Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16801) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (1)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Golina. Dwa sołectwa z dofinansowaniem. Dostaną ok. 38 tys. zł

Dodano: 1.07.2020 12:51
Źródło: LM.pl

Sołectwa Kawnice i Węglew (gm. Golina) uzyskały dofinansowania w ramach tegorocznej edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Środki z dotacji w wysokości 18 291 zł sołectwo Kawnice przeznaczy na realizację projektu pn.: „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom – Klub Integracji Społecznej”. W ramach zaplanowanych prac wyremontowane, zmodernizowane i wyposażone zostaną pomieszczenia, w których będzie działał Klub Integracji Społecznej.

Natomiast mieszkańcy Węglewa zrealizują projekt pn. „Integracja lokalna mieszkańców Węglewa – odnowiona świetlica wiejska i ogród jak sprzed lat” przy wsparciu dofinansowania w wysokości 19 500 zł. W budynku remizy OSP wybudowana zostanie pochylnia przystosowana dla osób niepełnosprawnych, zamontowane nowe schody przed wejściem głównym do remizy i wymienione grzejników. Ponadto mieszkańcy w ramach pracy własnej utworzą ogródek przyrodniczy, zasadzą krzewy wokół letniej altany i pomalują ogrodzenie.

Do dziesiątej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” złożono 290 wniosków. Do oceny merytorycznej zakwalifikowano 265 projektów. 29 czerwca Sejmik Województwa Wielkopolskiego uchwałą wyraził zgodę na przekazanie 124 jednostkom samorządu terytorialnego pomocy finansowej i zawarcia w tej sprawie umów.
Projekty, które otrzymują dofinansowanie wyczerpują zabezpieczoną w budżecie kwotę 3  250 00 zł. Realizacja dofinansowanych projektu możliwa jest najpóźniej do 16 listopada.

Gmina Golina złożyła łącznie trzy wnioski, gdyż oprócz Kawnic i Węglewa o dofinansowanie starało się również sołectwo Radolina.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Golina,   dofinansowanie,   Kawnice,   Węglew,   Pięknieje Polska Wieś

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.