Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17917) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Licheński Festiwal Organowy. Wystąpi Jarosław Wróblewski

Dodano: 26.07.2020 11:30
Źródło: LM.pl

Kolejna odsłona II Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego Basilica Sonans. Dzisiaj wystąpi dr hab. Jarosław Wróblewski.

Wróblewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Hochschule für Musik und darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu. W latach 2002–2012 prowadził klasę organów oraz zajęcia z harmonii modalnej w Instytucie Muzykologii KULu. Jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, od 2012 pełni funkcję prodziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów UMFC. Podczas dzisiejszego koncertu, który rozpocznie się w licheńskiej bazylice o godz. 14.30, będzie można wysłuchać: Piece d’orgue BWV 572 Johanna Sebastiana Bacha, Cantabile oraz Pièce Heroïque Cesara Franka, Choral dorienne oraz Litanie Jehana Alaina:s. Festiwalowy koncert zamknie wykonanie wariacji na temat francuskiej pieśni ludowej Ah, vous dirai-je, Maman (9 Wariacji i Finał) Johanna Christiana Heinricha Rincka.

Festiwal Basilica sonans odbywa się we wszystkie wakacyjne niedziele w licheńskiej bazylice o godzinie 14.30. Wstęp jest bezpłatny. Koncerty są też transmitowane w internecie.

  • Licheński Festiwal Organowy. Wystąpi Jarosław Wróblewski

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wszystko lepsze od Zenka i jego koszmarnych zielonych oczu.
Dodano: 26.07.2020 13:37    Przez: Grzech Walerian
To dla koneserów, dla zwykłego Nowaka czy Kowalskiego to czarna magia!
Dodano: 28.07.2020 12:23    Przez: ~a co tam

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.