Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19237) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Wydawanie żywności

Dodano: 3.09.2013 11:28

Blisko 3000 osób zgłasza się po pomoc do punktu wydawania żywności prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie. Jak podkreślają wolontariusze, potrzebujących jest o wiele więcej.

Wolontariusze ChSCh w Koninie w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD) wydali w ubiegłym roku ponad 51 ton jedzenia i kontynuują tę formę wsparcia w bieżącym roku. Wciąż zgłaszają się nowi potrzebujący. Produkty żywnościowe finansowane przez Unię Europejską trafiają do banków żywności – w tym Banku Żywności w Koninie – które z kolei przekazują je różnym organizacjom charytatywnym. Jedną z nich jest ChSCh.Łączna wartość wsparcia udzielonego przez filię w Koninie w ramach PEAD 2012 wyniosła ponad 169.000 zł. Poza programem wolontariusze ChSCh otrzymują od Banku Żywności w Koninie dodatkową żywność pochodzącą od darczyńców krajowych. W jej skład wchodzą m.in. jogurty, warzywa, napoje, herbaty, słodycze.

– Wciąż przychodzą do nas nowe osoby, prosząc o pomoc – mówi Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – W tej chwili mamy już trzy tysiące osób.

Filia ChSCh w Koninie po raz pierwszy przystąpiła do PEAD w 2004 roku. Wówczas objęła pomocą 400 osób. Dziś ze wsparcia korzysta niemal ośmiokrotnie więcej. Jak podkreśla Dorota Skąpska, nie są to liczby, którymi należy się chwalić. Celem wolontariuszy jest, by liczba osób, które muszą korzystać z pomocy, mogła się zmniejszać. A w przyszłym roku prawdopodobnie czekają nas zmiany w pomocy żywnościowej udzielanej przez Unię Europejską. Pomoc żywnościowa może być udzielana pod inną nazwą i w zmienionym zakresie. Wolontariusze i osoby otrzymujące żywność mają nadzieję, że mimo to chleba dla najbardziej potrzebujących nie zabraknie.

 

  • Wydawanie żywności

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

mogę dołożyć tonę mirabelek....niech motłoch żre i nie narzeka
Dodano: 03.09.2013 11:51    Przez: ~jesiołowski peło
A gdzie Bin Laden ze swoim bankiem?Ile ten Gnom dał swoich ziemniaków ,mąki czy pieniędzy????????,ZERO.
Dodano: 03.09.2013 15:35    Przez: ~kłodawiak
"Oto Polska - kraj mlekiem i miodem płynący". Oto Konin (nie tylko) smród brud i ubóstwo - typowe realia.miły
Dodano: 03.09.2013 11:56    Przez: ~miłek
z tych 3000 to 2000 spokojnie mogłoby na to jedzenie zarobić. Wiele razy widziałem wyrzucaną przez obdarowanych żywność z oznaczeniem pomoc WE.
Dodano: 03.09.2013 12:04    Przez: ~Rydz
Macie swoją "demokrację": Tyle razy wybory a mory ciągle te same; Najpierw tworzą listy wyborcze, czyli wybierają się pomiędzy sobą, następnie ogłaszają ciszę wyborczą i podsuwają te ochłapy wyborcom i każą "wybierać” stwarzając pozory demokracji.Kiedy już wybraliście tak zwanych przedstawicieli narodu, którzy mają reprezentować interes narodu obowiązuje ich dyscyplina partyjna i pod dyktando mafii w odpowiednim momencie mają podnosić ręce?Dyscyplina to: Jedna kadencja i możliwość odwołania poprzez referendum w każdej chwili!!!!NARODZIE!!! OBUDŹ SIĘ!!!! Ohydna obłuda!!!Popatrzcie jak się ustawili: od ponad dwudziestu , co cztery lata wybory a mordy ciągle te same.Czy w Polsce 38-ośmio milionowym NARODZIE nie ma ludzi wykształconych uczciwych ludzi??? Ciągle się przewija ok. 1000 w większości zapijaczonych mord, które nie mają żadnego pojęcia o zarządzaniu krajem!!! Ich jedynym celem jest ściąganie haraczu, dziel ...
Dodano: 03.09.2013 12:04    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Mam nadzieje ze nadejdzie dzien w którym ci klamcy,złodzieje ,aferały i nieudacznicy odPOwiedza za swoje czyny i stana przed Trybunałem Stanu! Mam nadzieje zre pomocnik mafiozów,syn płemieła stanie POnownie przed NIEZAWISŁYM POLSKIM SĄDEM a nie przed prokuratorkami 'na telefon" i odpowie za wspołudział w przekrecie a Sad nakaze temu kryminaliscie zwrot zagrabionego mienia wraz z odsetkami odsiadka bez zawiasów!Jestem młody-poczekam!
Dodano: 03.09.2013 12:38    Przez: ~liberal
najle[piej wszystko za darmochę dostac !!! inni pracuja a ci za darmo wszystko
Dodano: 03.09.2013 12:07    Przez: ~pracujący
Glosowales na socjalistow ? Tak dziala socjalizm wlasnie. Zabiera sie pracujacemu zeby dac temu, ktoremu sie pracowac nie chce. Tak Cie wlasnie okradaja na kazdym kroku :) Sponsorujesz bande urzednicza a pozniej nierobow ;) Zanim kolejny raz zaglosujesz na bande socjalistow zapoznaj sie z takimi partiami jak KNP, UPR czy PJN - to sa partie prawicowe, ktore sa antysocjalistyczne.
Dodano: 03.09.2013 14:57    Przez: ~prawy
Nie wiedzialem. Gdzie rozdaja to darmowe zarcie ? Zaloze sie, ze 90% z bioracych to jedzenie mogloby sobie zarobic na to. Ale kraj socjalistyczny, ktory daje rybe zamiast wedki takie pokolenie wychowal. Sam pojde po darmowe jedzenie - skoro okradaja mnie tak w podatkach i sponsoruja takie akcje dla nierobow to chociaz troche odzyskam z tego co mi zabieraja.
Dodano: 03.09.2013 14:56    Przez: ~prawy
Też mam pewne wątpliwości,czy ta żywność jest rozdawana osobom potrzebującym,sama widziałam tę kolejkę potrzebujących w Starym Koninie,była tam np pani,która znudzona poszła zapalić papierosa/10 zł paczka!/i,żeby nie dźwigać prezentów,podjechała czerwonym Yarisem,który jest zarejestrowany na babcię.,ta pani obiadów też nie gotuje,bo dzieci jedzą za darmo w szkole,a ona zadbana fryzyra,paznokcie nic nie robi.Myślę,że opieka społeczna nic nie widzi,a głupi podatnik na takich cwaniaków pracuje!
Dodano: 03.09.2013 15:36    Przez: ~podatnik
Jak tu tylu prawicowców to zapraszam na spotkanie Kongresu Nowej Prawicy w Koninie, które odbędzie się 7 września, szczegóły na facebookowym profilu KNP Konin :)
Dodano: 03.09.2013 15:38    Przez: ~KNP Konin
A MOŻE POINFORMUJCIE REDAKCJE LM , ŻEBY NAPISAŁA O TYM NA PORTALU Z WYPRZEDZENIEM...NIE KAŻDY Z FEJSBUKA KORZYSTA.....IM WIĘCEJ LUDZI BĘDZIE O TYM WIEDZIEĆ TYM WIĘKSZA...JASNOŚĆ UMYSŁOWA NARODU
Dodano: 03.09.2013 17:07    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Nie jestem z Konina czy mogłabym zapisać się na listę ??
Dodano: 03.09.2013 16:46    Przez: ~Aga
Średnio 4 razy w roku jeden księżulek zaopatruje swoich rodziców w produktu z oznaczeniem WE. Korsa aż ugina się pod ciężarem mleka, mąki, makaronów, serów itd. Jego rodzice to kopalniani emeryci i widać łapią się na darmowe jedzenie. Powinni z PIT-y przedstawiać, zanim cokolwiek dostaną, bo ci naprawdę biedni, to honorowi ludzie i nie pójdą po darmowe jedzenie.
Dodano: 03.09.2013 19:47    Przez: ~aqwerty
Zgadzam się biedni nie pójdą bo się wstydzą i mają honor wolą głodować i zarobić choćby 10zł Tam chodzą tacy którzy mają tak jak do Caritas w Kleczewie a panie z Caritas pomogą zanieść torby do domu. Taka jest prawda mają ale jak dają to trzeba brać bo to jest nie kontrolowane-tak być nie powinno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 03.09.2013 20:19    Przez: ~Majka
E tam trzeba mieć dobrego kolegę H.... który załatwi "trochę" na lewo....