Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17849) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Dziecko na kartki

Dodano: 20.11.2013 11:21

Naprzemienna opieka nad dzieckiem – to główny cel stowarzyszenia Dzielny Tata, które powstało w Koninie. - Tata nie jest gorszym rodzicem, a dziecko nie jest na kartki – uzasadnia Marcin Nowak ze stowarzyszenia.

Misją stowarzyszenia jest zmiana prawa rodzinnego w Polsce i wprowadzenie opieki naprzemiennej nad dziećmi, niesienie wsparcia dla ojców chcących wychowywać własne dzieci, zmiana mentalności społeczeństwa, sędziów i psychologów. - Mężczyzna jest postrzegany jako rodzic drugoplanowy. Zapisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego pochodzą z lat 60- tych i nie są dostosowane do współczesnego świata – mówili w Koninie przedstawiciele stowarzyszenia. W tym gronie są także kobiety.

W około 5 procentach przypadków sądy przyznają opiekę ojcom. Zwykle w przypadku skrajnej nieodpowiedzialności albo choroby matki. - Sprawy o kontakty z dziećmi i egzekwowanie kontaktów ciągną się latami podczas których zatracana jest więź emocjonalna dziecka z tatą – mówi Marcin Nowak. - Nie chcemy aby rola ojca ograniczała się do funkcji bankomatu.

Stowarzyszenie Dzielny Tata powstało na bazie ruchu społecznego skupiającego ponad 1000 ojców. Współpracuje ze stowarzyszeniem Forum Matek , którego członkami są babcie i dziadkowie walczący o możliwość kontaktowania się z wnukami. - Chcemy wprowadzić do kodeksu rodzinnego opiekę wspólną, naprzemienną na wzór rozwiązań stosowanych w krajach zachodnich, skandynawskich – mówiła Anna Lewandowska. - Szwedzkie badania pokazują że w przypadku rozstania rodziców jest to najlepsza dla dziecka forma sprawowania opieki.

Członkowie Dzielnego Taty wspierają się wzajemnie w walce o kontakty z dziećmi, między innymi wymieniają doświadczenia, pomagają pisać pisma sądowe i urzędowe, uczestniczą w rozprawach sądowych jako osoby zaufania. Stowarzyszenie będzie wnioskowało o dotację na prowadzenie kampanii społecznej mającej na celu zmianę mentalności społeczeństwa, w tym sędziów i psychologów. - Dziecko, by prawidłowo się rozwijać potrzebuje czerpać wzorce równo od mamy, jak i od taty – uważają założyciele stowarzyszenia.

 

 

  • Dziecko na kartki
  • dzielnytatazd3

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Byłem na tej konferencji bo stowarzyszenie porusza bardzo ważne kwestie. Każde dziecko ma prawo do obojga rodziców. Pozbawienie ojca praw do dziecka to też pozbawienie jego rodziców do prawa bycia dziadkami.
Dodano: 20.11.2013 12:04    Przez: Jarosław Matuszewski
System tak działa w Polsce: jeśli ojciec i zapytać o swoje prawa, sąd najpierw ignoruje cię. Jeśli w dalszym ciągu, a następnie starają się malować cię jako zboczeńca, albo winny przemocy domowy Jesili wygrać te sprawy i nadal walczyć o swoje prawa do dzieci, to system próbuje powiedzieć ze masz jakis chorobę psychiczną, ("chesz uzyskać prawo do opieki !!!"). Wszyscy widzieliśmy w filmie TATA wiele lat temu, a wszyscy wiemy, nic się nie zmieniło. Jeśli widzisz ci dziecko maltretowane przez matkę, policja, prokuratura i sądy będą wszyscy cię ignorują. "Magda z Sosnowiec" pokazuje rzeczywistość, podczas gdy w Wielkiej Brytanii wszyscy wiemy, co "Matka Polka" oznacza po wypadku Daniel Pelka.
Dodano: 20.11.2013 12:29    Przez: ~Angol

