Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17036) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Jest pierwszy przypadek koronawirusa w konińskim szpitalu

Dodano: 24.03.2020 20:17

W konińskim szpitalu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. To 57-letni mężczyzna z terenu powiatu konińskiego. 

Mężczyzna zgłosił się wczoraj (w poniedziałek) na oddział zakaźny konińskiego szpitala z objawami. Badanie potwierdziło dzisiaj zakażenie koronawirusem. Od początku mężczyzna przebywa w izolatce na oddziale zakaźnym, a jego stan lekarze określają jako dobry. Sam zgłosił się tam z objawami chorobowymi. Z wywiadu wynika, że nie był w ostatnim czasie za granicą i nie miał kontaktu z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. Na podobne dolegliwości skarżył się jednak od jakiegoś czasu i leczony był antybiotykami.

Po otrzymaniu wyników z potwierdzonym koronawirusem, pracownicy Sanepidu ustalają otoczenie mężczyzny, aby jak najszybciej skierować te osoby na kwarantannę, jaką przewiduje ustawa o chorobach zakaźnych.  

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Konin,   szpital Konin,   sanepid Konin,   kornawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar brawa dla CASTORAMY za nie zamykanie sklepu ! tam to jest dopiero wylęgarnia !
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Tonny Soprano
Teraz to najważniejszy jest spokój i brak niepotrzebnych emocji. Trzeba traktować ten przypadek jak każdy inny w Polsce i nic innego. Co z tego że w Koninie? Nic ... zachować spokój i dostosować się do wszystkich poleceń służb, a nic niepotrzebnego nas nie dotknie ... Dużo spokoju dla wsztystkich!
Dodano: 24.03.2020 21:27    Przez: Zbigniew Janiak
Ludzie dalej będą chodzić po sklepach jak turyści i rozsiewać syfa. Rozumiem szybkie zakupy w spożywce i do domu....
Dodano: 24.03.2020 21:19    Przez: Kamila94
Każda trzeźwo myśląca istota wie, że obecnie nie jest lekko ... jak to do tej pory było. I nikt też nie mydli oczu, że to w czym w tej chwili się znajdujemy to "pikuś". Kolejne przypadki zakażeń rosną jak grzyby po deszczu. Nikt chyba nie myślał, że jakimś cudem ominie to też Konin. No i jest ... mamy pierwszy przypadek ... zdziwienie? Nie ... można było się tego wcześniej lub później spodziewać. Pewnie będą jeszcze kolejne przypadki (oby jak najmniej), ale najgorsze co teraz powinniśmy zrobić to panikować. Jest ciężko - nikt tego nie neguje. Ale żeby nie było gorzej, to nie popadajmy w panikę, którą możemy zarazić się m.in. od mediów, ale racjonalnie i co najważniejsze spokojnie podejdźmy do teraźniejszości. Jeszcze raz ... wszystkiego dobrego!!!!
Dodano: 24.03.2020 22:40    Przez: Zbigniew Janiak
człowieku oprzytomniej temu rządowi można wiele zarzucać ale jak sobie pomyśle że teraz p. Kopacz albo p.Arłukowicz byliby ministrami zdrowia to włos na głowie się jeży. Przypomnij sobie kto połowe szpitali pozamykał. Szczepionki na grype też nie kupili co tam 180 ludzi poszło do piachu ale to nic.
Dodano: 24.03.2020 22:16    Przez: IP

KOMENTARZE

Ludzie siedzieć w domu, dzieci pozamykać w pokojach, zamknąć okna i drzwi i tak do wyborów, wtedy ogłoszą sukces Waszym kosztem i poślą w diabły do urn wyborczych. Marionetki w rękach oszołomów zarządzających państwem z dykty.
Dodano: 24.03.2020 22:30    Przez: gembird12
avatar Ten rząd to totalna porażka, bo nic dobrze nie robią. Pewnie nie mają kasy ale udają bogatych. Niemcy dziennie robią więcej testów niż my do tej pory. Cały system działa jak lot do Smoleńska i tylko czekać na brzozę. Ludzie muszą sami organizować zbiórki publiczne. Jarek siedzi w domu i mówi o wyborach, a naród niech zdycha, bo nie ma testów. Za chwilę dla wybranych będą respiratory. Kwarantanna narodowa , a ich gów-no obchodzi że większość ludzi żyje z dnia na dzień lub wypłatę ma policzoną na styk. Jak nie koronawirus to depresja wykończy ludzi przez te rządy bez pomysłu.
Dodano: 24.03.2020 23:03    Przez: Hans Gruber
siedzą i trzęsą tyłkami czy ten ich "wspaniały pisdusiowy" rząd 500 plus nie zabierze ,za nic mają Polskę i innych ludzi , mają gdzieś czy służba zdrowia ma pieniądze. wszystkie pieniądze przejedzone z koniunktury
Dodano: 24.03.2020 23:45    Przez: xxx
PO miało pomysły!Likwidować co się da i sobie npychać kabze!!
Dodano: 25.03.2020 10:35    Przez: Antoni Mróz
przecież nikt na wybory nie pójdzie bo w komisjach nikogo nie będzie chętnego...a jak bedzie i będą chcieli wygrać wygrają pójdzie mała garstka lydzi i glosu nie oddasz yo pójdzie na dude i wygrają. a jak by przegrali to znajdą paragraf i uniewaznia wybory.po drugie nie chciałbym byc nowym prezydentem i teraz rządzić ko koronawirusie...po tych obietnicach co rząd dał rozdaje gospodarka ledwo zipie a skąd brac kase... i ktoś coś będzie zabierał będzie złym..a mówienie jak jest dobrze czy było to mogą być tylko słowa a rzeczywistość prawdziwa jest inna..
Dodano: 25.03.2020 06:33    Przez: ~adam
Artykuł jest mało rzetelny zresztą jak większość mężczyzna był na kwarantannie gdyż wrócił z Niemiec do tego był jeszcze w Poznaniu i z jakiego to wywiadu
Dodano: 25.03.2020 07:31    Przez: Sylwia Mariusz
Artykuł mało rzetelny i jaki wywiad? Mężczyzna był na kwarantannie bo wrócił z Niemiec i jeszcze w Poznaniu nie wprowadzające ludzi w błąd
Dodano: 25.03.2020 07:35    Przez: Sylwia
Jana gruber a co byś napisał gdyby każdy dostał test i te dziecioroby, patologia, 500 ,nieudaczników życiowe,przeciwnicy SZCZEPIEŃ,zieloni,ekolodzy,Lgbt itp.by sobie badania robiły???
Dodano: 25.03.2020 08:01    Przez: Romek Ress
oj —- miasto Konin jest na prawach powiatu natomiast napisali w powiecie konińskim a powiat koniński to gminy ,siedziba powiatu jest Konin
Dodano: 25.03.2020 09:34    Przez: ~Edek
Na stronie przeglądu konińskiego jest informacja, że to mieszkaniec Starego Miasta.
Dodano: 25.03.2020 10:51    Przez: Rewiza
Maski na twarzy powinniśmy nosić powszechnie. Mało kto ma dostęp do maseczek chirurgicznych, ale z bawełny każdy może sobie uszyć. Wielkość SARS-CoV-2 to przeciętnie 100 nm. czyli 0,1 mikrometra. Włókna bawełny mają szerokość od 10 do 30 mikrometra, czyli mogą tworzyć przeszkodę z oczkami sto razy większymi niż wirus. Jednak maseczki bawełniane są w stanie zatrzymać sto razy mniejszego wirusa, ponieważ SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, a krople wody w atmosferze mają od 10 do 100 mikrometrów. Maseczki bawełniane własnej roboty mogą uchronić zdrowego człowieka przed wirusem.
Dodano: 25.03.2020 11:19    Przez: Marcin Wasiak
CHOLERA JASNA ! SĄ WPROWADZANE ZAKAZY ! WYJŚĆIE TYLKO W CELU ZAŁATWIENIA NIEZBĘDNYCH RZECZY TYPU SKLEP SPOŻYWCZY CZY APTEKA TO JAKIM W PRAWEM LUDZIE ŁAZIĆIE PO SKLEPACH BUDOWLANYCH ,MCDONALD TO JEST CHORE ZACZNIEMY WAS ZGŁASZAĆ JEDEN Z DRUGIM ZAPŁACI KARE 5 TYŚ TO SIĘ WAM ODECHCE ! A POTEM PŁACZ BO KTOS BLISKI UMRZE NA TO ŚWIŃSTWO ! CIEMNOGRÓD !!!!!
Dodano: 25.03.2020 12:59    Przez: mieszkanieckonina89
Dobra, dobra, na wybory pobiegniesz jako pierwszy, przywitają Cię kwiatami.
Dodano: 01.04.2020 18:50    Przez: gembird12
2 z 3
<<123>>