Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak w łatwy i wygodny sposób zrealizować e-receptę?

Jak w łatwy i wygodny sposób zrealizować e-receptę?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak w łatwy i wygodny sposób zrealizować e-receptę?
Materiał promocyjny

Jeśli zdarzyło ci się odejść od aptecznego okienka z kwitkiem, wiesz jak brak danego produktu w aptecznym magazynie może być frustrujący. Jeśli produkt jest dostępny w hurtowni, zazwyczaj apteki umożliwiają zamówienie go na następny dzień roboczy. Istnieje sposób na sprawdzenie, czy ulubiona apteka posiada interesujący cię produkt bez potrzeby wychodzenia z domu i jego zarezerwowanie. Jak tego dokonać?

Dlaczego w aptekach występują braki?

Czasowe braki produktów farmaceutycznych są naturalnym elementem na rynku farmaceutycznym. W ostatnich miesiącach, aby usprawnić działanie służby zdrowia, lista brakujących leków regularnie dostarczana jest do aptek i lekarzy. Zdecydowana część preparatów powraca do obiegu lub dostępne są ich zamienniki. Jeśli regularnie zażywasz konkretny lek możesz regularnie sprawdzać strony rządowe. Na witrynie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Ministerstwa Zdrowia regularnie publikowana jest lista na bazie raportów dostarczanych każdego dnia przez apteki. 

Oprócz tego warto mieć świadomość, że brak produktu w danej aptece nie zawsze jest równoznaczny z jego brakiem na rynku. Każda apteka posiada swój magazyn i zatowarowanie, które regularnie uzupełnia wysyłając zamówienia do hurtowni farmaceutycznych. To dlatego, jeśli w danym dniu nie ma na stanie konkretnego produktu, farmaceuci zazwyczaj polecają możliwość zamówienia go do na dzień następny.

Nie marnuj czasu na kolejki. Sprawdź dostępność produktu

Warto mieć świadomość, że nawet jeśli konkretnych produktów brakuje w aptece, w sporadycznych jedynie przypadkach oznacza to, że nie są one w ogóle dostępne. Zazwyczaj sprawdzenie asortymentu kilku aptek pomaga odnaleźć dany preparat. Nie każdy jednak ma czas, chęci i możliwości, aby odwiedzić kilka aptek zlokalizowanych w jego mieście. Dlatego dobrze jest zwrócić się ku praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniom. Medme moja apteka oferuje bezpłatnie aplikację, która pozwala na sprawdzenie, czy w ulubionej aptece znajduje się konkretny produkt. Jeśli jest dostępny, można dokonać jego rezerwacji, a następnie czekać na informację o możliwości zakupu w aptece. Wszystko zupełnie bezpłatnie i bezpiecznie. 

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do rezerwacji leków?

Aplikacja medme moja apteka nie tylko umożliwia sprawdzenie, czy dany produkt medyczny dostępny jest w ulubionej aptece, ale także umożliwia jego zarezerwowanie. Co więcej, regularne korzystanie z aplikacji pozwala bezpiecznie i wygodnie śledzić historię swoich rezerwacji, jeśli np. pacjent zapomni nazwy leku. 

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google i Apple: jest dostosowana zarówno do telefonów działających na systemie Android, jak i iOS. Dzięki nieskomplikowanemu interfejsowi i intuicyjnej nawigacji, może być z łatwością obsługiwana również przez osoby starsze. 

Aplikacja medme moja apteka nie umożliwia zakupu leków czy produktów medycznych online, jednak dzięki niej rezerwacja i następnie zakup leków w aptece są znacznie łatwiejsze, chociażby przez fakt, że pacjent nie jest zmuszony do osobistego sprawdzania dostępności leków w danej placówce (może to zrobić zdalnie z pomocą smartfona, o dowolnej godzinie). 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole