Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportJan Klimkowski Mistrzem Międzynarodowym w szachach

Jan Klimkowski Mistrzem Międzynarodowym w szachach

Dodano:
Jan Klimkowski Mistrzem Międzynarodowym w szachach
Szachy

Jan Klimkowski, nastolatek z Konina został International Master (Mistrzem Międzynarodowym) w szachach. To pierwszy w historii mieszkaniec Konina, który może pochwalić się takim tytułem.

Ciężko na to zapracował, a i tak jeszcze wiele wyzwań przed nim. Mieszkaniec naszego miasta, rodowity koninian może pochwalić się kolejnym sukcesem w swojej przygodzie z szachami. Klimkowski wypełnił trzy normy już wcześniej. Ale dopiero na kongresie FIDE ten tytuł został mu nadany. Oznacza to także, że w turniejach przed jego nazwiskiem już na zawsze pozostanie skrót IM (International Master). Aktualnie jego ranking to 2490 pkt, przy czym na wrześniowej liście przekroczy 2500 pkt.

To kolejny sukces szachisty z Konina, który przecież jeszcze nawet nie jest pełnoletni. W przeszłości zdobywał już tytuły mistrza Polski do lat czternastu, zarówno w szachach klasycznych, jak i szybkich oraz błyskawicznych. W 2022 podczas MP do lat szesnastu zakończył natomiast z tytułem wicemistrza, w lutym br. podczas zawodów we francuskim Cannes zajął piąte miejsce.

W ubiegłorocznym wywiadzie dla lm.pl Kamil Szadkowski, trener naszego mistrza, nieco przewidując przyszłość powiedział: – Janek ma papiery na to, by w przeciągu pięciu, sześciu lat faktycznie być arcymistrzem.

Biorąc pod uwagę jego talent i pracowitość jest to jak najbardziej możliwe. Liderem rankingu światowego FIDE wśród seniorów jest Norweg Magnus Carlsen (2835). Najlepszy z Polaków, Jan Krzysztof Duda, zajmuje dziewiętnastą pozycję (2732). Jeżeli zaś chodzi o młodzieżowców to prowadzi Francuz Alireza Firozuja (2777), Jan Klimkowski plasuje się na 65. pozycji.

Info i foto UKS Smecz Konin

Jan Klimkowski Mistrzem Międzynarodowym w szachach
Jan Klimkowski Mistrzem Międzynarodowym w szachach
Jan Klimkowski Mistrzem Międzynarodowym w szachach
Czytaj więcej na temat:Jan Klimkowski, UKS Smecz Konin, szachy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole