Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16935) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Radny Zjednoczonej Prawicy pyta o manifestację w czasie pandemii

Dodano: 28.10.2020 16:13
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki, radny Zjednoczonej Prawicy, pytał prezydenta podczas środowej sesji Rady Miasta Konina o manifestację przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej, która odbyła się w Koninie. 

Podczas środowej sesji Rady Miasta Konina Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, poinformował radnych, że tegoroczne obchody Święta Niepodłegości będą w Koninie miały charakter bardzo okrojony i skromy. Zareagował na to Zeznon Chojnacki z klubu Zjednoczonej Prawicy. - Mówicie panowie o obostrzeniach, dystansie społecznym. Ja się z tym zgadzam. Moje pytanie dotyczy strony formalnej. W jaki sposób pan prezydent poradził sobie z manifestacją, która miała miejsce w Koninie? Nie chcę dyskutować, czy miała sens, każdy ma prawo demonstrować. Jako gospodarz powinienem zrobić wszystko, żeby spełnić wymagania. Jak pan prezydent z tymi formalnymi wymogami sobie poradził?

Jak informował prezydent Piotr Korytkowski, miasto nie otrzymało żadnego formalnego zgłoszenia o zgromadzeniu publicznym. - Była to forma spontanicznego zgromadzenia, dlatego miasto w żaden sposób nie ponosi odpowiedzialności za rozwój tego zgromadzenia. Wszelkie czynności, które były związane z zabezpieczeniem tej demonstracji były realizowane przez funkcjonariuszy konińskiej policji. Jakość zabezpieczenia bardzo pozytywnie oceniam. 

- Brałam udział w tych demonstracjach. Kobiety zachowywały wyjątkową odpowiedzialność. Wszystkie byłyśmy w maseczkach - dodała Barbara Musiał (Koalicja Obywatelska). - Czytałam też badania amerykańskich uczonych, które powstały po protestach dot. zamordowania czarnoskórego. Jak wiemy były to długotrwałe i liczne demonstracje. Nie miały one wpływu na liczbę zakażonych. 

Witold Nowak zaznaczył, że w przeciwieństwie do poniedziałkowego protestu, obchody Święta Niepodległości organizować będzie miasto. - Jako organizatorzy uroczystości 11 listopada nie wyobrażamy sobie, by przekraczać przepisy.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zenek, a jak Wy wcześniej radziliście sobię z ustawą aborcyjną, 27 lat cisza teraz tym tematem swoją nieudolność chcecie zakryć, pieniędzy brakuje pustki w kasie tak tak
Dodano: 28.10.2020 17:11    Przez: Jeremi Impatient
Manifestacja przeciwko ustawy antyaborcyjnej jest wynikiem nieudolności i braku empatii obecnego pseudo Rządu oraz KK...!!! A Wy Świętem Niepodległości się nie ekscytujcie... dla Was tylko rocznice i wszelakie święta są najważniejsze...!!! A KOBIETY skazujecie na cierpienie psychiczne i fizyczne, to jest Wasze pseudo logo...!!!
Dodano: 28.10.2020 16:34    Przez: Wiedźma
Hucpa! Kaczyński bez maseczki mówi w Sejmie o zagrożeniu epidemicznym [WIDEO]
Dodano: 28.10.2020 21:11    Przez: Piotr
Może Pan należy do tych, którym Jarosław Kaczyński może pluć w twarz. Pan pewne by się i oblizał. Każdy normalny człowiek postąpi tak, jak manifestujące kobiety.
Dodano: 28.10.2020 19:53    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Panie Prezydencie Korytkowski! Jakaż to niby - "była forma spontanicznego zgromadzenia", - skoro transparenty były już przygotowane, nie wspomnę o ogromnej ilości nalepek porozklejanych po przystankach na trasie demonstracji! Przecież nawet niewidomy by dostrzegł, iż to zawczasu zaplanowana akcja, bo przecież ktoś za te transparenty i naklejki zapłacił i musiał być czas na ich wyprodukowanie. Fakt jest taki, iż już na przełomie października i listopada 2019 roku grupa posłów z PIS złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie sprawy aborcji, więc był czas na przygotowanie takiej akcji przeciwko PIS-owi. Opozycja tylko czekała na werdykt i miała pewnie ustawione dwa warianty, w zależności co orzeknie Trybunał Konstytucyjny. Maślić oczy Prezydencie Korytkowski to możesz swoim wnukom, ale nie mieszkańcom miasta.
Dodano: 28.10.2020 19:41    Przez: Pulsar71

KOMENTARZE

Żydzi wsparli protesty aborcjonistek i nie potępili ataków na kościoły. Oświadczenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.
Dodano: 28.10.2020 16:18    Przez: Piotr
avatar Demonstrujące kobiety są dumne z tego, że się regularnie skrobią. Chyba nikt normalny temu nie zaprzeczy?
Dodano: 28.10.2020 22:38    Przez: Józef Bąk
Manifestacja przeciwko ustawy antyaborcyjnej jest wynikiem nieudolności i braku empatii obecnego pseudo Rządu oraz KK...!!! A Wy Świętem Niepodległości się nie ekscytujcie... dla Was tylko rocznice i wszelakie święta są najważniejsze...!!! A KOBIETY skazujecie na cierpienie psychiczne i fizyczne, to jest Wasze pseudo logo...!!!
Dodano: 28.10.2020 16:34    Przez: Wiedźma
Orzeczenie ws. aborcji jest NIEWAŻNE? Wszystko przez niedopatrzenie i Krystynę Pawłowicz.
Dodano: 28.10.2020 21:29    Przez: Piotr
avatar Największy problem to teraz mają alfonsi. Ich personel pójdzie na urlop macierzyński i do tego COVID, takie straty.
Dodano: 28.10.2020 22:42    Przez: Józef Bąk
Zenek, a jak Wy wcześniej radziliście sobię z ustawą aborcyjną, 27 lat cisza teraz tym tematem swoją nieudolność chcecie zakryć, pieniędzy brakuje pustki w kasie tak tak
Dodano: 28.10.2020 17:11    Przez: Jeremi Impatient
avatar Ale jak Pan widzi dla PO i waginiarstwa nie liczy sie epidemia,oni maja to gnies,teraz im pasuje bo ryje zakrywaja maskami,to chorzy ludzie,mam nadzieje ze beda padac na ulicy
Dodano: 28.10.2020 17:39    Przez: Brejza Czadomen
Może Pan należy do tych, którym Jarosław Kaczyński może pluć w twarz. Pan pewne by się i oblizał. Każdy normalny człowiek postąpi tak, jak manifestujące kobiety.
Dodano: 28.10.2020 19:53    Przez: Alfred Michalczyk
Hucpa! Kaczyński bez maseczki mówi w Sejmie o zagrożeniu epidemicznym [WIDEO]
Dodano: 28.10.2020 21:11    Przez: Piotr
"Mąż Kaczyńskiego" - Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi
Dodano: 28.10.2020 21:38    Przez: Piotr
avatar Panie Prezydencie Korytkowski! Jakaż to niby - "była forma spontanicznego zgromadzenia", - skoro transparenty były już przygotowane, nie wspomnę o ogromnej ilości nalepek porozklejanych po przystankach na trasie demonstracji! Przecież nawet niewidomy by dostrzegł, iż to zawczasu zaplanowana akcja, bo przecież ktoś za te transparenty i naklejki zapłacił i musiał być czas na ich wyprodukowanie. Fakt jest taki, iż już na przełomie października i listopada 2019 roku grupa posłów z PIS złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie sprawy aborcji, więc był czas na przygotowanie takiej akcji przeciwko PIS-owi. Opozycja tylko czekała na werdykt i miała pewnie ustawione dwa warianty, w zależności co orzeknie Trybunał Konstytucyjny. Maślić oczy Prezydencie Korytkowski to możesz swoim wnukom, ale nie mieszkańcom miasta.
Dodano: 28.10.2020 19:41    Przez: Pulsar71
avatar 👏👏👏
Dodano: 28.10.2020 19:50    Przez: Brejza Czadomen
