Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21219) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Starsza kobieta straciła pieniądze po telef ... (1)Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)

Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. Sztuka nas szuka

Dodano: 20.01.2020 13:25

Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina można oglądać na przystankach i w autobusach MZK. To kolejna odsłona akcji „SZTUKA nas SZUKA” organizowanej przez Miasto Konin i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Twórczość Henryka Drzewieckiego to zarówno malarstwo, jak i grafika. Sporo prac poświęconych jest Koninowi, ale jeszcze więcej niebanalnych ujęć natury, architektury czy przestrzeni urbanistycznych, zarówno w wersjach wielobarwnych, jak i monochromatycznych. Danuta Drzewiecka uprawia malarstwo olejne, akwarelę oraz technikę suchego pastelu. W doskonały sposób nasyca zmysłowością bądź subtelnym nastrojem nie tylko kobiece portrety, ale także pejzaże czy sceny rodzajowe. Najmłodszy z rodziny - Karol Drzewiecki z równą pasją zdaje się przyglądać muralom, kłaść plamę na płótnie nowego obrazu i „stawiać kreskę”… na czyjejś skórze, bo nietuzinkowe tatuaże także są jego specjalnością.

Obrazy Danuty i Henryka Drzewieckich i ich syna Karola pojawiły się na ośmiu przystankach typu city light i w 60 miejskich autobusach. Ta swego rodzaju wystawa potrwa do 15 lutego br. Warto dodać, że Drzewieccy od lat prowadzą w Koninie galerię sztuki „Łaźnia”.

  • Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. Sztuka nas szuka
  • Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. Sztuka nas szuka
  • Prace artystycznej rodziny Drzewieckich z Konina. Sztuka nas szuka

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

.... a ja wolę pracę Tomasza Olszewskiego , są bardziej ciekawsze i bardziej interesujące , gdzie bardziej wolałbym na przystankach oglądać właśnie prace tego artysty .
Dodano: 20.01.2020 18:44    Przez: dariusz>ś

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.