Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17489) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Kilkanaście przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce

Dodano: 6.06.2020 11:41
Źródło: LM.pl

Trzynaście nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. Wśród nich nie ma mieszkańców Konina i powiatu konińskiego.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 13 osób w regionie. Są to mieszkańców powiatów: kaliskiego (2 osoby), pilskiego (1 osoba), poznańskiego (2 osoby) i kępińskiego (8 osób). Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował również o śmierci dwóch osób z powodu COVID-19: 75-letniego mieszkańca Piły i 73-letniej mieszkanki Piły. Do tej pory w całym województwie odnotowano 2232 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 156 osób zmarło, a 1359 wyzdrowiało.

W Koninie i powiecie konińskim od początku epidemii odnotowano 12 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz 2 osoby z powiatu kaliskiego, które były izolowane w powiecie konińskim. Aktualnie hospitalizowane są 3 osoby, z czego jedna z wynikiem dodatnim. Objętych kwarantanną jest 77 osób i wszystkie wróciły z zagranicy. W izolacji domowej znajduje się jedna osoba, która oczekuje na wynik badania. W kierunku koronawirusa pobrano do tej pory 987 próbek, z czego w ostatniej dobie – 3.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kolo i powiat kolski sa nadal wolni. od zakazenia koronawirusem?
Dodano: 06.06.2020 18:13    Przez: ~koninianka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.