Skocz do zawartości
LM.plWiadomościLatem odwiedź Szczyrk. Sprawdź dlaczego warto!

Latem odwiedź Szczyrk. Sprawdź dlaczego warto!

Materiał promocyjny

Dodano:
Latem odwiedź Szczyrk. Sprawdź dlaczego warto!

Jeśli do Szczyrku to tylko zimą, kiedy biały puch przyjemnie pokrywa szczyty, zapewniając fantastyczną zabawę na nartach, czy sankach? Nic bardziej mylnego! Odkryj niesamowity urok tego miasta również latem, kiedy szlaki zarówno piesze, jak i rowerowe zaproszą Cię na emocjonującą przygodę. Jak zaplanować aktywny i niezapomniany urlop w Szczyrku?

Dlaczego właśnie Szczyrk?

Szczyrk to klimatyczna, niezwykle urocza górska kraina, zlokalizowana na terenie Krajobrazowego Parku Beskidu Śląskiego. Pięknie usytuowana na wysokości około 600-800 m n.p.m. zapewnia urzekające widoki i spacery w otoczeniu majestatycznych gór. Do Szczyrku warto wybrać się także latem, by zdobywać górskie szczyty, zwiedzić jaskinie, czy spróbować swoich sił na rowerze.

Deptak nad Żylicą, oferta jazdy konnej czy możliwość schłodzenia się na jednym z basenów lub na 80-metrowej zjeżdżalni wodnej sprawiają, że w Szczyrku spodoba się również najmłodszym turystom. Dla tych bardziej spragnionych mocnych wrażeń, Szczyrk zapewnia atrakcje podczas zdobywania szczytów górskich, również na rowerze. Trasy prowadzą wśród interesujących zabytków, ale i miejsc gdzie zorganizujesz piknik, czy odpoczniesz na łonie natury.

Trasy piesze w Szczyrku

Wybierając się do Szczyrku latem, koniecznie zabierz ze sobą wygodne buty, kapelusz przeciwsłoneczny i krem z dobrym filtrem ochronnym. Nie możesz przecież przegapić okazji, by wdrapać się na jeden ze szczytów górskich albo przynajmniej wybrać się na spacer deptakiem nad Żylicą.

Nic zresztą dziwnego, że po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: „Szczyrk atrakcje”, to właśnie ten deptak pojawia się jako pierwszy. To fantastyczny pomysł, jeśli do Szczyrku zabraliście rolki albo hulajnogi i chcecie miasteczko zwiedzić z dziećmi. Na tej trasie znajdziesz bowiem trampoliny, gokarty, ale i urocze knajpki, gdzie skosztujesz lokalnej kuchni.

Innym ciekawym pomysłem będzie zdobycie szczytu Skrzyczne albo Klimczok. Na taką wyprawę zarezerwuj cały dzień, zwłaszcza jeśli po drodze chcesz podziwiać niesamowite widoki, jakie malować dla Ciebie będzie sama natura. Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Wejdziesz tam pieszo, wjedziesz rowerem, albo kolejką górską. I zdecydowanie warto choćby dla samego widoku, jaki rozpościera się na Babią Górę, a przy dobrej pogodzie i na Tatry Wysokie.

Zdobywaj górskie szczyty rowerem

To propozycja dla tych, co lubią wysoki poziom adrenaliny i kochają dwa kółka. Świetnie rozplanowane trasy rowerowe w Szczyrku zapraszają na naprawdę pełne emocji i wrażeń całodniowe wycieczki. Oficjalnych szlaków jest kilka, ale w rzeczywistości tras rowerowych jest wiele, i to o różnym stopniu trudności.

Rowerem możesz pokonać deptak nad Żylicą, ale i zaplanować wjazd na Klimczok. Jest więc w czym wybierać, zwłaszcza że w Szczyrku funkcjonuje także wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Nie tylko nie musisz więc zabierać swojego roweru, ale również skorzystasz ze wsparcia na trudniejszych odcinkach czy stromych podjazdach. Co więcej, wspomniana wypożyczalnia rowerów elektrycznych jest też dobrze wyposażona. Znajdziesz tam więc kask dla siebie, ale i przydatne ochraniacze.

Zaproponowane trasy rowerowe w Szczyrku dopasowane są również dla najmłodszych. Rower w Szczyrku wypożyczysz także dla dzieci. Trasę możesz dobrać zarówno pod względem stopnia trudności, jak i długości. Pamiętaj jednak, że góry zaproszą Cię na ekstremalny rajd, którego nie da się porównać z miejską trasą w Twoim rodzinnym mieście.

Na spotkanie z nietoperzami

Szczyrk oferuje wiele niezapomnianych chwil, również podczas zwiedzania jaskiń. Jeśli jednak nie jesteś wprawionym grotołazem, to do jaskiń wybierz się w towarzystwie przewodnika. Zlokalizowana na wysokości 1080 m n.p.m. Jaskinia Malinowska jest jednym z ciekawszych obiektów w okolicach Szczyrku, ale odznacza się dużym stopniem trudności. Niezbędna będzie latarka i coś nieprzemakalnego. Interesująca jest też jaskinia w Trzech Kopcach, tam gospodarzem jest nocek duży - największy z nietoperzy żyjących w Polsce.

Wybierz Szczyrk!

Odkryj Szczyrk w fenomenalnej, letniej szacie. Pieszo, na rowerze, czy z lotu ptaka, kolejką górską - za każdym razem zapewnisz sobie niesamowite widoki i fantastyczne przeżycia.

Czytaj więcej na temat:
wakacje, góry, Szczyrk
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole