Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17851) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Termin rejestracji pojazdu można zarezerwować przez internet

Dodano: 5.06.2020 13:12
Źródło: LM.pl

Od poniedziałku w Wydziale Komunikacji konińskiego starostwa zacznie działać nowy system kolejkowy, który poprawi komfort obsługi klientów. Dodatkowym udogodnieniem będzie rezerwacja terminu wizyty przez internet. Z usługi online można skorzystać od dziś.

Uruchomiony przez Starostwo Powiatowe w Koninie nowy system kolejkowy ma usprawnić obsługę interesantów, a przede wszystkim skrócić czas oczekiwania na załatwienie spraw związanych z rejestracją pojazdów i uprawnieniami do kierowania pojazdami. Dzięki niemu klienci będą mogli zarezerwować wizytę w wydziale komunikacji na dwa sposoby: poprzez pobranie numerka w biletomacie znajdującym się na holu przy wejściu głównym do starostwa lub przez internet korzystając ze specjalnej aplikacji udostępnionej na stronach: www.powiat.konin.pl oraz www.bip.powiat.konin.pl.

Działanie systemu jest proste – zapewnia Marcin Wietrzykowski naczelnik Wydziału Komunikacji – Po przyjściu do wydziału podchodzimy do biletomatu i wybieramy na dotykowym ekranie kategorię sprawy, którą chcemy załatwić. Po otrzymaniu właściwego biletu oczekujemy na komunikat głosowy zapraszający do konkretnego stanowiska. Należy pamiętać, że jedna sprawa przypisana jest do jednego biletu. System umożliwia też klientom podgląd stanu kolejki na zainstalowanym w holu monitorze oraz online – wyjaśnia naczelnik.

Udogodnieniem dla klientów będzie też możliwość zarezerwowania kolejki przez internet. Dzięki tej funkcji mieszkańcy powiatu mogą z wyprzedzeniem zaplanować wizytę w wydziale komunikacji na konkretny dzień i godzinę.

Po internetowej rejestracji do wybranej przez siebie kolejki drukujemy e-maila lub zapisujemy kod. Po przybyciu do urzędu (na kilka minut przed umówioną godziną) potwierdzamy wizytę w biletomacie wprowadzając kod cyfrowy rezerwacji internetowej, drukujemy bilet do wybranej kolejki i oczekujemy na swoją kolej. Spóźnienie lub niewygenerowanie biletu oznacza rezygnację z umówionej wizyty – informuje Marcin Wietrzykowski.

Nowy system kolejkowy rusza od poniedziałku, a rezerwacje internetowe od dziś. W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym klienci mogą też (aż do odwołania) umawiać wizyty w wydziale komunikacji telefonicznie: rejestracja pojazdów – 63 240 32 74; odbiór dowodów rejestracyjnych, zmiany w dowodach rejestracyjnych – 63 240 32 54; prawa jazdy – 63 240 32 62; ośrodki szkolenia kierowców, stacje kontroli pojazdów – 63 240 32 56, transport – 63 240 32 56.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.