Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17827) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (1)Sensacja w Pucharze Polski, KKF Automobile Torino ... (0)

Koło. Przy nasypie kolejowym znaleziono pociski artyleryjskie

Dodano: 20.03.2020 15:17
Źródło: LM.pl

Pociski artyleryjskie przy nasypie kolejowym w powiecie kolskim. Policjanci apelują o natychmiastowym informowaniu służb o podobnych znaleziskach.

Jeden z pracowników PKP, nieopodal nasypu zauważył przedmioty przypominające pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Jak informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji, mężczyzna powiadomił przejeżdżający patrol ruchu drogowego, a ten przekazał informację dyżurnemu. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy zabezpieczyli znalezisko. Następnie przy nasypie pojawili się specjaliści z jednostki wojskowej w Inowrocławiu. Patrol rozminowania ujawnił aż 323 sztuki pocisków przeciwlotniczych kaliber 75 mm.

- Specjaliści przypuszczają, że najprawdopodobniej natrafiono na stanowisko obrony przeciwlotniczej z okresu II wojny światowej – podkreśla rzecznik kolskiej policji.

Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność w przypadku znalezienia podobnych przedmiotów. Nie wolno ich dotykać i przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

fot. KPP Koło

  • Koło. Przy nasypie kolejowym znaleziono pociski artyleryjskie
  • Koło. Przy nasypie kolejowym znaleziono pociski artyleryjskie
  • Koło. Przy nasypie kolejowym znaleziono pociski artyleryjskie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mogą sie przydać Dudzie do tarczy antyrakietowej.
Dodano: 20.03.2020 16:31    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.