Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17930) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (1)

Portal Samorządowy: Powiat koniński w czołówce Wielkopolski

Dodano: 12.08.2020 09:11
Źródło: LM.pl

Piąte miejsce wśród wielkopolskich powiatów zajął powiat koniński w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego opublikowanym przez Portal Samorządowy.

W tworzeniu rankingu brane pod uwagę było siedem wskaźników: udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem - bez poręczeń, relacja zobowiązań do dochodów ogółem i udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących. 

Bardzo dobrze w tym rankingu wypada powiat koniński, zajmując 52. miejsce wśród powiatów ogółem, ale wysokie piąte miejsce wśród powiatów wielkopolskich. 151. jest powiat kolski, a oczko niżej uplasował się powiat turecki. Najniżej sklasyfikowany został powiat słupecki - na 244. miejscu.

Dopiero 59. miejsce na 66 sklasyfikowanych miast zajął Konin. To ciekawy wynik w porównaniu do publikowanego przez nas w zeszłym tygodniu rankingu stworzonego przez dwutygodnik ,,Wspólnota", który plasował Konin na jednym z czołowych miejsc w kraju. Metodologia obu rankingów jest jednak różna i kładą one nacisk na różne aspekty.

Wśród gmin wiejskich najlepszy wynik spośród powiatu konińskiego uzyskała gmina Kazimierz Biskupi - 354. miejsce. Najgorzej wypadł Skulsk, który uplasował się na 1478. miejscu. Wśród gmin miejsko-wiejskich 110. miejsce zajął Kleczew, a najniższe (spośród powiatu konińskiego) Rychwał - 615.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.