Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościIntegracyjne spotkanie krzymowskich kobiet. Wspólnotowy duch i tradycje

Integracyjne spotkanie krzymowskich kobiet. Wspólnotowy duch i tradycje

Dodano:
Integracyjne spotkanie krzymowskich kobiet. Wspólnotowy duch i tradycje
Krzymów

W Krzymowie odbyło się wyjątkowe spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych stowarzyszeń.

Wydarzenie to, zorganizowane z inicjatywy pani wójt Danuty Mazur, zgromadziło przedstawicielki  Stowarzyszenia Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów, jak również wielu innych uczestników. Spotkanie rozpoczęło się serdecznymi powitaniami i wspólnym biesiadowaniem, które umożliwiło wszystkim zgromadzonym lepsze poznanie się i wymianę doświadczeń. Atmosfera była pełna ciepła i wspólnotowego ducha, co jest istotą wszelkich działań Kół Gospodyń Wiejskich.

Jednym z głównych punktów programu było plecenie kwietnych wianków, co nawiązywało do starosłowiańskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Ta piękna i symboliczna czynność połączyła pokolenia i kultury, przypominając o bogatej historii i tradycjach. Po ukończeniu wianków, uczestnicy mieli okazję puszczać je na wodę, co dodało magii i uroku całemu wydarzeniu.

Spotkanie było doskonałą okazją do integracji, dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, a także do celebracji lokalnej kultury i tradycji. Organizatorzy i uczestnicy wyrazili nadzieję, że takie inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości, wzmacniając więzi społeczne i wspierając aktywność kulturalną w regionie.

Fot. Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole