Dzisiaj jest poniedziałek 2 sierpnia 2021, imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15478) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
21 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Próbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko prz ... (0)Pamiątki z Powstania Warszawskiego w licheńskim mu ... (3)

Akcja kurtka

Dodano: 8.10.2013 11:51

W Koninie rusza czwarta edycja akcji „Kurtka dla malucha”.

„Gdy puka zima, otwórzmy serca!” – pod takim hasłem wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) rozpoczyna czwartą edycję ogólnopolskiej akcji „Kurtka dla malucha”. Filie ChSCh w różnych miastach w Polsce będą zbierać ciepłą odzież, która następnie trafi do potrzebujących dzieci.

Ideą akcji jest pomoc potrzebującym rodzinom z dziećmi w okresie zimowym. W takich rodzinach problemem jest już samo wyżywienie. Zimą do podstawowych wydatków dochodzi zapotrzebowanie na ciepłą odzież. Gospodarstwa domowe mające na utrzymaniu czwórkę i więcej dzieci stanowią wg GUS grupę najbardziej zagrożoną skrajnym ubóstwem. 27% rodzin wielodzietnych żyło w 2012 r. poniżej minimum egzystencji.

W ramach „Kurtki dla malucha” wolontariusze ChSCh będą przyjmować ciepłe ubrania dziecięce – kurtki, swetry, czapki, szaliki, spodnie, podkoszulki i inne, a także buty zimowe, które trafią do maluchów znajdujących się pod opieką lokalnej filii ChSCh.  – Przy poprzednich edycjach „Kurtki dla malucha” mogliśmy doświadczyć życzliwości i ofiarności koninian – podkreśla Dorota Skąpska, kierownik filii ChSCh w Koninie. – Nasi podopieczni bardzo cieszą się z kurtek. Wiele rodzin korzysta z odzieży uzyskanej podczas akcji.

W Koninie ubrania można przynosić do siedziby filii ChSCh, przy ul. Zofii Urbanowskiej 4, w poniedziałki, wtorki i czwartki, w godzinach od 10 do 15 lub w inne dni po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, tel. 609 501 300. Wolontariusze proszą o dzielenie się odzieżą dobrej jakości; przyjmowane są także ubrania dla dorosłych.

Fot. ChSCh

  • Akcja kurtka

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Najlepiej rozejrzyjcie się wokół siebie. Droga będzie krótsza.
Dodano: 08.10.2013 12:16    Przez: ~912
dlaczego centra handlowe nie dołączą się do takich akcji?
Dodano: 08.10.2013 13:10    Przez: ~edd
a co to mało lumpeksow tam za 1zl można już kupic calkiem dobra rzecz chodza tam wszyscy a biedny nie może?tylko ida na latwizne a na piwko to jest bo znam takich biednych
Dodano: 08.10.2013 14:47    Przez: ~wentel
najwięcej właśnie się pewnie obłowią ci co na ubrania dla dzieci nie mają, rąbali się jak króliki napłodzili z siedmiu i bida ale pod sklepem cały dzień się stoi i wino chla, potem do mopsu i hulaj dusza
Dodano: 08.10.2013 15:47    Przez: ~Kolka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.