Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17450) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Krzymów. „Rozśpiewana kwarantanna” piosenka na czas pandemii

Dodano: 5.03.2021 12:37

„Rozśpiewana kwarantanna” to tytuł piosenki, która powstała w gminie Krzymów.

Skomponowali ją Arkadiusz Sobolewski i Barbara Drop z zespołu Recepta, a zaśpiewali uczniowie szkół z Krzymowa, Paprotni i Szczepidła oraz Niepublicznej Szkoły Muzyki Rozrywkowej I stopnia Music Story w Koninie.

Pomysł na piosenkę miał Arkadiusz Sobolewski, lider zespołu Recepta, a także nauczyciel wychowania muzycznego w szkole podstawowej w Krzymowie, zajęć kreatywnych w szkole w Paprotni i nauczyciel w klasie gitary w Music Story. - Największym bodźcem do napisania piosenki był fakt, że sam byłem w kwarantannie, w ścisłej izolacji w domu. Wtedy jest dużo czasu na myślenie i stwierdziłem, że będzie dobrze, żeby dzieci, które są w tej przymusowej, szkolnej kwarantannie, opowiedziały tę historię śpiewając, rapując w jakiejś krótkiej piosence – mówi Arkadiusz Sobolewski.

Tekst napisała Barbara Drop, wokalistka Recepty, ale dzieci całkowicie go zaakceptowały. Opowiada o życiu w izolacji, w którym nauka, praca rodziców odbywają się online, co wywołuje poczucie osamotnienia i generuje tęsknotę za normalnością, kiedy praca, nauka będą mogły odbywać się poza siecią i znowu będzie można spotykać się z rówieśnikami, z przyjaciółmi. Bo nie da się dobrze utrwalać przyjaźni online.

Wszystkie ślady instrumentalne w podkładzie muzycznym nagrał Arkadiusz Sobolewski w swoim domowym studiu. Następnie materiał został zmiksowany w profesjonalnym Sosna Studiu w Małkowie pod Sieradzem. Tam też pojechały dzieci, aby nagrać swoje partie wokalne.

Wokalistki i wokalistów wytypowali nauczyciele z poszczególnych szkół. Teledysk powstał w gminie Krzymów. Zdjęcia były kręcone między innymi w szkołach w Krzymowie, Paprotni i Szczepidle. Do powstania piosenki i teledysku poza muzykami i dziećmi, przyczynili się rodzice wokalistów, dyrektorzy szkół w Krzymowie, Paprotni i Szczepidle oraz Aneta Rosiak, nauczycielka ze szkoły w Krzymowie, która wzięła na swoje barki ciężar logistyczny tego projektu.

Źródło: Gmina Krzymów 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   szkoły,   piosenka,   Roztańczona kwarantanna,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Są ludzie, którzy bardzo polubili tzw "kwarantannę" i nie tylko bo i polubili maseczki i szczepionki, za którymi tęsknią po nocach.
Dodano: 06.03.2021 16:28    Przez: Adam
Jeszcze napiszcie piosenkę o maseczkach i następną o szczepionkach ?
Dodano: 06.03.2021 16:31    Przez: Adam

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.