KOMENTARZE

Prawo przewidywało wiele udogodnień dla matek opiekujących się dziećmi. Opiekujący się dziećmi samotny ojciec nie mógł wziąć wolnego w przypadku choroby dziecka. Mężczyzna wychowujący małe dzieci mógł tylko zazdrościć kobietom. Wszystko wiązało się ze słowem: Kobiecie ( nie osobie) wychowującej dziecko przysługuje (ma prawo) itd.
Dodano: 20.11.2013 22:48    Przez: ~ojciec
Mężczyźni często nie wiedzą dlaczego chore dziecko nie może wychodzić na dwór, dlaczego nieodrobione 5 razy lekcje będą skutkowały w przyszłości, nieumyte zęby nie stanowią dla nich problemu. Śniadanie nie zjedzone rano i drugie śniadanie w szkole również nie jest jakąś tragedią. Obojętne czy było się ze szkrabem na kontroli u laryngologa czy u pediatry. I nie ma znaczenia czy dzieciaki mają wszystkie rzeczy w plecakach i piórnikach. Chodzenie w listopadzie w krótkich spodenkach jest społecznie akceptowalne. Niektóre matki być może "ogarniają" te kwestie i nie koliduje im to z pracą zawodową, zmywaniem i przepraniem synowi spodni. Może tym kierują niedobre sędziny?
Dodano: 21.11.2013 12:20    Przez: ~jagoda błażewicz
" Stw. dziala rowniez dla matek, uswiadamiajac im ze dziecko jest najwazniejsze. " tia....chyba raczej dla którym spoliczkowane ego wciąż nie dało do myślenia...
Dodano: 21.11.2013 14:13    Przez: ~ja
stowarzyszenie powstało tylko po to aby przykryć urażoną dumę kilku nierobów. Zasłaniają się hasłami organizacji tylko po to by przemycać realizację swoich partykularnych interesów. Bo dzieci trzeba kochać....? Matce nie trzeba tygo tłumaczyć. Dzieciom trzeba przypominać 1765 razy w ciągu dnia, żeby wydmuchało sobie nosek, zaprowadzić do lekarza, odebrać ze żłobka, pójść na zwolnienie, czasem za to wywalają z pracy...sprawdzić czy zabrały ze sobą śniadanie i czy w sieci nie wypisują głupot. Dzielni Ojcowie nie mają na to czasu. Ale skrzyknąć trzech kolegów zeby w imię ojcowskiej miłości wykraść dzieci z ich domu... na to jest czas. Zamiast zabrać dzieciaki do parku jeździcie po demonstracjach. Który to pajac zabrał dzieciaka 11 listopada na manifestację? Rozumiem, że to jest odpowiedzialność? Wypisywać pierdoły na FB zamiast przeprać synowi spodnie i pokopać z nim piłę? Gdzie jest piłka? Syn ją przyniósł do mamy. Bo tu ma kt ...
Dodano: 21.11.2013 14:31    Przez: ~ja
to opinia która jest wynikiem niewiedzy albo złośliwości osoby która nie zna potrzeb dziecka . Jak by ta osoba miała nie widywać swojego dziecka a ono rodzica , to jest to cierpienie równe lagrom syberyjskim . Ten rodzaj kary -izolacji i gry dzieckiem stosują terroryści i były już takie praktyki w państwach totalitarnych . Autorowi takich wypowiedzi nie życzymy podobnych doznań ale współczujemy że jest tak nieświadomy tego co go może ewentualnie spotkać z winy złych ludzi , z winy systemu .
Dodano: 25.12.2013 14:06    Przez: ~strawczynka
Jeszcze w uzupełnieniu poprzedniej odpowiedzi . Na manifestacjach dzieci tez są jak jest z nimi kontakt .Jednak w większości na manifestacje są zabierane zamiast dzieci wieszaczki z ich koszulkami czy sukieneczkami . Ta która tak się wypowiada że matka wszystko wie a ojciec nie zna potrzeb należy do tych zawłaszczających dziecko .Dobra mamusiu -dziecko potrzebuje także ojca a nie tak jak ty , pieniędzy które ci przyniesie ojciec dziecka .Dobra mamusiu to cały problem walczyć z takimi jak ty miłującymi matkami , bo to jest realizowane w warunkach podważania i uznawania WSZYSTKIEGO co robi tata za gorsze .Ty jesteś tą najlepszą , i tą swoją najlepszością tworzysz piekło dziecku i drugiemu rodzicowi .
