Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17943) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Koniński Teatr Tańca ze spektaklem "dowód bardzo osobisty"

Dodano: 14.09.2020 15:06

To był niezwykły wieczór.Pełen pasji, tańca, historii regionu. Pierwszy taki projekt – ,,dowód bardzo osobisty” Spektakl taneczny wyprodukowali Koniński Teatr Tańca oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, a odbył się w Muzeum Okręgowym w Koninie.

„dowód bardzo osobisty” to próba zdefiniowania prawdy o tym co nas łączy, nas- społeczność miasta Konina. W poszukiwaniu wspólnego mianownika zapytaliśmy mieszkańców – z czym kojarzy im się Konin. Na tej podstawie powstała struktura spektaklu. Wśród mnogości skojarzeń wyłoniły się kluczowe hasła, powracające jak echo : festiwal, huta, kopalnia, elektrownia. A zatem Konin i jego integralna, przemysłowa strona oraz kultura - ”Konin - na scenie” . Ruch, aluminium, węgiel i ludzie.

Spektakl dowód bardzo osobisty został włączony w ogólnopolską akcję -TańczMY organizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Patronem akcji jest Instytut Muzyki i Tańca. 

Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? Czy planują tu swoją przyszłość? Czy lubią tu wracać? Co by zmienili? Jak rozwijałby się Konin, gdyby nie odnaleziono tu pierwszych pokładów węgla ? Jaki wpływ na region, społeczność, czy jednostkę miał rozwijający się tu przemysł ?

„dowód bardzo osobisty” nie daje gotowych odpowiedzi, ale daje głos mieszkańcom i skłania do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego z nas, każdego Koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów, dotyczących jego przyszłości. Przyszłości, która choć dziś niepewna, zawsze przecież daje nadzieję i budzi oczekiwanie, że to co nadejdzie będzie dobre, trwałe, budujące, radosne … Niech takie będzie.

Choreografia i reżyseria: Kasia Agata Łapaj

Muzyka: Piotr Winiarski, Kajetan Pilarski

Kostiumy: Balletic Atelier

Produkcja: Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Tańczyli i współtworzyli:

Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Bianka Tokłowicz, Kasandra Gomulska, Hanna Jaskot, Natalia Poprawska, Martyna Wiśniewska, Nina Jóźwiak, Oliwia Raszewska

Do spektaklu zaproszone zostały tancerki Studio Tańca Rytmix Konin - Rytmix Dance Studio, Szkoła Tańca i Baletu FART KONIN oraz TOP DANCE MDK KONIN 

Zdjęcia, video, grafika: Kinga Furmaniak, Bartosz Furmaniak

Koniński Teatr Tańca to działania mające na celu pokazanie mieszkańcom Konina sposobu funkcjonowania zawodowego teatru tańca i stworzenia miejsca, do wykorzystania potencjału młodych artystów, tancerzy, muzyków, którzy po ukończeniu tutejszej edukacji artystycznej w stopniu amatorskim, poszukują swojego miejsca poza granicami miasta. Koniński Teatr Tańca chce dać możliwość zrzeszania artystów – tancerzy, choreografów, muzyków, pochodzących z Konina i regionu, chce zatrzymać ich tu – w miejscu, z którego się wywodzą. Teatr pracuje głównie w technikach tańca współczesnego, wykorzystując improwizację w procesie tworzenia, a za szczególny cel obrał sobie przywrócenie gatunkowi teatru tańca i tańcu współczesnemu, istotnej pozycji w kulturalnym wizerunku miasta.

  • Koniński Teatr Tańca ze spektaklem "dowód bardzo osobisty"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koniński Teatr Tańca,   MDK Konin,   Muzeum Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.