turek i raz na zawsze zakończyć nieudolność rządów PiSu. Życzę Zwycięstwa w dniu 13.09.
Dodano: 04.10.2019 16:37    Przez: Abyśmy wygrali
Baku baju będzie w raju. On poraz drugi pomylił się co do wyborów powiedział 13 grudnia a nie 13 października. Jak można mylic te daty i oni chcą rządzić POLSKĄ Niech się wykapia we Wiśle która się sama oczyszcza może ich oczysci.
Dodano: 04.10.2019 18:17    Przez: ~Ola
Tu potrzeba ludzi pracowitych. Zupełnie innych niz kolesie z fotki. Nikogo z przypadku albo parcia na koryto. Tak wiec wypad z baru.
Dodano: 04.10.2019 17:26    Przez: Bazyli Opona
Dokładnie
Dodano: 04.10.2019 18:10    Przez: ~Ola
Grzesiu jak mogłeś spier... przyszłość regionu. Jak mogłeś dać się odepchnąć od władzy. Byśmy uczciwie te środki od Hansa -ups - z UE na zamknięcie PAK ...- ups - na ekologię i transformację regionu wydali. Widzisz jak dobrze kasę na most wydaliśmy; jak mamy spalarnię, do której nie chcą wozić śmieci bo drogo (choć dofinansowane!!). Miałeś całe media niemieckie za sobą i nic! Tak pięknie dziś napisali Ci o aferze Neumanna, że tylko przeklinał; że to taśmy stare bo sprzed roku; że to TVP miesza; że to taśmy na Tczew; że to panika w PiS, chamsto i wogóle nikt na Onecie i WP nic się nie dowiedział o Adamowiczu w kajdankach, o Prezydencie z PO sprzedającym działki, o debilach wyborcach, o bronieniu swoich przestępców.
Dodano: 04.10.2019 18:56    Przez: Marcin Swoinski
Grześ i Donald chwalą rozwój Konina: 1. Orliki (fajne nawet). 2. Spalarnię śmieci!: klapa i drogo mimo dotacji! Na LM pisali, że gminy nie chcą tam śmieci wozić. 3. Bulwar: o kiblu za milion zapomniał, tramwaju wodnym, slipie pod prąd i pustkach na bulwarze. 4. Sąd ... zapomniał Grześ jak sądy w Słupcy i Turku chcieli zamykać? 5. Pieniądze na kopalnię, czyli co ... kasa dla PAK i Solorza bo ma tylko 160 mln zysków rocznie? To normalne jak zna się cenę sprzedaży KWB ze złożami czy 1 miliard zł nadpłaty za autostradę dla Kulczyka. 6. Ścieżki rowerowe .... Grześ ja oddaje moje 1000 plus, matka 13-sta emeryturę, ojcieć 2 lata szybszą emeryturę, młodzięż brak PIT i 5% bezrobocia w kraju. Chcemy powrotu zielonej wyspy czyli 0.001% wzrostu PKB za 170 miliardów zabrane z OFE i 13% bezrobocia. Naród Was kocha.
Dodano: 04.10.2019 19:09    Przez: Marcin Swoinski
Jako, że to są wybory do Sejmu to czy dziennikarze zapytali tą panią Zieloną ze zdjęcia czy jest za rezygnacją z węgla tylko w PAK jak chce UE i pozostawieniu węgla w domach, zakładach, czyli takiemu samemu smogowi jak teraz? Wsytd jej gadać, że polski prąd zniknie i miejsca pracy a smog zostanie? Czy też ta Pani chce zakazu węgla wszędzie (logicznie ok), ale ludziom tego nie powie ze strachu bo na widłach ją wyniosą? Czy zapytali Tomcia Nowaka czy nadal chce, aby Polska zamiast Solorz i PAK płacili rachunki z WFOŚ na ratowanie jeziora Wilczyńskiego skoro Solorz ma setki milionów zysku? Czy zapytaliście Schetynę o co chodzi z tymi twardymi dowodami na ś.p. Adamowicza z Gdańska, tymi działkami w Tczewie, innymi prezydentami PO z zarzutami? Bo ma to sens w kontekście tego, że kolega Schetyny - przewodniczący PO mówi iż ich wyborcy to idioci głosujący tylko "antypis" zatem dla nich program wyborczy się nie liczy.
Dodano: 04.10.2019 19:21    Przez: Marcin Swoinski
Brak decyzji politycznej która sama nawiązuje do nienawiesci... Również mieliście już czas i swoje rządy... Czy ktoś w końcu zajmie się sprawa PKP która z nas mieszkancow robi sobie kpiny... Gdzie budowa dworca, przejazd przez tory na okolnej który nagle stał się zagrożeniem... Zrobienie prowizorki przejścia bez sygnalizacji a są ludzie ślepi głuszy są dzieci są mieszkańcy którzy mieszkają blisko torów i słyszą ten przerażający kwik pociągów ostrzegajacych.... Wymienił by tu jeszcze wiele wiele spraw
Dodano: 04.10.2019 18:29    Przez: ~mieszkaniec
Mam nadzieję że solidnie przegracie .Polacy pamiętają jak rządziliście przez osiem lat.Nigdy więcej !!!
Dodano: 04.10.2019 19:18    Przez: Ania
Taki ważny okręg dla Schetyny jak Tczew dla Neumanna he he he
Dodano: 04.10.2019 22:28    Przez: rav5
Grzegorz Schetyna bardzo smutny na zdjęciach .Już wie że przegrał ,już nie ma nic a to wszystko ma na własne życzenie że szczuł przez cztery lata na Polaków i PiS .
Dodano: 04.10.2019 23:06    Przez: Ona
Nowak do sejmu wejdzie, poza tym na otarcie łez Korytkowski wygra PO drugą kadencję za cztery lata