Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAkcja kurtka

Akcja kurtka

Dodano:
Akcja kurtka
W Koninie rusza czwarta edycja akcji „Kurtka dla malucha”.

W Koninie rusza czwarta edycja akcji „Kurtka dla malucha”.

„Gdy puka zima, otwórzmy serca!” – pod takim hasłem wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) rozpoczyna czwartą edycję ogólnopolskiej akcji „Kurtka dla malucha”. Filie ChSCh w różnych miastach w Polsce będą zbierać ciepłą odzież, która następnie trafi do potrzebujących dzieci.

Ideą akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W takich rodzinach problemem jest już samo wyżywienie. Zimą do podstawowych wydatków dochodzi zapotrzebowanie na ciepłą odzież. Gospodarstwa domowe mające na utrzymaniu czwórkę i więcej dzieci stanowią wg GUS grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. 27% rodzin wielodzietnych żyło w 2012 r. poniżej minimum egzystencji.

W ramach „Kurtki dla malucha” wolontariusze ChSCh będą przyjmować ciepłe ubrania dziecięce – kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, a także buty zimowe, które trafią do maluchów znajdujących się pod opieką lokalnej filii ChSCh.  – Przy poprzednich edycjach „Kurtki dla malucha” mogliśmy doświadczyć życzliwości i ofiarności koninian – podkreśla Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Nasi podopieczni bardzo cieszą się z kurtek. Wiele rodzin korzysta z odzieży uzyskanej podczas akcji.

W Koninie ubrania można przynosić do siedziby filii ChSCh, przy ul. Zofii Urbanowskiej 4, w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godzinach od 10 do 15 lub w inne dni po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, tel. 609 501 300. Wolontariusze proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości; przyjmowane są także ubrania dla dorosłych.

Fot. ChSCh

Akcja kurtka
Przeczytaj również:Przynieś kurtkę dla malucha
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole