Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16799) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)Stare Paprockie Holendry. Samochód wpadł w pole ku ... (2)

Kiedy warto postawić na ogrzewanie podłogowe?

Materiał promocyjny

Dodano: 1.07.2020 15:10

Komfort cieplny to coś, co stanowi podstawę dla każdego budynku mieszkalnego. System grzewczy zazwyczaj znajduje się na samym początku planowania poszczególnych instalacji do domu, jeszcze na długo przed tym, jak zaczniemy aranżować poszczególne wnętrza.
Istnieje wiele bardzo popularnych rozwiązań, które cieszą się zaufaniem użytkowników oraz architektów. Jeszcze kilka lat temu dominowało ogrzewanie konwekcyjne, z piecem centralnego ogrzewania i siecią grzejników rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach. Obecnie równie chętnie wybieranym sposobem ogrzewania i dogrzewania domów oraz mieszkań są rozwiązania powierzchniowe. Co to takiego i kiedy warto zdecydować się na taki typ ogrzewania do domu?
 

Ogrzewanie powierzchniowe – przyjemne ciepło do domu

Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z typów ogrzewania powierzchniowego, w którym ciepło nie rozchodzi się z kaloryferów, a z całej podłogi.

Ten efekt ciepłych stóp przekonuje bardzo wiele osób do tego rozwiązania, dając prawdziwy komfort i przyjemność chodzenia po podłodze. Szczególnie przydatne bywa to zwłaszcza w łazienkach, w których ten typ rozwiązań grzewczych pojawia się najczęściej, dając optymalny komfort cieplny, nawet tuż po wyjściu spod prysznica. Rozłożenie temperatur, gdy cieplej jest w pobliżu stóp a nie głowy stanowi optymalny wariant, gwarantujący przyjemne użytkowanie.

Instalacje podłogowe można stosować samodzielnie, jako główne rozwiązanie grzewcze. Niekiedy wykorzystuje się je w połączeniu z grzejnikami (stacjonarnymi lub przenośnymi). Pozwala to poprawić komfort oraz zapewnić idealne warunki, dopasowane do bieżących potrzeb użytkowników.

Cechą charakterystyczną ogrzewania powierzchniowego jest duża bezwładność cieplna. Oznacza to, że nagrzewa się ono powoli, ale równocześnie także wolno się wychładza. Dzięki temu można łatwo utrzymać stałą temperaturę, choć precyzyjne określenie jej bywa nieco utrudnione. Z tych względów najlepiej rozwiązania tego typu sprawdzają się we wnętrzach o odpowiedniej termoizolacji, która ogranicza ewentualne straty ciepła. Dzięki temu ogrzewanie podłogowe może się okazać niezmiernie energooszczędne i wydajne.
 

Różne warianty ogrzewania podłogowego

Za podstawowy rodzaj ogrzewania podłogowego uznaje się instalację wodną. Składa się ona z cienkich rurek, układanych pod powierzchnią właściwej podłogi. Ich rozmieszczenie i gęstość rozłożenia zależą od potrzeb oraz charakteru danego pomieszczenia. Instalację podpina się do pompy wodnej, która zapewnia stały dostęp do wody, dystrybuowanej do wszystkich rurek. Jej ciepło jest przekazywane do powierzchni podłogi, a później do całego pomieszczenia.

Nieco prostszym wariantem ogrzewania podłogowego są maty elektryczne, które również układa się pod posadzką. Rozwiązań tego typu jest sporo. Może to być na przykład energooszczędne, tanie ogrzewanie domu z Econovli. Łatwo rozłożyć je w każdym pomieszczeniu, bez prowadzenia wielkich prac remontowych, których wymaga rozłożenie standardowej instalacji wodnej.

Z czego składa się ogrzewanie podłogowe elektryczne z matą grzewczą? Nie ma w nim rozbudowanej instalacji. Matę podłącza się do domowej instalacji elektrycznej. Nie montuje się wielu rurek, pompy wodnej oraz rozbudowanych urządzeń sterujących. System jest prosty w obsłudze i naprawdę wygodny.

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe – kiedy warto je zainstalować?

Ogrzewanie podłogowe staje się powoli standardem, z którego chętnie korzysta wielu właścicieli domów i mieszkań. Wiele osób chętnie uwzględnia się je w planach budowy nowego lokum. Nie ma jednak przeciwwskazań, żeby wprowadzić je do wnętrz już istniejącego budynku. Trzeba tylko wziąć pod uwagę konieczność przeprowadzenia mniejszego lub nieco większego remontu.

Jakie jest ogrzewanie podłogowe? Co dzięki niemu zyskujemy? Zapewnia olbrzymi komfort, wygodę oraz przyjemne ciepło bez nadmiernych wydatków, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na nowoczesne, energooszczędne rozwiązania.

Warto pamiętać, że ogrzewanie podłogowe sprawdza się w domach osób cierpiących na rozmaite uczulenia wziewne, ponieważ nie wymusza ono sztucznej cyrkulacji powietrza ani unoszenia się kurzu oraz roztoczy, czyli jednego z najsilniejszych czynników alergizujących.

Ogrzewanie powierzchniowe wodne lub mata elektryczna zyskują wielką popularność wśród szerokiego grona klientów, którzy pragną skutecznie i praktycznie ogrzać cały dom lub tylko wybrane jego części.

Czy warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe? Na tak postawione pytanie można wyłącznie odpowiedzieć: „To zależy”.

Wyróżnia je bowiem szereg właściwości, sprawdzających się w konkretnych typach pomieszczeń. Jest wręcz idealne do łazienek oraz wnętrz, w których chcemy utrzymywać stałą temperaturę. W takich miejscach zapewnia nam maksymalny komfort oraz wygodę codziennego funkcjonowania.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ogrzewanie,   dom

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.