Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15032) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Kino pod gwiazdami. Komedie w piątkowe wieczory przed KDK

Dodano: 20.06.2021 10:03
Źródło: LM.pl

Cztery seanse w lipcowym „Kinie pod gwiazdami“. Koniński Dom Kultury zaprasza na piątki z komedią.

Plenerowe kino rozgościło się w Koninie na dobre. Mieszkańcy korzystając z letniej aury, często wybierają seanse w plenerze. Dlatego KDK również w tym roku przygotował „Kino pod gwiazdami“.

- W tym roku spotkamy się 2, 9, 16 i 23 lipca na placu przed KDK. Start zawsze o 22.00. Naszym celem jest, by wszyscy świetnie się bawili, trochę pośmiali, dlatego w repertuarze znalazły się komedie: ,,Arab Blues”, ,,Kręcisz mnie”, ,,Jak być dobrą żoną” i ,,Włoskie wakacje” - informuje KDK.

,,Arab Blues” 2 lipca

Francuska komedia ,,Arab Blues” opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością i przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze są łatwe. Wychowana we Francji Selma postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że jej zawód i styl życia są nawet dla jej najbliższej rodziny bardzo podejrzane, a kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień.

,,Kręcisz mnie” 9 lipca

Opowieść o odnoszącym sukcesy biznesmenie i niepoprawnym podrywaczu, który poznaje śliczną Julię i postanawia ją uwieść. Przypadek sprawia, że główny bohater Jocelyn zaczyna udawać niepełnosprawnego. Kobieta daje się nabrać, a sprawy idą po myśli Jocelyna. Do momentu, gdy Julia przedstawia mu swoją starszą siostrę ,,podobnie jak on” poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jocelyn zakochuje się we Florence i jest zmuszony kontynuować swoją zwariowaną maskaradę.

,,Jak być dobrą żoną” 16 lipca

Historia Paulette (Juliette Binoche), która wraz z małżonkiem prowadzi prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André, ekscentryczną szwagierką – Gilberte oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse. Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?

,,Włoskie wakacje” 23 lipca

Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Jednak główni bohaterowie filmu wcale nie zamierzają się zachwycać otoczeniem. Robert (Liam Neeson) wraz z synem przyjeżdżają do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa. 

  • Kino pod gwiazdami. Komedie w piątkowe wieczory przed KDK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kino pod gwiazdami,   wakacyjne kino,   kino,   seans,   film,   komedia,   koniński dom kultury,   skwer przed KDKDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.