Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPosiłek dla dzieci

Posiłek dla dzieci

Dodano:
Posiłek dla dzieci
Rusza ogólnopolska zbiórka żywności „Podziel Się Posiłkiem”. W Koninie też będą zbierać żywność dla niedożywionych dzieci.

Rusza ogólnopolska zbiórka żywności „Podziel Się Posiłkiem”. W Koninie też będą zbierać żywność dla niedożywionych dzieci.

Rusza ogólnopolska zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel Się Posiłkiem”. Organizatorami są banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności oraz firma Danone. Tegoroczna zbiórka w sklepach odbędzie się w pierwszy weekend października.

„Podziel się posiłkiem” ma za zadanie zwrócić uwagę na skalę problemu niedożywienia wśród dzieci, która jest ogromna. Nie tylko gdzieś w krajach trzeciego świata, ale także tuż obok nas. Z najnowszego sondażu z czerwca 2013 r., przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Danone i banków żywności, wynika, że w Polsce niedożywionych jest ok. 162 tys. dzieci, tylko z samych szkół podstawowych

Najbardziej pożądane produkty podczas tegorocznej akcji to oleje, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, przetwory owocowe i rybne, a także słodycze. Będzie można się nimi podzielić 4 i 5 października. Wystarczy w tych dniach odwiedzić jeden ze sklepów biorących udział w akcji, zakupić dodatkową żywność i przekazać ją wolontariuszom banku żywności, do specjalnie oznakowanego kosza. Zebrane produkty trafią do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci.

Jedną z organizacji, które otrzymają żywność zebraną podczas „Podziel Się Posiłkiem” będzie filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Koninie. - Żywność zebrana podczas zbiórki pomoże zaspokoić podstawowe potrzeby beneficjentów. W rodzinach wielodzietnych, rodzinach samotnych matek każdy dodatkowy produkt jest na wagę złota – tłumaczy Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Mamy nadzieję, że mimo kryzysu i niewielkich zasobów w portfelach Bank Żywności w Koninie w tym roku zbierze podobną ilość artykułów spożywczych, jak poprzednio.

Posiłek dla dzieci
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole