Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18045) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Krzymów. Przychodnia w Brzeźnie jest w programie szczepień

Dodano: 15.01.2021 11:36

W gminie Krzymów tylko przychodnia z Brzeźna zgłosiła się do Narodowego Programu Szczepień.

Program został podzielony na cztery etapy. Etap 0 nadal trwa i obejmuje pracowników ochrony zdrowia. W pierwszym etapie zaszczepione zostaną osoby starsze. Rejestracja dla osób powyżej 80 roku życia rozpocznie się już w najbliższy piątek, 15 stycznia. Osoby powyżej 70 roku życia będą mogły zapisać się na szczepienia od 22 stycznia 2021. W pierwszym etapie szczepień skupiono się też na osobach powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Zapisywać można się przez Internetowe Konto Pacjenta, ale najłatwiej będzie zadzwonić do przychodni. A mogą to robić nie tylko jej pacjenci, ale też osoby należące do przychodni w Krzymowie, która nie będzie szczepić przeciwko COVID - 19 oraz do innych placówek. Szczepienia dla pierwszej grupy rozpoczną się 25 stycznia. A kiedy w Brzeźnie?

- Wszystko zależy od liczby chętnych pacjentów. Jeżeli będziemy mieli trzydzieści osób, to zamawiamy szczepionkę i wtedy będzie wyszczepianie. Każda przychodnia będzie otrzymywać trzydzieści dawek. Jeśli będzie mniej, to część pacjentów będzie musiała czekać kolejny tydzień lub dwa. To jest w trakcie wyjaśniania. Seniorzy chcą się szczepić. Nawet wiem, że osoba dziewięćdziesięcioletnia chce się zapisać na szczepienie w Brzeźnie. Dla przychodni szczepienia przeciwko COVID-19 oznaczają dodatkowy wysiłek, bo oprócz szczepień placówka musi normalnie działać. Ale z drugiej strony, jeśli pacjenci są zapisani do swojej przychodni, to gdzie będą szukać jakichś innych? To już jest czynnik moralny. Trzeba być odpowiedzialnym za pacjentów do końca - mówi Violetta Bysiek, właścicielka przychodni w Brzeźnie. Numer telefonu do tej placówki: 63 241 04 12.

Dla osób niepełnosprawnych i wszystkich innych, które nie będą mogły samodzielnie dotrzeć na szczepienia, gmina zorganizuje transport.

Źródło: Gmina Krzymów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   przychodnia Brzeźno,   koronawirus,   program szczepień,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Normalne szczepienia?Nie przez telefon?
Dodano: 15.01.2021 11:49    Przez: Jasio

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.