Oni Polaków uważają za kretynów. Myśli że ktoś w te bzdury które wygaduje uwierzy .Jest to prowokacja zaplanowana , spontanicznie to ja mogę pójść do kina z przyjaciółmi . Wciągnęli w swoje rozgrywki mlodyvh dzieciaków w okresie takiego zagrożenia życia i zdrowia .Jest to niepojęte , zeby tak manipulować młodymi , którzy są największym źródłem zakażeń ,a to widać po cyfrach ..Ciekawy jestem co zrobi jak będą pustkami świeciły sklepy bo nie będzie miał kto upiec chleba , nie będzie światła . W elektrowni obecnie zachoruje trzech na zmianie i jest problem a co jak zachoruje 25% załogi .Jaki trzeba mieć zryty łeb żeby takich zależności nie przewidzieć . Dla mnie to nie jest prezydent " tylko ten człowiek " ,bez żadnych kompetencji samorządowca . Co gorsza za nic nieodpowiada . Pisze gdzie się da żeby ci na stanowiskach ponosili odpowiedzialność karną za niedopełnienie obowiązków za bezmyślne działanie na szkodę mieszkańców itd. Coś niby się dzieje ale to daleka droga .
Dodano: 30.10.2020 12:22    Przez: ~pilot
Mam dla Pana radnego Chojnackiego propozycję. Proszę wykonać telefon do Pańskiego szefa Jarosława Kaczyńskiego z wezwaniem, by przestał prowokować Polki i Polaków, by przestał nas obrażać , opluwać i pomawiać Wtedy możemy usiąść i porozmawiać a jak Pan radny wie jest o czym gadać.
Dodano: 28.10.2020 19:49    Przez: Alfred Michalczyk
Chojnacki to hańba regionu. Rozliczenie już niebawem.
Dodano: 28.10.2020 19:54    Przez: Tom Bach
Patrzcie ilu miłośników mlecznych batonów pod świątynia mii się teraz zbiera
Dodano: 28.10.2020 19:55    Przez: Tom Bach
Brejza! Kim Ty Jesteś- Szatanem??!! Jak możesz wyzwać i wulgaryzować Innych Ludzi, o innych poglądach niż Ty...!!! Ja się przyzwyczaiłam do obelg i wyzwisk..., ale obrażać Pana Alfreda w ten czy jakikolwiek sposób, to już świadczy tylko o Twoim poziomie intelektualnym...!!!! Jesteś żałosny i chyba zaraz pójdziesz do spowiedzi, prawda?????????????????????????????
Dodano: 28.10.2020 20:25    Przez: Wiedźma
avatar Zejdz z kościoła to moze troche bede ci cisnał🙂😷🖕
Dodano: 28.10.2020 20:32    Przez: Brejza Czadomen
avatar Mialo byc troche mniej 🙂
Dodano: 28.10.2020 20:33    Przez: Brejza Czadomen
Uwielbiam takie niedojdy jak Czadomen. Tak się nadymają, że zatykam nos .Czuć gazy.
Dodano: 28.10.2020 21:20    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Nowa orientacja seksualna? Uwielbiać gazy? W sumie o gustach się nie dyskutuje. To przychodzi z wiekiem, a może przechodzi z genami? Skrobanka w okresie prenatralnym i po problemie. Nie ma człowieka( dla was płodu), nie ma problemu, ale kochajaca mamusia nie "pomyślała".
Dodano: 28.10.2020 22:51    Przez: Józef Bąk
avatar Uderzyłem w stół i teraz nożyce powinny się odezwać. Co Pan na to Panie ...?
Dodano: 28.10.2020 22:55    Przez: Józef Bąk
O takich, jak Pan Józef Bąk można by powiedzieć jedno : brak zdolności honorowej. Bardzo Panu współczuję.
Dodano: 29.10.2020 12:41    Przez: Alfred Michalczyk
niewątpliwie protest słuszny,sam w swojej formie, tylko jak najdalej od tych co chcą założyć swòj szyld do tego prawdziwego buntu młodzieży,dla kleru to wstrząs ,przespali kilka dekad zajmując się swoimi kabzami,opasłymi brzuszkami no i małymi siusiakami a nie budowaniem autorytetu moralnego.To nie Wòdz Jarek wsadził głowe do ula to zrobiła Pawłowicz dla przywòdcy sekty z Torunia,Pytanie do Wiedźmy - jak rozumieć przejaw buntu pań w słowach zapisanych na trzymanych w dłoniach kartonikach - "pozostał tylko anal", "strach się ruchać" bo jeśli bunt ma tak głęboki podtekst że chodzi tylko o "ruchanie" bez konsekwencji to jestem zmartwiony tymi protestami