Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22225) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Akcja kurtka

Dodano: 8.10.2013 11:51

W Koninie rusza czwarta edycja akcji „Kurtka dla malucha”.

„Gdy puka zima, otwórzmy serca!” – pod takim hasłem wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) rozpoczyna czwartą edycję ogólnopolskiej akcji „Kurtka dla malucha”. Filie ChSCh w różnych miastach w Polsce będą zbierać ciepłą odzież, która następnie trafi do potrzebujących dzieci.

Ideą akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W takich rodzinach problemem jest już samo wyżywienie. Zimą do podstawowych wydatków dochodzi zapotrzebowanie na ciepłą odzież. Gospodarstwa domowe mające na utrzymaniu czwórkę i więcej dzieci stanowią wg GUS grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. 27% rodzin wielodzietnych żyło w 2012 r. poniżej minimum egzystencji.

W ramach „Kurtki dla malucha” wolontariusze ChSCh będą przyjmować ciepłe ubrania dziecięce – kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, a także buty zimowe, które trafią do maluchów znajdujących się pod opieką lokalnej filii ChSCh.  – Przy poprzednich edycjach „Kurtki dla malucha” mogliśmy doświadczyć życzliwości i ofiarności koninian – podkreśla Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Nasi podopieczni bardzo cieszą się z kurtek. Wiele rodzin korzysta z odzieży uzyskanej podczas akcji.

W Koninie ubrania można przynosić do siedziby filii ChSCh, przy ul. Zofii Urbanowskiej 4, w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godzinach od 10 do 15 lub w inne dni po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, tel. 609 501 300. Wolontariusze proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości; przyjmowane są także ubrania dla dorosłych.

Fot. ChSCh

  • Akcja kurtka

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Najlepiej rozejrzyjcie się wokół siebie. Droga będzie krótsza.
Dodano: 08.10.2013 12:16    Przez: ~912
dlaczego centra handlowe nie dołączą się do takich akcji?
Dodano: 08.10.2013 13:10    Przez: ~edd
a co to mało lumpeksow tam za 1zl można już kupic calkiem dobra rzecz chodza tam wszyscy a biedny nie może?tylko ida na latwizne a na piwko to jest bo znam takich biednych
Dodano: 08.10.2013 14:47    Przez: ~wentel
najwięcej właśnie się pewnie obłowią ci co na ubrania dla dzieci nie mają, rąbali się jak króliki napłodzili z siedmiu i bida ale pod sklepem cały dzień się stoi i wino chla, potem do mopsu i hulaj dusza
Dodano: 08.10.2013 15:47    Przez: ~Kolka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.