Dzisiaj jest wtorek 29 września 2020, imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18559) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wy ... (0)Świetny start sezonu KKSz, trzy medale na mistrzos ... (1)

Tylko trzy szkółki klubów z regionu otrzymały certyfikaty PZPN

Dodano: 2.12.2019 14:47
Źródło: LM.pl

Górnik Kłodawa, Oranje Sport Konin i Hetman Orchowo to kluby, których szkółki otrzymały certyfikaty PZPN. 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN to projekt, który w założeniu miał podnieść standardy szkolenia w Polsce. Kluby (od III ligi w dół), szkółki piłkarskie i inne podmioty zajmujące się szkoleniem sprawdzane były pod kątem różnych kryteriów, a po ich spełnieniu otrzymywały jedną z trzech gwiazdek - złotą (najwyższą), srebrną lub brązową (najniższą). 

W Wielkopolsce taką certyfikację przeszło 61 klubów. Spośród największych i najbardziej znanych klubów w naszym regionie gwiazdki otrzymały szkółki piłkarskie m.in. Jaroty Jarocin, Mieszka Gniezno, Polonii Środa Wlkp., czy Warty Poznań (wszystkie złote). W regionie konińskim takie gwiazdki przyznane zostały zaledwie trzy. Brązowymi gwiazdkami nagrodzone zostały szkółki piłkarskie Górnika Kłodawa, Oranje Sport Konin i Hetmana Orchowo. 

By dostać brązową gwiazdkę kluby z naszego regionu spełnić musiały kryteria z sześciu obszarów. W zakresie kwalifikacji trenerów wymagane było posiadanie przez nich licencji co najmniej Grassroots C lub PZPN A, a jeden trener musiał przypadać na maksymalnie 20 zawodników na treningu. W zakresie infrastruktury treningi musiały być prowadzone na boiskach przystosowanych do właściwych kategorii wiekowych. Szkółka musi zgłosić także co najmniej jedną drużynę piłkarską prowadzoną zgodnie z wytycznymi Unifikacji PZPN w kat. wiekowej U6 - U13. 

Brązowa gwiazdka wymaga również odpowiedniego sprzętu treningowego: minimum jedną piłkę na zawodnika podczas treningu, bramki i piłki w rozmiarach zgodnych z wytycznymi Unifikacji PZPN oraz stożki, pachołki i oznaczniki. Wszyscy zawodnicy muszą być zarejestrowani w elektronicznej bazie PZPN, a na zajęciach musi być prowadzona lista obecności. Szkółka musi realizować program szkoleniowy Akademii Młodych Orłów lub autorski program zgodny z AMO, utrzymywać aktualne informacje na minimum trzy miesiące w przód na portalu ŁączyNasPiłka.pl, zawodnicy muszą mieć zgody rodziców na uczestnictwo dziecka w zajęciach sportowych i braku przeciwwskazań do uprawiania sportu, a trenerzy - aktualne zaświadczenie o niekaralności.

Przyznana gwiazdka w zakresie certyfikacji obowiązuje do 30 czerwca przyszłego roku. Następnie kluby mogą ubiegać się o jej przedłużenie, a te, które gwiazdki nie otrzymały - o jej przyznanie.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.