Dzisiaj jest środa 20 listopada 2019, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19794) SPORT FORUM FIRMY (5416) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parking przy ul. Przemysłowej będzie jutro ... (0)Nowa miotła nie pomogła. Górnik po jesieni w stref ... (0)

Protest PiS. Będzie ponowne liczenie głosów w okręgu nr 92?

Dodano: 22.10.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Wyniki okręgu nr 92, obejmującego m.in. Słupcę i powiat słupecki, znalazły się na liście wyników oprotestowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. To oznacza, że w okręgu nastąpi ponowne przeliczenie głosów.

W okręgu nr 92, składającym się z powiatów słupeckiego, gnieźnieńskiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego, mandat senatora zdobył Paweł Arndt z Koalicji Obywatelskiego. Jego przewaga nad drugim kandydatem - Robertem Gawłem z PiS - nie była jednak duża i wyniosła 1484 głosy. Teraz wyniki w tym okręgu podważa Prawo i Sprawiedliwość, składając protest wyborczy do Sądu Najwyższego.

Rządząca partia domaga się ponownego przeliczenia głosów w łącznie sześciu okręgach senackich (w tym okręgu nr 92). Powodem ma być niewłaściwe zakwalifikowanie głosów jako głosy nieważne. W okręgu obejmującym m.in. powiat słupecki takich głosów było 3064. 

Czy do takiego scenariusza dojdzie rozstrzygnie Sąd Najwyższy w specjalnej uchwale. Sędziowie mogą stwierdzić ważność dotychczasowych wyników, ważność w części, nieważność, nakazać powtórzenie wyborów lub ponowne przeliczenie głosów.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar patrzeć na ręce i pilnować , żeby nie mataczyli - bo znakomicie to potrafią...
Dodano: 22.10.2019 12:47    Przez: zx
Już kombinują żeby wszystko było wg. PiS, nagle po wyborach nie dowiemy się jaki majątek mają rodziny polityków, Piotrowicz mino że nie miał poparcia ma zostać posłem, a lekarstwem na brak większości w Senacie będzie ponowne liczenie głosów... Czyli dać ludziom namiastkę decyzyjności a później robić po swojemu. Ale wyborcy PiS są głupi że nie widza takich machlojek!
Dodano: 22.10.2019 13:29    Przez: Radosław
Połowa protestów przypada na wielkopolskę? Można by powiedzieć - jaki pan taki kram, a najważniejsze, że Wojewoda i Czarnecki dostali się do sejmu i Budner do senatu. Śmiechu warte mamy jednego reprezentanta w sejmie Pana Nowaka i nikogo z PiS (sami spadochroniarze i spadochroniarka). Wstyd.
Dodano: 22.10.2019 13:51    Przez: Jarek Piotrowski
uj tam z głosami.Za koniński szpital by się wzieli a nie każdy uj na swój strój.
Dodano: 22.10.2019 16:56    Przez: ~Bolek i lolek
Jakie prawo? Nie powołali się na żaden z powodów występujący w kodeksie wyborczym.
Dodano: 22.10.2019 23:40    Przez: !O! !O!

KOMENTARZE

Bardzo dobrze. Jeszcze raz sprawdzić dokładnie
Dodano: 22.10.2019 12:15    Przez: Ania
avatar Nie wierzę, że ktokolwiek nie chce poznać prawdy i gotów jest blokować ponowne przeliczenie głosów na kartach. Bez względu na wynik, żaden uczciwy uczestnik tegorocznych wyborów nie może mieć obaw. W każdej dziedzinie naszego życia uczciwość jest cnotą. Może się mylę i są tacy, co robią i myślą inaczej?
Dodano: 22.10.2019 21:28    Przez: Józef Bąk
avatar Jestem za uczciwym liczeniem głosów, bez względu na to komu ma to zaszkodzić czy pomóc. Mam nadzieję, że wszyscy uczciwi wyborcy są tego samego zdania.
Dodano: 22.10.2019 21:36    Przez: Józef Bąk
Dokładnie? Po 10 dniach, albo później? Nie ma już mowy o żadnym uczciwym liczeniu głosów, bo one nie były pod opieką żadnego z mężów zaufania, tylko pod opieką pisowskiej władzy!Jeżeli się cokolwiek zmieni, to zabiję gnoja! Organa niech teraz dumają jakiego gnoja. HAHAHA!
Dodano: 22.10.2019 23:38    Przez: !O! !O!
avatar patrzeć na ręce i pilnować , żeby nie mataczyli - bo znakomicie to potrafią...
Dodano: 22.10.2019 12:47    Przez: zx
Liczyć i jeszce raz liczyć. W jednej gminie rodzina była głosować na radnego. Głosowało 11 osób a wpisali na liście że 8 osób. To jest ta cała prawda. Jak nie pilnujesz to cię okradą w mgnieniu oka
Dodano: 22.10.2019 13:06    Przez: ~Ola
A może żona i dzieci na niego nie głosowali i wtedy by się zgadzało???? To, że ktoś mówi nie oznacza, że tak robi!!!!!! Mój wuja kiedyś kandydował, dostał 25 głosów, a gdy szedł przez miasteczko to wszyscy deklarowali poparcie....
Dodano: 23.10.2019 11:13    Przez: Romek Ress
Już kombinują żeby wszystko było wg. PiS, nagle po wyborach nie dowiemy się jaki majątek mają rodziny polityków, Piotrowicz mino że nie miał poparcia ma zostać posłem, a lekarstwem na brak większości w Senacie będzie ponowne liczenie głosów... Czyli dać ludziom namiastkę decyzyjności a później robić po swojemu. Ale wyborcy PiS są głupi że nie widza takich machlojek!
Dodano: 22.10.2019 13:29    Przez: Radosław
Po 1. Złożyli wniosek bo mają jak wszystkie komitety wyborcze takie prawo. Po 2. PO dziś też składa takie 2 wnioski. Po 3. Jeszcze nic nie zmieniono a Ty już wiesz, że będą machlojki. Po 4. Ja raczej spodziewm się, że nic się nie zmieni a PiS szuka wyjścia z sytuacji że nie ma większości w Senacie mimo dużo leoszego wyniku niż 4 lata temu. Po 5. Wnioski PO dotyczą m.in..ich logo jakie sami mieli dostarczyć. PO wie, że ich sprawę odrzucą i składa wnioski tylko po to by Ci potem powiedzieć, że PiS ich oszukał. Po 6. Większych cyrków niż Florydzie w 2000 nie będzie: Gore vs Bush. Choć jeszcze rok temu ręcznie liczono głosy w ... wyborach do Senatu USA :)
Dodano: 22.10.2019 14:38    Przez: Marcin Swoinski
Jakie prawo? Nie powołali się na żaden z powodów występujący w kodeksie wyborczym.
Dodano: 22.10.2019 23:40    Przez: !O! !O!
Połowa protestów przypada na wielkopolskę? Można by powiedzieć - jaki pan taki kram, a najważniejsze, że Wojewoda i Czarnecki dostali się do sejmu i Budner do senatu. Śmiechu warte mamy jednego reprezentanta w sejmie Pana Nowaka i nikogo z PiS (sami spadochroniarze i spadochroniarka). Wstyd.
Dodano: 22.10.2019 13:51    Przez: Jarek Piotrowski
Wszystkie osoby, jakie znalazły się w sejmie i w senacie w wyniku wyborów zasługują na jednakowy szacunek. To, że od lat koninianie nie głosują skutecznie na mieszkańców naszego miasta, to fakt. Wg mojej wiedzy nikt z posłanek/ posłów ani Pani senator nie mieszkają w Koninie. Liczę, że będą mieli w naszym mieście swe biura i że będą w nich aktywnie pracować.
Dodano: 23.10.2019 14:08    Przez: Alfred Michalczyk
uj tam z głosami.Za koniński szpital by się wzieli a nie każdy uj na swój strój.
Dodano: 22.10.2019 16:56    Przez: ~Bolek i lolek
Jaki szpital to jest trochę większa przychodnia z możliwością niektórych zabiegów, jak im się uda; i uda, się pacjetowi przeżyć.Szpital jak wszystko w Koninie w rozsypce do tego doprowadził nepotyzm i kolesiostwo