Dzisiaj jest poniedziałek 9 grudnia 2019, imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20630) SPORT FORUM FIRMY (5428) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO

6 / 5oC
5 / 2oC
2 / 0oC

Konin. Piekli i zdobili pierniki. Rodzinne warszta ... (0)Metamorfoza MKS MOS Konin. Pierwsza wygrana i 103 ... (0)

II liga. Lider dalej niepokonany, pierwsza porażka Wilków w sezonie

Dodano: 19.10.2019 23:14

Do tej pory Wilki Wilczyn wygrywały wszystkie spotkania 3:0, ale w sobotę to zespół z powiatu konińskiego musiał w trzech setach uznać wyższość rywali z Sulęcina.

W sobotę siatkarze Wilków Wilczyn mierzyli się na wyjeździe z niepokonanym do tej pory liderem II ligi gr. I Olimpią Sulęcin. To miał być swoisty test dla zawodników z Wilczyna - do tej pory co prawda wygrali dwa mecze po 3:0, ale w obu mierzyli się z niżej notowanymi rywalami. W czwartej kolejce mieli w końcu szansę zagrać z zespołem z mistrzowskimi aspiracjami.

Tego test zespół Tomasza Robaka niestety nie zdał. W Sulęcinie wilczynianie przegrali spotkanie w trzech setach. W dwóch pierwszych częściach spotkania wyraźną przewagę mieli gospodarze. W pierwszym co prawda siatkarze Wilków zdołali odrobić sporo strat i w końcówce zrobiło się nerwowo, ale i tak górą była Olimpia. Wilki zdołały nawiązać walkę dopiero w trzecim secie, ale i tę partię przegrali z rywalami.

- W pierwszym secie mieliśmy niedokładne przyjęcie, to jest raz. W drugim skuteczność w przyjęciu totalnie spadła. Nasz atakujący grał na niezłym procencie skuteczności, szkoda, że żaden przyjmujący się nie włączył i nie pomógł w ataku - mówił po spotkaniu na antenie Radia Zachód trener Wilków Wilczyn Tomasz Robak.

Była to pierwsza porażka Wilków Wilczyn w tym sezonie. Wilczynianie zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Zespół Tomasza Robaka podejmie Orła Międzyrzecz.

Olimpia Sulęcin - Wilki Wilczyn 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)