Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16979) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
25 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)

Pierwsze miejsce w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych”

Dodano: 19.11.2019 10:12

Andrzej Kowalczyk z DPS w Ślesinie został laureatem I miejsca w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych”.

„Podróż za jeden uśmiech” to tytuł najlepszego zdjęcia XVII finału Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka osób niepełnosprawnych”. Jego autor, Andrzej Kowalczyk z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odebrał nagrodę za I miejsce w kategorii „fotografia” podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Tegoroczna, siedemnasta edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka osób niepełnosprawnych” odbywała się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Do wojewódzkich oddziałów PFRON wpłynęły 1883 prace. Wśród nich były także prace autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Już na szczeblu wielkopolskim konkursu z uznaniem jury spotkało się zdjęcie wykonane przez Andrzeja Kowalczyka, które nagrodzone II miejscem zakwalifikowało się do jego finału ogólnopolskiego.

Jury w Warszawie oceniło pracę „Podróż za jeden uśmiech” jeszcze wyżej przyznając jej I miejsce w kategorii „fotografia”. Podczas gali finałowej konkursu na Zamku Królewskim, autor najlepszego zdjęcia - Andrzej Kowalczyk - odebrał z rąk Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser - Duda, prezes PFRON Marleny Maląg oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia  - Józefy Szczurek-Żelazko, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę - bon zakupowy o wartości 500 zł. Zgodnie z regulaminem konkursu nagrodę pieniężną otrzymała również placówka zgłaszająca do konkursu zwycięską pracę. Czek na 6 tysięcy złotych dla DPS w Ślesinie odebrała dyrektor placówki Joanna Wołyńska.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni – mówi Joanna Wołyńska – to kolejny duże osiągnięcie mieszkańca naszego domu. Zdradzę, że zwycięskie zdjęcie powstało podczas wyjazdu naszych podopiecznych do Muzeum Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej. Pan Andrzej nie spodziewał się, że przyniesie mu ono taki sukces. Ogromnym przeżyciem dla nas był już sam udział w gali finałowej konkursu. Emocje potęguje wygrana. Pan Andrzej wykorzysta swoją nagrodę na zakupy w ramach treningu ekonomicznego, a środki przekazane placówce przeznaczymy na zorganizowanie wycieczki dla mieszkańców – dodaje dyrektor DPS w Ślesinie.

  • Pierwsze miejsce w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych”

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:DPS Ślesin,   konkurs plastyczny,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jarosław Perliński z Goliny za niego się weźcie ćpun diler damski bokser. Nie usuwajcie tego bo ktoś usunął komentarz
Dodano: 19.11.2019 16:07    Przez: ~on

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.