Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17892) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i Kleczew

Dodano: 30.09.2020 15:11
Źródło: LM.pl

Przebudowa mostu w Ślesinie oraz remont drogi między Sławoszewkiem, a Kleczewem to tematy dzisiejszych rozmów samorządowców z gmin, powiatu i Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Most w Ślesinie, który prowadzi do miejscowej plaży ma szanse zostać przebudowany w 2022 roku. Jak podkreśla Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, remont ten jest niezbędny ale nie będzie łatwy.

- Chodzi o kwestie dojazdu. Tam, gdzie ta słynna brama ( Brama Napoleona – od red.) przebudowane mają być ciągi komunikacyjne. Mamy to wszystko zaprojektowane, ale potrzebne są określone pieniądze. Czekamy na nową perspektywę unijną, żebyśmy mogli to wydatkować – mówi Wojciech Jankowiak.

Przebudowa mostu oraz zmiana całego układu komunikacyjnego w okolicach Bramy Napoleona, został oszacowany na 28 – 29 mln zł. Nieco mniej, bo około 20 mln zł kosztowałby remont kilometrowego odcinka między rondem w Kleczewie, a rondem w Sławoszewku. Tutaj sytuacja jednak jest nieco bardziej skomplikowana.

- Kiedy zmienił się przebieg dróg wojewódzkich, kopalnia miała wykonać połączenie i zostało ono wykonane, ale w sposób niezadowalający, bo ta droga się odkształca i osiada. Jeśli mamy ją przejąć jako województwo to zgodnie z zasadami i standardzie wymaganym dla dróg wojewódzkich. To według ekspertyz okazało się kapitałochłonne. Kopalnia nie chce tego wykonać i musimy rozmawiać na temat rozwiązań bardziej oszczędnych, które pozwolą uzyskać efekt równej i bezpiecznej drogi – mówi wicemarszałek Wojciech Jankowiak. - Musimy oczekiwać od kopalni jakiegokolwiek ruchu, bo żeby podjąć decyzję o przejęciu drogi w takim stanie, opcji nie ma. Samorząd na to się nie może zgodzić – dodaje.

Dzisiaj wicemarszałek Wojciech Jankowiak wspólnie z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim oraz starostą Stanisławem Bielikiem i wicestarostą Władysławem Kocajem wizytowali zarówno Ślesin jak i Kleczew.

- Jeśli chodzi o remont mostu w Ślesinie to może on potrwać kilka, kilkanaście miesięcy. Zależy nam na zorganizowaniu odpowiednim ruchu. Chcielibyśmy porozmawiać o wyremontowaniu drogi w Zygmuntowie (gm. Skulsk) z Funduszu Ochrony Gruntów, żeby tam przygotować drogę alternatywną, objazd – mówi starosta Stanisław Bielik.

Wicemarszałkowie odwiedzili też Koszewo, gm. Skulsk, gdzie trwa budowa mostu na drodze powiatowej.

  • Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i Kleczew

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przepychanki kopalnia- samorząd, a ludzie muszą jeżdzić po takiej odkształconej i osiadającej drodze! W Ślesinie czekają na nową perspektywę unijną, a w Kleczewie na jakiekolwiek ruch kopalni- to poczekamy sobie do końca świata i jeden dzień dłużej! A my ludzie dalej będziemy w ciemnej...!
Dodano: 30.09.2020 18:51    Przez: KLECZEW

KOMENTARZE

Przepychanki kopalnia- samorząd, a ludzie muszą jeżdzić po takiej odkształconej i osiadającej drodze! W Ślesinie czekają na nową perspektywę unijną, a w Kleczewie na jakiekolwiek ruch kopalni- to poczekamy sobie do końca świata i jeden dzień dłużej! A my ludzie dalej będziemy w ciemnej...!
Dodano: 30.09.2020 18:51    Przez: KLECZEW
Tyle szumu o most na plażę. Niech lepiej zrobią ten na Sompolno
Dodano: 30.09.2020 20:41    Przez: ~aa
drogi to podstawa.
Dodano: 03.10.2020 10:00    Przez: stary dziadek przedwojenny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.