Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16422) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Licheń.Dzień promocji honorowego oddawania krwi w sanktuarium

Dodano: 10.05.2021 13:07

„Twoja krew może ocalić komuś życie” – już po raz drugi pod takim hasłem w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się dzień promocji honorowego oddawania krwi.

Krew będzie można oddać 16 maja w Sali Całunu Turyńskiego w dolnej bazylice w godzinach 8.30-12.00. Sanktuarium organizuje zbiórkę już po raz kolejny. W zeszłym roku, w setną rocznicę narodzin św. Jana Pawła II, do zbiórki krwi w licheńskim sanktuarium przystąpiło ponad 70 osób. Mimo epidemii, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, po badaniach i konsultacji z lekarzem, 50 osób oddało aż 22,5 l krwi.

Według danych z soboty, 7 maja w najbliższym dla Lichenia Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, stan zapasów poszczególnych grup był bardzo niski lub niski. W poznańskim RCKiK poziom krwi 0Rh-, ARh- i BRh- był bardzo niski! Choć pandemia wpłynęła na to, że sporo osób zrezygnowało z oddawania krwi z powodu wprowadzonych obostrzeń czy obawy przed zakażeniem koronawirusem, krew potrzebna jest każdego dnia. Szpitale nadal przeprowadzają zabiegi operacyjne, a mimo stanu epidemii, ludzie także ulegają wypadkom.

- Dlatego jeśli jesteś zdrowy, nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną i nie masz innych przeciwwskazań, zapraszamy 16 maja w godzinach 08.30-11.30, do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, by oddać krew – apeluje sanktuarium. - Warto wiedzieć, że czasowa dyskwalifikacja dawców po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 wynosi: 48 godzin – po przyjęciu szczepionki mRNA (Pfizer/BioNTech, Moderna) oraz 14 dni – po przyjęciu szczepionki wektorowej (Astra Zeneca, Johnson and Johnson). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu - można zgłosić się do oddania krwi lub jej składników najwcześniej po 7 dniach od ustąpienia objawów.

Więcej informacji w Biurze Obsługi Pielgrzyma: 63 270 81 42, lichen@lichen.pl. Akcja krwiodawstwa odbędzie się w Sali Całunu Turyńskiego, do której można wejść od strony wschodniej bazyliki, gdzie znajduje się portyk z postaciami czterech Ewangelistów.

 

  • Licheń.Dzień promocji honorowego oddawania krwi w sanktuarium

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium,   krwiodawstwo,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jezus Chrystus przelał swoją krew za nasze grzechy w ofierze Bogu Ojcu, aby nas odkupić. Dziękujmy Mu za to, że poprzez swoją ofiarną śmierć na krzyżu obmył nas z naszych grzechów swoją krwią i pojednał nas z Bogiem.
Dodano: 10.05.2021 13:29    Przez: Krew Jezusa
Chrześcijanin się nie szczepi, gdyż ufa bezgranicznie Bogu i swoje życie powierzył Jemu, na dobre i na złe. Niewierni zaś ufają szczepionkom a nie Bogu i po tym poznajemy ludzi wierzących w Boga czyli chrześcijan i niewiernych jak np. katolicy.
Dodano: 10.05.2021 13:35    Przez: Kochajmy Boga i Pana Jezusa
Bóg nie ma matki, katoliku przejrzyj na oczy, masz oczy a nie widzisz, masz uszy a nie słyszysz i nic nie rozumiesz, dlaczego ?
Dodano: 10.05.2021 13:37    Przez: Bóg nie ma matki
W Ewangeliach jest dużo o krwiodawstwie,dlatego Kościół przejął i punkty krwiodawstwa.
Dodano: 10.05.2021 15:36    Przez: rozmodlonna
Czy wolno przetaczać krew, człowiek człowiekowi, u Świadków Jehowy nie i też nie wolno spożywać niczego w czym jest krew jak czarny salceson, czarna kaszanka, czy zupa typu czarnina ?
Dodano: 10.05.2021 15:38    Przez: Transfuzja
Czarno to widze.
Dodano: 10.05.2021 17:13    Przez: Czarnek
Niech mnie Bóg chroni przed takimi miejscami jak Licheń czy Częstochowa i wieloma innymi miejscami kultu maryjnego, no i przed zakonnikiem Tadeuszem Rydzykiem i jego zauroczeniem i uwielbieniem bogini Maryi. "Jego krew na nas i na nasze dzieci" i tak faryzeusze skazali na śmierć Pana Jezusa.
Dodano: 10.05.2021 18:08    Przez: Chrześcijanin
Pomagać TAK. Fanatyzm NIE. Widzę tu komentarze fanatycznych zwolenników i fanatycznych przeciwników wiary. To co ma człowiek w środku i w co wierzy nie powinno nikogo obchodzić, ani on nie powinien się z tym obnosić. Tak jak z tym co i jak robi w sypialni.
Dodano: 11.05.2021 08:26    Przez: p***rnese tu
Katolik ma spokój z sypialnią,bo tam tylko śpi.Raz w roku,z obowiązku spłodzi dziecko,a i to z obrzydzeniem,ale co robić,proboszcz kazał.A w tym czasie klecha z jego żoną,lub siostrą,albo sąsiadką-na żyrandolu,na drągu,w przeciągu.Zaiste-frajerów ci u nas dostatek.
Dodano: 11.05.2021 10:56    Przez: Kasiulka
"Idżcie i nauczajcie" - przykazuje Pan Jezus, to nie jest prośba to jest nakaz, uczeń Jezusa powinien głosić Słowo Boże niewiernym, a ty jeden z drugą słuchaj i ucz się dla twojego dobra.
Dodano: 11.05.2021 16:37    Przez: Maranatha
Wiesz co,Marnahata?-Z tego uczenia najbardziej podoba mi się uczta Baltazara.Dziewczyny na stołach i te sprawy...
Dodano: 11.05.2021 21:37    Przez: Maczo-człowiek maczeta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.