Dzisiaj jest wtorek 20 października 2020, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17125) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 9oC
Jutropogoda
10 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Medyk poznał pierwszego rywala w ty ... (0)Konin, pow. koniński. Już 390 przypadków zakażenia ... (0)

Co się stanie, jeżeli sezon piłki nożnej nie będzie dokończony?

Dodano: 13.03.2020 12:35
Źródło: LM.pl

Wobec epidemii koronawirusa SARS-COV-2 realne jest niedokończenie sezonu piłkarskiego. Co to oznacza dla klubów z naszego regionu?

Nadzwyczajna sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała całkowite zawieszenie wszystkich rozgrywek piłkarskich w naszym regionie. Nie gra III liga, nie gra IV liga, nie grają ligi niższe, ani kobiece. To oczywiście powoduje pytania - co z klasyfikacjami ligowymi, jeżeli sezonu nie uda się dokończyć.

W pewnym stopniu te wątpliwości rozwiewa wczorajsza uchwała PZPN. Zgodnie z nią sezon może zostać zakończony dosłownie w każdym momencie. Może być więc tak, że zostanie rozegrany do końca (jeżeli sytuacja na to pozwoli), może zostać rozegrany częściowo albo, w najgorszym przypadku, zakończony na podstawie aktualnych klasyfikacji. Co ważne - czas na zakończenie sezonów w niższych ligach upływa 30 czerwca 2020 roku. Po tym dniu nie mogą być rozgrywane już żadne mecze aktualnego sezonu.

W przypadku III i IV ligi daje więc to dodatkowe dwa tygodnie zapasu na dogranie sezonu. Jeszcze większy zapas ma kobieca Ekstraliga, która planowo miała zakończyć się już w maju. Co ważne, jako pierwsze rozgrywane mają być mecze zaplanowane w terminarzu jako najwcześniejsze. Spotkania mogą być planowane w dowolnych terminach, nie tylko w weekendy. 

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy w ogóle sezony uda się wznowić. W tym czarnym scenariuszu jako obowiązujące przyjęte zostaną aktualne klasyfikacje ligowe. To oznacza, że np. z lig spadną drużyny, które obecnie znajdują się w strefach spadkowych, m.in. Górnik Konin (III liga), Olimpia Koło (IV liga), czy Tulisia Tuliszków (V liga).

Jednocześnie jednak wszystkie te postanowienia mogą jeszcze ulec zmianom. - Upoważnia się Komisję ds. Nagłych PZPN do podejmowania bieżących decyzji w pilnych sprawach z zakresu oficjalnych rozgrywek piłkarskich na terytorium RP, w tym w szczególności rozgrywek Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, wynikających z aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski - czytamy w uchwale PZPN. 

***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.