Dzisiaj jest poniedziałek 2 sierpnia 2021, imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15465) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
21 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Próbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko prz ... (0)Pamiątki z Powstania Warszawskiego w licheńskim mu ... (3)

Posiłek dla dzieci

Dodano: 1.10.2013 12:42

Rusza ogólnopolska zbiórka żywności „Podziel Się Posiłkiem”. W Koninie też będą zbierać żywność dla niedożywionych dzieci.

Rusza ogólnopolska zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel Się Posiłkiem”. Organizatorami są banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności oraz firma Danone. Tegoroczna zbiórka w sklepach odbędzie się w pierwszy weekend października.

„Podziel się posiłkiem” ma za zadanie zwrócić uwagę na skalę problemu niedożywienia wśród dzieci, która jest ogromna. Nie tylko gdzieś w krajach trzeciego świata, ale także tuż obok nas. Z najnowszego sondażu z czerwca 2013 r., przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Danone i banków żywności, wynika, że w Polsce niedożywionych jest ok. 162 tys. dzieci, tylko z samych szkół podstawowych

Najbardziej pożądane produkty podczas tegorocznej akcji to oleje, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, przetwory owocowe i rybne, a także słodycze. Będzie można się nimi podzielić 4 i 5 października. Wystarczy w tych dniach odwiedzić jeden ze sklepów biorących udział w akcji, zakupić dodatkową żywność i przekazać ją wolontariuszom banku żywności, do specjalnie oznakowanego kosza. Zebrane produkty trafią do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci.

Jedną z organizacji, które otrzymają żywność zebraną podczas „Podziel Się Posiłkiem” będzie filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie. - Żywność zebrana podczas zbiórki pomoże zaspokoić podstawowe potrzeby beneficjentów. W rodzinach wielodzietnych, rodzinach samotnych matek każdy dodatkowy produkt jest na wagę złota – tłumaczy Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Mamy nadzieję, że mimo kryzysu i niewielkich zasobów w portfelach Bank Żywności w Koninie w tym roku zbierze podobną ilość artykułów spożywczych, jak poprzednio.

  • Posiłek dla dzieci

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akcja podziel się posiłkiem,   ChSCH filia w Koninie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

najpierw namawia się do wielodzietności,a potem kombinuje,jak by tu ich wyżywić bez uszczerbku dla własnej kieszeni.
Dodano: 01.10.2013 13:11    Przez: ~zappa
żałosny donek i jego kolesie opalaja sie cygarami żra i chleja za państwowa kase a dzieci głoduja to nie ludzie to żulia
Dodano: 01.10.2013 13:17    Przez: ~Kamil
Dajcie ludziom pracę to sami sobie kupią to co im będzie potrzebne.A ja jak będę chciała komuś pomóc to zrobię to bezpośrednio. Nikt za moje pieniądze nie będzie robił sobie kampanii
Dodano: 01.10.2013 13:17    Przez: ~Koninianka
szczawiu i mirabelek na zime rodzice zapasów nie narobili ?
Dodano: 01.10.2013 13:18    Przez: ~PO
Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztuje ponad milion złotych rocznie, czyli około sto tysięcy miesięcznie. PiS nie chce wystąpić o ochronę BOR, woli płacić prywatnej firmie, której stawki są ponadstandardowe, to znaczy: wysokie jak na tę branżę. Czemu podatnicy, bo to zapewne oni finansują ochronę prezesa, muszą za to robić?
Dodano: 01.10.2013 13:20    Przez: ~PIS
Aleksander Grad (50 l.), który od lipca kieruje dwiema spółkami Skarbu Państwa - PGE Energia Jądrowa Spółka Akcyjna i PGE EJ1 Spółka z o.o. - postanowił przerwać medialne spekulacje wokół swoich zarobków. - Nie jest prawdą, że zarabiam 110 tys. zł miesięcznie. Moje łączne miesięczne wynagrodzenie to 55 286,45 zł brutto - mówi tylko nam Aleksander Grad.SZTUCZNE STANOWISKO PARTYJNE..BO ELEKTROWNI ATOMOWEJ I TAK NIE BĘDZIE
Dodano: 01.10.2013 13:23    Przez: ~kongres nowej prawicy
powinni zabrac premie urzednikom bo i tak nic nie robia
Dodano: 01.10.2013 15:19    Przez: ~zeus
nowe pokolenie niewolników rośnie,ale trzeba uważać,żeby nie padło z głodu,cholera jasna.
Dodano: 01.10.2013 21:21    Przez: ~pan urzędnik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.