LM.plSportV liga. SKP już poza podium, dwie wygrane w miniony weekend

V liga. SKP już poza podium, dwie wygrane w miniony weekend

Fatalnie dla SKP Słupca rozpoczęła się runda wiosenna V ligi. Po drugiej porażce z rzędu słupczanie wypadli poza ligowe podium. Ogółem reprezentanci regionu konińskiego w dziewiętnastej kolejce zanotowali dwa zwycięstwa.

W drugim meczu na wiosnę SKP Słupca mierzy się z beniaminkiem rozgrywek – MKS Dąbie. Spotkanie rozstrzygnęła jedna bramka. W 33. minucie rzut karny wykorzystał Daniel Błaszczyk, dając prowadzenie gościom z Dąbia. MKS mecz kończył w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Huberta Śmiglewskiego. Była to druga porażka słupczan wiosną. SKP wypadł już z ligowego podium, obecnie zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 41 punktów. MKS Dąbie awansował natomiast na trzynastą lokatę z dorobkiem 24 oczek.

Drugie zwycięstwo w miniony weekend należało do Polonusa Kazimierz Biskupi, który u siebie wygrał z Piastem Czekanów 5:2. Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie starcia. Hat-tricka zanotował Krzysztof Słowiński, a po jednym trafieniu dołożyli Piotr Gorgolewski i Damian Maciejewski. Kazimierzanie cały czas zajmują dziesiąte miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 29 punktów.

Porażki w końcówce spotkania doznali w weekend Zjednoczeni Rychwał. Zefka Kobyla Góra dwa gole zdobyła w 74. i 89. minucie spotkania. Pomimo porażki drużyna z Rychwała utrzymała dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

Na czternaste miejsce spadł natomiast GKS Sompolno, który na wyjeździe uległ Victorii Skarszew aż 1:6. Już do przerwy gospodarze prowadzili czterema bramkami, po zmianie stron dołożyli jeszcze dwie. Dla GKS honorowego gola zanotował Bartosz Domaniecki.

Pierwszego wiosennego meczu doczekała się w końcu Tulisia Tuliszków. I od razu zaczęła od zdobywania punktów. Na własnym terenie zespół z powiatu tureckiego zremisował z KS Opatówek. Po pierwszej połowie to goście prowadzili 1:0, ale po przerwie Tulisia wyrównała za sprawą Miłosza Oblizajka. Drużyna z Tuliszkowa wciąż zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli, ale swój dorobek punktowy powiększyła do dziesięciu oczek.

W 20. kolejce SKP Słupca powinien mierzyć się na wyjeździe z Lwem Pogorzelą, ale ze względu na wycofanie z rozgrywek zespołu gospodarzy mecz się nie odbędzie. Ponadto Polonus Kazimierz Biskupi zagra z Orłem Mroczeń, GKS Sompolno podejmie Tulisię Tuliszków, Zjednoczeni Rychwał powalczą o punkty z Vitcovią Witkowo, a MKS Dąbie zmierzy się z Raszkowianką Raszków.

SKP Słupca – MKS Dąbie 0:1 (33' Daniel Błaszczyk)

Polonus Kazimierz Biskupi – Piast Czekanów 5:2 (51', 54', 80' Krzysztof Słowiński, 63' Piotr Gorgolewski, 90' Damian Maciejewski – 61', 71' Sebastian Smolarek)

Zefka Kobyla Góra – Zjednoczeni Rychwał 2:0 (74' Jakub Izydorski, 89' Kamil Antosiewicz)

Victoria Skarszew – GKS Sompolno 6:1 (26' Krystian Pawelec, 32' Michał Gramczewski, 39' Mateusz Stefaniak, 44' Dawid Cichorek, 80' Błażej Ciesielski, 87' Stajko Stojczew – 61' Bartosz Domaniecki)

Tulisia Tuliszków – KS Opatówek 1:1 (54' Miłosz Oblizajek – 33' Fabian Baraniak).