Dzisiaj jest wtorek 26 maja 2020, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18317) SPORT FORUM FIRMY (5491) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 7oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Świat się zatrzymał. Fundacja Podaj Dalej działa dalej, ale inaczej

Dodano: 4.04.2020 10:56

Konińska Fundacja Podaj Dalej działa dalej, ale inaczej.

- Czasy są bardzo trudne, bo ze względów bezpieczeństwa nie możemy prowadzić rehabilitacji, spotkań ze specjalistami ani zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnością - informuje fundacja. - W mieszkaniach treningowych, w których osoby po wypadkach uczą się jak żyć na wózku, nagle życie ucichło i jest pusto. Koordynatorzy projektów i asystenci kontaktują się z podopiecznymi i rodzicami tylko przez telefon lub mailowo. Boimy się, co będzie dalej. 

Stąd działanie w sieci. Członkowie i podopieczni fundacji dwa razy dziennie publikują krótkie filmiki. - Podpowiadamy jak wykonać drobne ozdoby, jak zrobić ciasto  marchewkowe, czy pyszną owsiankę (przepisy kulinarne pochodzą od naszych najmłodszych Wolontariuszy), jakie ciekawe zabawy zorganizować dzieciom. Tak powstaje giełda pomysłów na zagospodarowanie czasu, którego nagle mamy jakby trochę więcej. - Bardzo zależy nam na tym, żeby pokazać światu, że wirus nie wyłączył innych trudnych spraw - niepełnosprawności, braku samodzielności, osamotnienia, wyzwań w codziennym funkcjonowaniu. Chcemy też wlać nadzieję w podopiecznych różnych organizacji i zainspirować inne organizacje do podobnych działań.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Fundacja Podaj Dalej,   koronawirus,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Trochę dziwna spr. Rozmowa z lekarzem z Konina... Więcej ludzi umieralo jak nie było wirusa a teraz nagle wirus zabija... Lekarz mi pow prawde ze 70% osób może być chorych na wirusa ale nie nagle że umierają na wirusa, Wielka ściema co gadają w TV. Oraz w inter... A policja i wojsko nic ci nie zrobią jak będziemy działać moralnie ten 1 metr od drugiej osoby wracając do domu umyć dłonie i wg.. A nie mantady
Dodano: 04.04.2020 13:33    Przez: ~szpital konin....

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.