Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje sportowe liceum

,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje sportowe liceum

Dodano: , Żródło: LM.pl
,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje sportowe liceum

Next Level Football Czesława Owczarka we współpracy z Górnikiem Konin powołuje do życia szkołę mistrzostwa sportowego. - Jest to kolejny etap na naszej drodze, w rozwoju naszego klubu - ocenia prezes Górnika Mateusz Michalski.

Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące o profilu piłka nożna to nowa placówka, która od września rozpocznie działalność w Koninie. To pierwsza tego typu szkoła nie tylko w mieście, ale i w całym regionie. Prowadzić ją będzie Next Level Football, którego właścicielem jest Czesław Owczarek we współpracy z Górnikiem Konin. 

Chcą szkolić na poziom centralny

Szkoła ma ruszyć we wrześniu 2021 roku. Jak informuje Czesław Owczarek wszystkie formalności zostały już załatwione. Szkoła jest już wpisana do ewidencji w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie, będzie również dotowana przez Ministerstwo Sportu. Szkoła działać będzie jako samodzielna, niepubliczna placówka - liceum ogólnokształcące. Zajęcia odbywać będą się w budynku Konińskiego Centrum Edukacyjnego przy ul. Mickiewicza. We wrześniu utworzona ma zostać pierwsza klasa składająca się z maksymalnie 30 uczniów. Bazą ma być drużyna rocznika 2006, trenująca obecnie w Górniku Konin.

Cały projekt ma być bowiem tworzony w symbiozie z konińskim klubem. - Jest to kolejny etap na naszej drodze, w rozwoju naszego klubu - ocenia prezes Górnika Mateusz Michalski. Czesław Owczarek dodaje również: - Nie jesteśmy zamknięci tylko na Górnika Konin. Jesteśmy otwarci na młodzież z regionu. Celem jest wyszkolenie zawodnika na poziom centralny. 

Były piłkarz Lecha Poznań dyrektorem

W ramach szkoły każdy uczeń będzie miał szesnaście godzin zajęć tygodniowo poświęconych piłce nożnej. Dzięki temu trenować będzie mógł w godzinach zajęć szkolnych, a nie jak to zazwyczaj bywa, popołudniami, po szkole. Model szkolenia wypracowany ma zostać we współpracy z trenerami Górnika Konin. Obecnie trwają poszukiwania szkoleniowca, który podjąłby pracę w placówce. Pozostałą kadrę pedagogiczną mają tworzyć nauczyciele KCE. Oprócz samych zajęć uczniowie będą mieli zapewnione ubezpieczenie, obiady, strój sportowy, a najzdolniejsi - stypendia. W procesie szkolenia mają pomóc nowoczesne narzędzia. - Na pewno będziemy korzystać z GPS, które będą im wyznaczały progi tlenowe i beztlenowe - zapowiada Czesław Owczarek.

To właśnie Owczarek ma pełnić funkcję dyrektora szkoły. W przeszłości był piłkarzem m.in. Warty Poznań, Amiki Wronki, Śląska Wrocław i Lecha Poznań. Grał też w Aluminium Konin, a w latach 2016  - 2017 był pierwszym trenerem Górnika Konin. Po zwolnieniu z Górnika został skautem Lecha Poznań. - Ma ogromne doświadczenie, zna ten rynek, trenował zespoły w wyższych ligach. To nie jest osoba, która ot tak sobie wymyśliła, że stworzy szkołę mistrzostwa sportowego - przekonuje prezes Mateusz Michalski. 

Dzięki szkole piłkarze mają zostać w Koninie

Powstanie szkoły mistrzostwa sportowego ma odbudować podupadłe w ostatnich sezonach szkolenie w Górniku i pomóc w zatrzymaniu zdolnych zawodników, którzy dziś często wybierają naukę we Włocławku, Łodzi, Poznaniu, czy Kaliszu, gdzie takie ośrodki już istnieją. - Teraz trzeba przejść na, jak sama nazwa mówi, ,,next level", czyli następny, wyższy etap - przekonuje Mateusz Michalski. - Będziemy bardziej o tych zawodników dbali, przywiązywali wagę. Nie na zasadzie: ,,trafi się jeszcze stu takich". 

Jak przekonuje Czesław Owczarek, plany powstania takiej placówki były już dawno, nawet za czasów, gdy pracował on w Górniku Konin. - Widziałem to w takim kształcie, żeby stworzyć solidne fundamenty na młodzieży, która docelowo będzie zasilała pierwszą drużynę. Żeby taki zawodnik był przygotowany na poziom pierwszej drużyny Górnika musi nastąpić profesjonalny trening.

Nabór do nowej szkoły ma ruszyć w maju 2021 roku. Oprócz standardowej rekrutacji, takiej jak w każdej szkole średniej, chętni przejdą testy sportowe. Zgłaszać mogą się wszyscy, również zawodnicy innych klubów, poza Górnikiem Konin. - Współpracując z trenerami w klubie macierzystym dostosujemy obciążenia w szkole dla tych chłopców. Nie ma przeciwskazań, by popołudniami grali w swoich klubach, a od rana uczestniczyli w zajęciach w szkole - uspokaja Czesław Owczarek.

,,Next level
1606236718-nk_si9-_mg_8585.jpg
1606236718-l4afpy-_mg_8589.jpg
1606236718-vqiad_-_mg_8597.jpg
1606236782-i9jsit-_mg_8583.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole