Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościW klubie zdrowia

W klubie zdrowia

Dodano:
W klubie zdrowia
Już w sobotę, 11 maja, wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Koninie zapraszają na spotkanie klubu zdrowia zatytułowane "Rak a dieta".

Jak powstają nowotwory? Czy to, co jemy, ma związek z chorobami nowotworowymi? Czy odpowiednia dieta może uchronić palaczy przed rakiem płuc? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas jednego ze spotkań, które zorganizuje filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie.

Już w sobotę, 11 maja, wolontariusze zapraszają na spotkanie klubu zdrowia zatytułowane "Rak a dieta". Gościem będzie Jerzy Gubernator, pracownik naukowy Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, który od szeregu lat zajmuje się nowymi sposobami walki z nowotworami poprzez zastosowanie najnowocześniejszych metod naukowych. Odpowie on m.in. na pytania: jak powstają nowotwory? Czy to, co jemy, ma związek z chorobami nowotworowymi? Czy odpowiednia dieta może uchronić palaczy przed rakiem płuc?

Z kolei od 13 do 16 maja, filia ChSCh w Koninie wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Zdrowego Stylu Życia zapraszają na warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania. Program poprowadzi promotor zdrowia Agata Radosh, która przez cztery kolejne dni spotkań opowie m.in. o tradycjach i nawykach żywieniowych Polaków (i ich zdrowotnych konsekwencjach), o wpływie diety na choroby cywilizacyjne oraz o zasadach planowania posiłków. Wolontariusze zademonstrują, jak przygotować smaczne potrawy bez cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Każde spotkanie zakończy degustacja.

Wszystkie powyższe spotkania będą bezpłatne i odbywać się będą w Klubie Energetyk, przy ul. Przemysłowej 3d w Koninie. Początek wszystkich zajęć (klub zdrowia i Szkoła Zdrowego Gotowania) o godz. 18.00.

W klubie zdrowia
Przeczytaj również:Zdrowo na starówce
Czytaj więcej na temat:klub zdrowia, ChSCh filia w Koninie,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole