Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZ myślą o rowerzystach i motocyklistach. Jednoślady pod kontrolą

Z myślą o rowerzystach i motocyklistach. Jednoślady pod kontrolą

Dodano:
Z myślą o rowerzystach i motocyklistach. Jednoślady pod kontrolą
Konin

Podsumowanie działań „Jednoślad”. Bezpieczeństwo rowerzystów i motocyklistów w centrum uwagi.

Na drogach regionu konińskiego, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili skoordynowane działania pod nazwą „Jednoślad”. Ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, ze szczególnym naciskiem na rowerzystów oraz motocyklistów.

Wraz z nadejściem pełni sezonu na jednoślady, liczba rowerzystów i motocyklistów na drogach znacząco wzrosła. Są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, których obowiązkiem jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, co ma kluczowe znaczenie dla ich własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

Policjanci zwracali uwagę na: stosowanie się do przepisów ruchu drogowego przez rowerzystów i motocyklistów, stan techniczny pojazdów jednośladowych i trzeźwość kierujących. Kontrolom poddano 27 rowerzystów oraz 31 motocyklistów i motorowerzystów. Ujawniono łącznie 27 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów oraz 14 naruszeń przepisów przez motocyklistów i motorowerzystów. Zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Jeden z kierujących motorowerem, będący w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem.

Działania te są przypomnieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę, mając na względzie własne zdrowie i życie.

Fot. KMP w Koninie 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole