Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17226) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

„Na mandat karny“ - nowa metoda cyberprzestępców. WITD ostrzega!

Dodano: 17.04.2021 11:27
Źródło: LM.pl

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu ostrzega przed wiadomościami informującymi o nieopłaconych mandatach i konieczności uregulowania należności poprzez załączony w SMS-ie link.

To nowa metoda oszustwa cyberprzestępców. W treści SMS-ów widnieje informacja o niezapłaconym mandacie i data, kiedy sprawa zostanie skierowana do sądu. Kwota jest niska, a wpłaty można dokonać przez zamieszczony w wiadomości link. Tam, należy podać dane takie jak login, hasło i kod z SMS-a. Strona przypomina bramkę realizacji szybkich płatności internetowych i wiele osób nie orientuje się, że wpisując dane, przekazuje je oszustowi, który zaloguje się na konto i może je wyczyścić.

Inspekcja Transportu Drogowego podkreśla, że nie wzywa do opłacenia zaległych mandatów poprzez SMS-y. Jednocześnie mundurowi przypominają, że w każdym przypadku budzącym wątpliwość, najlepiej skontaktować się z ITD.

fot. slaska.policja.gov.pl

  • „Na mandat karny“ - nowa metoda cyberprzestępców. WITD ostrzega!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak się nie dać oszukać i okraść, kiedy jest coraz więcej oszustów i tylko czyhają na nasze pieniądze ? W Częstochowie okradziono Urząd Miasta na 2 miliony złotych, księgowa lekką ręką przelała pieniądze z kasy miasta na konta oszustów nic nie podejrzewając.
Dodano: 17.04.2021 17:02    Przez: Dobre co ?

KOMENTARZE

Jak się nie dać oszukać i okraść, kiedy jest coraz więcej oszustów i tylko czyhają na nasze pieniądze ? W Częstochowie okradziono Urząd Miasta na 2 miliony złotych, księgowa lekką ręką przelała pieniądze z kasy miasta na konta oszustów nic nie podejrzewając.
Dodano: 17.04.2021 17:02    Przez: Dobre co ?

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.