Dodano: 25.12.2013 14:16    Przez: ~strawczyńska
Witam potrzebuje pomocy zona wyrzucila mnie z domu swoich rodzicow z powod nazwijmy to finansowych mam pelne prawa rodzicielskie niestety z dziecmi brak kontaktu jak podjezdzalem pod dom zona zglasza grozby karalne. Jesli moge prosic o kontakt kto w takiej sytuacji jest w stanie pomoc prosze o info slawoskonin@interia.pl
Dodano: 30.04.2015 21:12    Przez: ~slawek
dołaczam się. 2 lata wychowywałem dziecko od dwóch miesięcy nie mam kompletnie kontaktu. pchyliła się na kontakt z synem przez balkon ja na dole oni na górze. dziecko przez barierki do taty wyczówa moment i ucieka do domu matka ta ktora kocha dziecko i najczęściej boi się tych uczuć. !!!! prawdziwych. dalej opisze ...... i dodam nagrania kiedy przejdę na emeryturę a to juz niedlugo.
Dodano: 01.09.2015 01:28    Przez: ~h
Witam Polecam stronę link oraz kanał na YouTube - Aktywny przeciw wykluczeniuSą tam opisane w filmach zarówno w formie komentarza jak i opisu tekstowego kwestie związane z rozwodem i ustaleniem kontaktów z dziećmi, zaskarżaniem poprzez wykorzystanie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i podważeniem stronniczych decyzji sądowych, podważaniem i zaskarżeń opinii ośrodków RODK i OZSS, opinii psychiatrycznych, zaskarżaniem stronniczych działań kuratorów i specjalistów nadzorujących kontakty z dziećmi, zaskarżenia faktów chronienia innych instytucji które łamały prawo wobec obywatela przez sądy, nierozpatrywaniem utrudnień w kontakcie z dziećmi, a także sposoby prawnej walki o prawa do odpowiednich kontaktów z dziećmi przy wykorzystaniu nie tylko procedur prawnych prawa krajowego (które też są opisane) ale przede wszystkim praw Europejskiej Konwencji Praw Człowieka łącznie ze sposobem zaskarżania poszcz ...
Dodano: 19.04.2017 20:26    Przez: ~Aktywny40
Witam Polecam stronę link oraz kanał na YouTube - Aktywny przeciw wykluczeniuSą tam opisane w filmach zarówno w formie komentarza jak i opisu tekstowego kwestie związane z rozwodem i ustaleniem kontaktów z dziećmi, zaskarżaniem poprzez wykorzystanie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i podważeniem stronniczych decyzji sądowych, podważaniem i zaskarżeń opinii ośrodków RODK i OZSS, opinii psychiatrycznych, zaskarżaniem stronniczych działań kuratorów i specjalistów nadzorujących kontakty z dziećmi, zaskarżenia faktów chronienia innych instytucji które łamały prawo wobec obywatela przez sądy, nierozpatrywaniem utrudnień w kontakcie z dziećmi, a także sposoby prawnej walki o prawa do odpowiednich kontaktów z dziećmi przy wykorzystaniu nie tylko procedur prawnych prawa krajowego (które też są opisane) ale przede wszystkim praw Europejskiej Konwencji Praw Człowieka łącznie ze sposobem zaskarżania poszcz ...
Dodano: 22.04.2017 11:13    Przez: ~Aktywny przeciw wykluczeniu
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.